0
zpět
11828

Ford Focus - jak odstranit zápach po kuřákovi?

Náš čtenář koupil ojeté auto po kuřákovi. Nyní by rád věděl, jak se zbavit cigaretového zápachu v interiéru. Pokusíme se poradit.
13.09.2019, poradna

hodnocení článku: 3.5 z 5 (70%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, nedávno jsem v jednom větším autobazaru koupil sedmiletý Ford Focus po kuřákovi. I když v autě nejsou žádné stopy po kouření (propálené sedačky, atd...), tak je přeci jen cítit zápach. Když jsem auto kupoval, věděl jsem o tom, ale zápach nebyl tak silný, nyní se mi zdá, že se to zhoršuje. Poradíte, jak se tohoto odéru zbavit? Děkuji Kamil

ODPOVĚĎ: Dobrý den Kamile, auto po kuřácích jsou vždy o něco hůře prodejná, nebo se nabízejí za nižší ceny. Věřím, že právě lákavá cena byla tím argumentem, který Vás přesvědčil k nákupu. Prodejce většinou takové auto důkladně za pomocí mokrého čištění připraví k prodeji. Časem se ale zápach opět zintenzivní. To by mohl být i Váš případ.

Doporučuji proto nejdříve auto nechat vyvětrat na horkém slunci. Pak můžete zkusit důkladné vyluxování interiéru silným vysavačem. Můžete si například půjčit v půjčovně tepovací vysavač nebo využít profi firmy, které umí textilní čalounění ošetřit horkou párou. Také důkladně omyjte horkou vodou s octem všechny plastové díly interiéru + je ošetřete speciálními přípravky na mytí palubní desky. Určitě bych také preventivně vyměnil kabinový filtr a nechal vydezinfikovat klimatizaci. Pach z cigaret se dá samozřejmě přebít voňavkami určenými do vozidel. To by ale za mne bylo až to poslední řešení.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
wumpy, 08.09.2019 10:53
Vyměnit kabinový filtr, desinfekce klimy, vytepovat celé auto, zapálit vonné tyčinky, pohlcovač pachů. Jinak jak píšu v nadpise větrat pokud máš garáž, vždkycky stánout okna.
BobanHTP, 09.09.2019 10:36
Ahoj, kdysi jsem použil jakýsi přípravek na koberce, který zbavuje zápachu po zvířecích exkrementech - neručím za výsledek.
Ale také fungovalo umytí interiéru(hlavně sedaček a čalounění) vozu jarem každý týden a vysoušení - tak měsíc v létě, kdy to do rána vždy uschlo a nebo jsem prostě použil fén.
A furt větrat, co to dá
Vonné tyčky jsem používal taky! + všude jsem měl levandule z naší zahrady...
uwa1, 10.09.2019 08:53
Záleží aj od toho ako intenzívne sa v aute fajčilo - ak to bol obchoďák žijúci v aute a ktorý denne vyfajčil škatuľku, tak len predať. Aj tu sa zjavne v áčkach pokúšali pred predajom o niečo, ale bolo to len dočasné. Ten hnusný puch sa zažerie do kobercov, poťahov, molitanu a nedostane ho z neho nikto!
mmod, 17.09.2019 07:50
nepotěším vás, tak jedině prodat, také jsme před lety koupili felicii kombi sice za velmi dobrou cenu ale..., po kuřácích, jezdili s ním na sondy na pole, propocené zaprášené jemným prachem z pole, autu jsme dvakrát čistili ineriér, šamponem, luxovali, sedačky ven, koberce podkladní filce ven, obložení dveří ven, tři roky bylo otevřené v garáži. jemný prach je i z vnitřní strany plastů, ve dveřích, pod palubní deskou, čalounění a textilie fungují v podstatě jako filtr jemné propadne dovnitř, také plasty mají vlastnost pohlcují pachy. Jedině, odstrojit vnitřek vše vytřít, čalounění vytepovat 2x, vyhřát na slunci, větrat, poté vyčistit ozonem, ale.... je to pořád auto po kuřákovi....
Stejně i po třech letech po ujetí 3 km, z ventilace a topení šel velejemný prach, štípal lehce na sliznících v očích, kýchal jsem. Auto sice nadále slouží doma jako pracovní, převoz například prken, dřeva z lesa a tak. používá se málo. pravda po těch letech 12ti , ty koberce pojaly další prach který ten jemný nikotinový prach a popel utáhl dovnitř. Jako pracovní auto u baráku se luxuje jednou ročně. Takže příště takové auto určitě NE !

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2020, všechna práva vyhrazena.