0
zpět

Focus ST nebo Octavia RS? Vybíráme rychlou ojetinu s dieselem

Náš čtenář se zakoukal do čtyři roky starého Fordu Focus ST s naftovým motorem 2.0 TDCi. Je lepší než stejně stará Škoda Octavia RS s 2.0 TDI?
02.08.2019, poradna

hodnocení článku: 4.0 z 5 (80%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, líbí se mi Ford Focus ST 2.0 TDCi ročník 2015-16 s cenou 350-400 tis. korun. Hodně jezdím, proto diesel. Hodně jsem to řešil s lidmi kolem a dost názorů je, že Octavia RS je s dieselem lepší - více praktická. Co si o tom myslíte? Děkuji za názory. Lukáš.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Lukáši, Pro Octavii hovoří větší prostor na zadních sedadlech i větší zavazadelník (590 l, výrazně větší výběr na trhu ojetin a vyšší komfort při dlouhých cestách). Výkonově jsou na tom oba motory hodně podobně (136/135 kW), ale charakterově mi sedí více TDCi ve Focusu. Obecně je Focus ST naladěn mnohem více na sportovní notu a to i včetně podvozku, který je skvělý v zatáčkách na kvalitním asfaltě, na výmolech z vás ale vytřese duši. Pokud tedy hodně jezdíte, volil bych pohodlnější Octavii RS, ideálně ve spojení s karoserií liftback a manuální převodovkou.

Pokud ale auto chcete tu a tam pořádně provětrat, užijete si více ve Focusu ST. Má výborné sportovní sedačky a také řazení manuální převodovky nemá chybu. Když jsem měl tohle auto před lety k redakčnímu testu, překvapilo mne chování auta v mezních situacích. Focus ST není tak výrazně nedotáčivý jako Octavia. Dokonce se mi s vypnutou stabilizací podařilo ustřelit záď, což je v Octavii RS TDI nemyslitelné. Každopádně tohle chování "estéčka" oceníte spíš na okruhu než v běžném provozu. Proto bych se já osobně rozhodl pro Octavii RS, s kterou bude polykání kilometrů přeci jen snesitelnější.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2020, všechna práva vyhrazena.