Dobrý den,
vzhledem k Vašemu perfektnímu přehledu v oblasti auto-moto bych chtěl poprosit o radu.
Rozhoduji se ke koupi ojetého auta do 300 000kč. Do užšího kola se dostala auta Ford Focus 1,8TDCi 85 kW (74 kW) kombi, Škoda Octavia 1,9 TDi 81kW kombi a VW Golf 4 1,9TDi Variant. Všechny auta r.v. 2002,tedy po drobných faceliftech, najeto do 100 000km, ročně najezdím do 15 000km.Prosím tedy tímto o odbornou radu, které auto by jste spíše doporučil z hlediska důležitých provozních a jízdních vlastností atd., nebo popřípadě doporučil auto jiné.A ještě poslední věc, myslíte si, že už je lepší počkat s koupí na leden 2007, kdy ceny aut tabulkově klesnou. Předem Vám moc děkuji za odpověď a radu, přeji hodně úspěchů ve vaší prospěšné práci.

S pozdravem
Hromádka Jiří
" />
 
Focus, Octavia nebo Golf?
 
 
 
 
 
 

Focus, Octavia nebo Golf?

již zítra na TipCars.com

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dotaz

Dobrý den,
vzhledem k Vašemu perfektnímu přehledu v oblasti auto-moto bych chtěl poprosit o radu.
Rozhoduji se ke koupi ojetého auta do 300 000kč. Do užšího kola se dostala auta Ford Focus 1,8TDCi 85 kW (74 kW) kombi, Škoda Octavia 1,9 TDi 81kW kombi a VW Golf 4 1,9TDi Variant. Všechny auta r.v. 2002,tedy po drobných faceliftech, najeto do 100 000km, ročně najezdím do 15 000km.
Prosím tedy tímto o odbornou radu, které auto by jste spíše doporučil z hlediska důležitých provozních a jízdních vlastností atd., nebo popřípadě doporučil auto jiné.A ještě poslední věc, myslíte si, že už je lepší počkat s koupí na leden 2007, kdy ceny aut tabulkově klesnou. Předem Vám moc děkuji za odpověď a radu, přeji hodně úspěchů ve vaší prospěšné práci.

S pozdravem
Hromádka Jiří
PORADNA, 21.12.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.


Odpověď

Ford FocusMotor TDCi u Fordu nahradil v roce 2001 starší provedení, označované jako TDDi. Axiální čerpadlo tehdy vystřídal moderní systém Common-Rail. Pokrok je znát nejen na výkonu, který vzrostl z nedostatečných 55 (66) kW na celkem slušných 74 (85) kW, ale i na kultuře chodu. Až 115 koní už stačí na poměrně dynamické svezení, k němuž je Focus přímo předurčen. Focus má opravdu jeden z nejlepších podvozků nejen v nižší střední třídě, což platí dodnes a to i po představení jeho druhé generace. Ochota jít do zatáčky je u něj příkladná a rovněž směrová stabilita v přímém směru snese ta nejpřísnější měřítka. K tomu nabízí přesné řízení s dobrou zpětnou vazbou a řadicí páku, jež se ve svých drahách pohybuje velmi lehce a přesně. Řídit Focus je prostě radost. Tvary karoserie a interieru jsou dodnes velmi působivé, stejně jako kvalita dílenského zpracování. Není bez zajímavosti, že Focus 1. generace byl nejdražší projekt v dějinách evropského Fordu. Při prvních testech raných kusů Ford Focus KombiFocus působil, jakoby to snad ani nebyl Ford. Rovněž spolehlivost je celkem vysoká, zvláště na evropské poměry. Ze závad, specifických pro vznětové motory je asi nejdůležitější zmínit vadný EGR ventil. Ten se zanáší karbonem, což se projevuje zvýšenou kouřivostí a nevýrazným tahem. Jeho výměna je velmi drahá, jelikož je součástí sacího potrubí, za což zaplatíte cca 8000,-Kč. Mnohdy se po ujetí cca 80000 km ozývá hučení od kol, za což mohou jejich vadná ložiska. A nakonec, ozýva-li se v plném rejdu cvakání, tak jsou na konci se silami stejnoběžné klouby hnacích hřídelů (poloos), které jsou rovněž poměrně drahé (cca 12000,- Kč). Obecně platí, že benzinové verze jsou spolehlivější než diesel. A ještě jedna záludnost. Při jízdě s Focusem si hlídejte stav paliva, protože palivoměry u Focusů jednoduše švindlují. Na vině bývá plovák v nádrži, který je součástí palivové pumpy a ta také zrovna nepatří mezi levné díly.

DODATEK o použitých čerpadlech u motorů TDDi - Čerpadlo Bosch VP30 využívá pro modulaci vysokého vstřikovacího tlaku principu axiálních pístů. Vychází z rozdělovacího čerpadla VP20 a VP37. VP30 byla u motorů Ford používána nejen na motorech 1,8 l Endura DI (1,8 TDDi), ale také na některých motorech 2,0 a 2,4 litru Duratorq-DI. U motorů 2,0 Duratorq-DI a 2,4 Duratorq-DI platí následující. Všechna Mondea II měla pouze 2,0 Duratorq-DI a to vždy s čerpadlem VP44. Všechny Fordy Tranzit vyráběné od roku 2001, kdy přešly na přímé vstřikování nafty, využívaly vždy bez ohledu na to, zda-li mají motor o objemu 2,0 l, nebo 2,4 litru, čerpadlo VP30. Dvoulitry na Tranzitu se tak oproti dvoulitrům mondea liší především kódem motoru a z něj pramenícím jiným typem vstřikovacího čerpadla.

TIP: RECENZE OJETIN: Ford Focus - Velké překvapení

Škoda OctaviaOproti skvěle postavenému Focusu představuje Golf 4. generace a jeho sestra Octavia konvenčnější řešení. Například jejich podvozek se musí, vyjma verze s pohonem všech kol, spokojit pouze s jednoduchou klikovou zadní nápravou, kterou najdete třeba i v Passatu B3 (je to ten od roku 1988 - první kulatý), tudíž ochota k zatáčení je u nich pochopitelně podstatně horší. I přes jednoduchou a léty prověřenou konstrukci se v jejím uložení poměrně rychle vytváří vůle, což prozradí hlučnost při přejezdu nerovností (bouchání). Oprava je však poměrně levná. Pouze je nutné celou nápravu demontovat z vozidla. O motorech TDI toho bylo napsáno už poměrně hodně. Připomenu jen, že Vámi vybraná verze ještě používá klasické radiální čerpadlo Bosch VP. Turbodmychadlo zde použité, je Garret VNT (VGT). U něj není plnící tlak regulován a omezován pomocí obtoku (Vastegate), ale využívá variabilní geometrii lopatek statoru turbíny. Právě častá jízda v nízkých otáčkách má za následek, že mechanismus lopatek takříkajíc zatuhne. Při jízdě se pak motor chová, jako kdyby měl tak poloviční výkon, netáhne a ani se nechce vytáčet. Řešením je rozhýbání s často nejistým výsledkem, nebo drahá výměna celého turbodmychadla (stojí cca 30000,-Kč). Tomu můžete předejít, když občas motor protáhnete do vysokých otáček, byť to z hlediska dynamiky nemá smysl, jelikož to hlavní se odehrává mezi 2000-3000 ot/min. Váhy vzduchu na těchto motorech Volkswagen Golf IV Variantvydrží cca 100000 km, na rozdíl od modernějších PDE, kdy bývají zanesené již po 30000 km. Také rozvody měňte po stanovených 90000 km, jelikož zde občas praskají. Srovnáme-li Octavii a Golfa, tak pro rodinu je určitě vhodnější Octavka, ale Golf má, zřejmě vlivem kratšího zadního převisu, ale i jinak naladěného odpružení, lepší jízdní vlastnosti, zejména při jízdě v zatáčce. Stejně jako Focus, má i Golf nepřesné ukazatele stavu paliva, za což i tady mohou plováky integrované do podávacího čerpadla. Velmi nepříjemnou závadou, postihující jak Golf, tak i Octavii, jsou zatuhlé tandemy předních stíračů. To přichází často náhle a bez varování, nejlépe v dešti. Promazání pomůže tak na pár týdnů a výměna za novější díl, jež je nezbytná, stojí několik tisíci korun. Mám-li to shrnout, tak Focus je spíše pro aktivnější řidiče, kdežto Golf s Octavii pro usedlejší.

Ford Focus

PLUSY

+ Bezkonkurenční jízdní vlastnosti a ochota zatáčet

+ Přesné řízení a řazení

+ Atraktivní design

+ Kvalitní zpracování

+ Dobrá pozice za volantem a ergonomie

+ Dobře využitý obestavěný prostor

MINUSY

- Méně kultivovaný vznětový motor (ve srovnání s jinými Common raily)

- Tvar palubní desky se ne každému líbí

- Lacině působící materiály interiéru

Nejčastější závady:

· Vůle v táhlech a uložení předního příčného stabilizátoru

· Zanesený EGR ventil (Diesel) s následkem zvýšené kouřivosti a menšího tahu

· Prasklý rozvodový řemen (diesel z roku 2000)

· Rychle opotřebené klíče

· Hučící ložiska v kolech (po cca 80000 km)

· Častěji opotřebené klouby hnacích hřídelů (Diesel)

· Vadný regulátor alternátoru (následné přebíjení ničí akumulátor-do roku 1999)

· Praskající výfuky (do roku 2000)

· Vadná vysokotlaká čerpadla u motorů TDDi (do roku 2000)

· Škubání u motorů TDCi (85 kW) do roku 2002 – do roku 2001 se problém řešil přeprogramováním EDU, v roce 2002 v rámci svolávací akce byly jednotky měněny celé.

· Rychloměry padající náhle k nule (výměna sdruženého přístroje v rámci svolávací akce v roce 2000)

VW Golf a Škoda Octavia

PLUSY

+ Kvalitní dílenské zpracování a hodnotné materiály (Golf)

+ Bezpečné jízdní vlastnosti

+ U některých převodovek velmi přesné a jednoznačné řazení

+ Obrovský zavazadlový prostor (Octavia)

+ Dobrá bezpečnostní výbava

+ Výkonné a velmi úsporné motory TDI

+ Skvělá protikorozní ochrana

+ Možnost pohonu všech kol (4 Motion)

MINUSY

- Nesportovní jízdní vlastnosti

- U některých převodovek ztuha se pohybující řadicí páka

- Zájem zlodějů (Hlavně Golf)

- Málo místa na zadních sedadlech

- Nehodnotně působící interiér (původní palubní deska Octavie)

- Dražší náhradní dílů

Nejčastější závady:

· Zanesená váha vzduchu (TDI 81 kW po cca 100000 km)

· Zatuhlé tandemy stíračů

· Vadné uložení ramen zadní nápravy

· Zatuhlá regulace Turbodmychadla VNT (motory TDI)

· Prasklý rozvodový řemen a následné potkání motoru (motory TDI většinou při zanedbané údržbě)

· Vůle v táhlech předního stabilizátoru (po 90000 km)

· Nepřesný palivoměr

· Prasklé držáky bočního okna (okna pak sjede dolů-nutná výměna celé stahovačky-Golf)

