Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Ford Fiesta ST – jaká je spolehlivost sedmé generace?

Poradna
František Mašek | 02.06.2023
foto: tipcars.com
Lucie si našla pětiletou fiestu s nejsilnějším benzínovým motorem 1,5 EcoBoost. Jak je na tom tohle auto po letech se spolehlivostí? Poradíme.
Dotaz
Zdravím, chci se zeptat na Ford Fiesta ST. Koukám na hezký vůz z roku 2018, je tam benzínový 1,5 EB, cena 490 tisíc korun, hezky vybavené. Co si myslíte vy? Děkuji, Lucie

Odpověď
Dobrý den Lucie, Vámi vybraná Fiesta ST je určitě hodně zajímavé auto. Na mysli mám hlavně skvělé jízdní vlastnosti ve spojení se silným a také při troše snahy i docela úsporným motorem. Fiesta ST se začala nabízet právě od roku 2018, Vámi vybraný kus tedy pochází hned z prvního roku výroby.

Pojďme ale k motoru. Tříválec 1,5 EcoBoost řady Dragon je prozatím spolehlivý, je ale dobré raději preventivně zkrátit servisní intervaly pro výměny motorového oleje na 15 tis. km. Rozvody jsou u 1,5 EB řešeny bezúdržbovým řetězem – pokud vyloženě nechrastí, měnit se nemusí. Zmínit musím i fakt, že motor má duální vstřikování, tedy se nebude při kratších jízdách zanášet karbonem. To je velká výhoda. Ostatně stejný, avšak podladěný motor najdeme i ve Fordu Focus čtvrté generace, kde má výkon 110 a 134 kW. Najdeme zde ale také technologii vypínání válce při nízké zátěži.

Asi největším problémem při nákupu ostré Fiesta je malý výběr na trhu ojetin. Doporučuji proto mrknout za hranice, kde je výběr mnohem lepší. Před nákupem si ujasněte, zda tohoto fešáka chcete v třídveřové, nebo pětidveřové verzi.

Upozorňuji také na poměrně tuhý podvozek, který vynikne hlavně s osmnáctipalcovými koly (u nás byly za příplatek). Já bych proto zůstal věrný základním sedmnáctkám. Celkově hodnotím Fiestu ST velmi pozitivně, tříválec 1,5 EcoBoost je za mne nejpovedenějším benzínovým motorem ve Fiestě čtvrté generace – jak co se týká spolehlivosti, tak i svým projevem.
Hodnocení článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů