Fiat Brava 1.9D po 110329km

V dnešním díle zhodnotíme technický stav Fiatu Brava se vznětovou devatenáctistovkou po 110329 najetých kilometrech.
02.05.2006, poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+23

Specifikace vozu: Fiat Brava, 1.9D, najeto 110329km, rok výroby 1997, bez servisní knížky.

 
Vznětová jedna-devítka patří ke klasickým dieselům a může se pochlubit svou odolností a dlouhou životností. Agregát netrpěl ani přílišným únikem oleje.
 
Na této fotografii můžete vidět zvýšenou „kouřivost“ dieselové devatenáctistovky, což svědčí o více najetých kilometrech, než kolik udává tachometr.
 
Vůz byl nastartován na záložní klíček červené barvy. Tento klíček je určen pouze na nouzové dojetí do servisu. Běžný klíček je barvy zelené.
 
Koncový díl výfuku přivázaný drátem volá po akutní výměně. Ani zbytek výfukové soustavy není v dobrém stavu a bude do roka nutná výměna ostatních částí výfukové soustavy.
 
Podvozek Bravy na českých silnicích přímo trpí, je totiž velice choulostivý na kvalitu silnic. Po několika desítkách tisíc kilometrech vyměníte tlumiče, čepy, klouby, stabilizátory a zanedlouho můžete začít s výměnou znovu. Samozřejmě, že záleží na kvalitě komunikací po jakých vůz jezdí a stylu jízdy.
 
Exteriér vozu vypadá na první pohled dobře. Lak karoserie je v přijatelném stavu, bez větších škrábanců a odřenin. Horší je to na spodních částech karoserie. Prahy a podběhy lemují viditelná místa posetá korozí a díky sníženému podvozku nezůstala bez újmy ani spodní část vozu.
 
Lak karoserie je pěkný, ovšem celkový vzhled narušují nekvalitní gumy, které se již po 8 letech provozu rozpadají.
 
Až příliš snížený podvozek má za následek takto poškozený obal převodovky. Bez újmy nezůstaly ani prahy vozidla.
 
Sedadla jsou prosezelá, což komfort cestování nezvyšuje a svědčí opět o velké porci najetých kilometrů.
 
Tvrdé plasty a horší kvalita zpracování interiérů se časem projeví. Mnoho plastových dílů je buď poškrábaných, nebo přímo odpadlých a při jízdě drnčí.

Celkové zhodnocení stavu: Fiat Brava vyžaduje kvalitní silnice. Když nejsou, majitel vozu si jízdy příliš neužije. Podvozek trpí, jeho stavba není příliš odolná. Nekvalitní zpracování interiéru se u Bravy projeví po pár letech používání. Naopak vznětový motor by měl vydržet několik stovek tisíc kilometrů. Po devíti letech provozu a dle tachometru najetých 110349 není technický stav příliš uspokojivý. Vůz dle odhadů technika má za sebou 250000-300000 tisíc najetých kilometrů. Bravě navíc paradoxně uškodilo snížení, což má za následek poškozený podvozek.


autor:
"výkonu není nikdy dost..."
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
StB..czx, 08.08.2006 10:56
MARTIN: Ty tvý statistiky TÜV si strč někam. Tyhle statistiky dělaj němci, takže logicky vyjdou německý auta líp. A lidi, znalí problematiky, dobře vědí, jak se v Německu k (nejen) italským autům chovaj.
StB..czx, 08.08.2006 11:01
Nevím, u kterýho technika jste s tím autem byli, ale 250-300 tis najeto je krávovina. Ty nelícující plasty v interiéru totéž - podložit to fotkou odšroubovaného krytu pojistek považuju za úchylárnu. V tom krytu jsou 2 šrouby a na spodní hraně 2 packy na kterých ten kryt na fotce visí. Jinak platí to, co jsem už napsal v dřívějších příspěvcích.
StB..czx, 08.08.2006 11:05
Kdyby to auto mělo najeto za devět let života tolik, muselo by v průměru každý den v roce ujet cca 92 km - DENNĚ - soboty, neděle, svátky. Prostě blbost, když mělo několik majitelů. Reálných tak 200.000 km
fotr, 27.10.2006 15:49
300.000 km / 9 let = 33.000 km/ročně. To je v ČR nadprůměrná hodnota, ale já sám znám několik lidí co najedou 50 - 60.000 km ročně.
Nevím, proč je to podle tebe "blbost". Tím spíše, že je to diesel, které si obvykle pořizují lidé co ročně najedou nadprůměrný počet km.
pavel.seckar@seznam.cz, 04.03.2007 18:12
Mam to samé autíčko se stejnym počtem kiklometrů,ale v úplně jiném stavu.Hold jaký pán,takový krám.Nevěříte???Není problém se přesvědčit:Mějte se a zdravím všechny fiatáře. Pavel

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jeep Compass 2.0 MultiJet – crossover pro horaly

nejčtenější články

Velké SUV za 400 tisíc korun: ix55 nebo XC90?

Kia Sportage, nebo Škoda Yeti? Vybíráme ojeté SUV s dieselem

Audi A6 - vybíráme nejlepší diesel

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.