· Uvolněné keramické jádro katalyzátoru (TDI 81 kW)
Autor: Jan Kos

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 26.12.2006 21:41 
Radek Svoboda napsal:
Dobrý den,
velmi rád čtu Vaše komentáře k vozidlům a opravdu je to malá alchymie.
Každopádně mám prosbu k jakožto zkušenému automobilistovi. Mám zájem o Volkswagen Bora a je to TDI - 66 kw a má najeto 86 tis. km. Mohl by jste mi prosím říci, zda-li se vyplatí pořizovat toto vozidlo už vzhledem k stáří a počtu najetých kilometrů (není to mnoho). Cena tohoto automobilu je 189 000 kč.
Děkuji Vám velice, za jakkoukoliv snahu odepsat - nešetřte kritikou ani chválou ...
Hoši, vykašlete se na Golfy, Octávky nebo Focuse, řeknu Vám, nejlepší je Š 135, motor 1.3, silné jak cip, max. rychlosti 160, hoši s tím bych dal i Octavii RS, má to pětistupňovou převodovku, kam se hrabe ňáká šesti z Octavky, hoši to auto má 47 KW, to je hotové dělo a dá se to sehnat za 10 000 Kč, to je cena, jakou těžko najdete třeba u Golfa nebo jiných, neváhejte a kupujte, i Ty náhradní díly sou levný jak cip
- 28.12.2006 17:39 
labio napsal:
Octavka a Golf jsou jednoznačně lepší než focus. Pán který psal tento příspěvek se v pár věcech mýlí. Např. zarezlé stěrače jsou častý problémem, kterému však lze jednoduše předejít tím, že je párkrát promažu a nechám běžet. I když se musí měnit, není to otázka několika tisíců ale: nové stěrače (mechanismus) stojí Kč 1500 včetně DPH, a výměna je otázka 30minut. Když Vám odejde turbo, nestojí to v žádném případě 30.000,- nýbrž přinejhorším 15.000,- za repasi se zárukou. Nehledě na to, že v mnoha ...
pán asi autum moc nerozumí že?tak se napřed v tom focusu svez,než začneš vychvalovat tu blbou ochcávku!!!jízdní vlastnosti nebe a dudy!!neustále odskakující zadní náprava a randál v rychosti nad 160km/h v ochcávce je hamba těch předražených krámů!!!
- 28.12.2006 21:58 
petr napsal:
pán asi autum moc nerozumí že?tak se napřed v tom focusu svez,než začneš vychvalovat tu blbou ochcávku!!!jízdní vlastnosti nebe a dudy!!neustále odskakující zadní náprava a randál v rychosti nad 160km/h v ochcávce je hamba těch předražených krámů!!!
Pán asi nechápe ,že někteří lide nepotřebují jezdit v autech rychlostí 160 KM/H, maximálně to jednou zkusí, jaké to je ,ale potom prostě ne
Každý si koupí to co mu vyhovuje, tak blbě nekecej
- 30.12.2006 01:31 
bruce napsal:
myslím že v tomhle nemáš pravdu já si myslím že se to vyplatí,i při těch 15 000 km,napiš pár důvodů proč se to nevyplatí,možná u forda ani né,tam není tak velký rozdíl ve spotřebě mezi benzínem a naftou,ale třeba u škodovky tam je pomalu polovičný rozdíl ve spotřebě,
Ad Bruce: a zkoušel sis to už zpočítat ty? zdá se mi, že ne. Napiš pár důvodů, proč se to vyplatí.
- 20.03.2007 17:16 
Chtel bych koupit golfa trojkove řady s nahonem na všechny čtyři kola a benzinovim motorem 1,8.Nemate s tim nekdo nejake zkušenosti?
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (185) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 547) | komentářů (2) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 877) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 532) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 338) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 175) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 127) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 638) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 126) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 717) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 995) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 795) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 086) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 015) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 107) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 358) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 573) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 746) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 314) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 002) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 172) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 006) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 730) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 306) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 733) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 237) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 894) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 242) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 648) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 124) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 219) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 888) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 348) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 015) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 574) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 543) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 482) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 460) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 372) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 906) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 701) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 832) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 099) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 225) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 113) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 666) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 220) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 008) | komentářů (1) otevřít článek...
 
/ 24 (1182)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Focus, Octav ...