Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Ford Focus - doporučíme nákup tříletého kusu s hybridním pohonem?

Poradna
František Mašek | 22.08.2023
foto: Ford
Strnadovi si v Německu vyhlédli Ford Focus Turnier Hybrid ST-Line z roku 2020 s nájezdem 90 tisíc kilometrů. Je tohle auto s cenovkou 460 tisíc korun vhodným přibližovadlem do města?
Dotaz
Dobrý den, jsme mladá rodina z Brna a vybíráme auto na takové to městské dojíždění. Já jezdím každý den 10 km do zaměstnání, odpoledne pak vozíme děti na kroužky a o víkendech děláme menší výlety v okolí. Při hledání v Německu jsme narazili na Ford Focus kombi s hybridním motorem, který má hezkou výbavu (ST Line), je to rok 2020, najeto 90 000 km a cena je 19 tisíc eur. Chci se zeptat na spolehlivost motoru, případně elektromotoru, atd…zkrátka jestli nám toto auto můžete doporučit. Děkujeme za rady, Strnadovi.

Odpověď
Dobrý den, Ford Focus čtvrté generace se začal prodávat už v roce 2018, avšak Vámi vybraná mild-hybridní (MHEV) motorizace se pod kapotu podívala až v roce 2020. Jde o tříválcový litr EcoBoost (114 kW) propojený s hybridní 48V sítí, elektromotorem o výkonu 11,5 kW a malou baterií (nazývá se trakční akumulátor). Celé to funguje velmi dobře – je znát, že elektromotor pomáhá v nízkých otáčkách, kdy přeplňovaný motor ještě nemá dostatek točivého momentu. Auto je dynamické (ale ne tolik jako 1,5 EcoBoost), motor sice s hrubším chodem, ale je dobře odhlučněný.

Spotřeba hodně závisí na stylu jízdy, někteří majitelé tvrdí, že je hodně podobná patnáctistovce – tedy reálně kolem sedmi litrů, osobně bych čekal méně. Spolehlivost tříválce je prozatím dobrá a nemyslím si, že by se to v budoucnu mělo změnit.

Verze ST-Line je v podstatě jen o designu, tedy až na podvozek, který je zde o něco tužší v porovnání s klasickou verzí. Jízdní vlastnosti auta jsou na rodinný kombík nižší střední třídy famózní, zde nemám, co bych vytknul. Horší je u Focusu IV kvalita použitých materiálů v interiéru, které mohou při vyšších nájezdech povrzávat.

Pokud se pro tohle auto rozhodnete, doporučuji zkrátit servisní interval na 15 tis. km, případně měňte olej doporučené specifikace každý rok. Celkově mohu Focus s tímto mild-hybridním pohonem doporučit, nemám k němu větších výhrad a měl by Vám sloužit bez větších komplikací.
Hodnocení článku
3.0 z 5 (60%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů