Doporučíme zánovní Mondeo, nebo starší BMW 5?
 
 
 
 
 
 

Doporučíme zánovní Mondeo, nebo starší BMW 5?

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Poradíte mi něco jiného než novější Mondeo? Zvažoval jsem ještě ojeté BMW řady 5. Celková částka je 300 tis. Kč. Který vůz vybrat?
PORADNA, 08.08.12 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo, BMW Řada 5
DOTAZ:

Mareg: Dobrý den,

rád bych koupil novější auto (ne nové). Bohužel všechny články, které se mi u vás podařilo najít se týkají spíše předchozí generace vozů, než o jaké uvažuji.

Momentálně vlastním starší Mondeo kombi (11/2003) TDCi 96kW/6st Ghia. Maximální částka kterou jsem ochoten za auto dát je 300tis. Kč.

Takže bych měl dva dotazy, doporučíte mi něco jiného než novější Mondeo? Zvažoval jsem ještě BMW řady 5, ale vzhledem k tomu, že za stejné peníze dostanu novějšího a vybavenějšího Forda, padla volba opět na Mondeo pokud možno v plné výbavě. Pokud mě tedy nepřesvědčíte, že starší BMW je lepší volba. Nebo něco úplně jiného? Ale s /'něčím úplně jiným/' bude problém, protože mě nenapadá který jiný vůz má podobně skvělý podvozek. /'Koncernové/' vozy to tedy rozhodně nejsou.

A pokud tedy Mondeo, tak jakou motorizaci? Z vašich článků vím, že se jednotlivé motory ať z pohledu typu, případně období výroby dost liší.

Převodovku bych raději manuální, určitě 6ti stupňovou. Najedu cca 20tis. km ročně, což jsou denní cesty do práce (15km), občas delší cesta 300 - 1000km. Vzhledem k výše uvedenému a po zkušenostech s opravou vstřiků, bych upřednostnil asi benzinovou verzi (nejlépe včetně LPG), což má jeden háček - subjektivně nižší výkon. Na současném vozu se mi moc líbí zátah motoru, který srovnatelný benzín v době koupě (2007) prostě neměl. Takže papírový výkon by měl být určitě přes 100kW.

Děkuji za radu a přeji hezký den.

S pozdravem Marek GROSSMAN


ODPOVĚĎ:

Z Vašeho dotazu je znát, že pro Vás je důležitá preciznost podvozku vozidla. Potom zcela chápu Vaší volbu Fordu Mondeo nebo BMW5. Kdybych Vám měl doporučit vozidlo dané třídy s podobně skvělým podvozkem z této kategorie vozů, měl bych těžkou úlohu. Snad Alfa 159 Sportwagon, ale ta je menší a má svoje specifické zákazníky. Vaše zavržení koncernových aut je vzhledem k jízdním vlastnostem Mondea opodstatněné. O Octavii s jejím malým rozvorem se nemusíme ani bavit a dokonce ani VW Passat nemá na současné Mondeo. Výjimkou z koncernu by byly vozy Audi, zejména ve verzích quattro, které navíc mají vynikající vlastnosti za zhoršených adhezních podmínek (voda, sníh). Ale zkrátka Mondeo je ve své třídě podvozkově na špici.

A BMW5? Totální kvalita, prestiž (větší než u Mondea) a geniální jízdní vlastnosti. A návdavkem široká paleta jedněch z nejlepších motorů vůbec. A ani údržba není tak drahá, jak by prestiž značky napovídala, zvlášť pokud nemusíte servisovat ve značce. Nicméně 300tis nestačí na pěkný kousek s modernizovanými motory a faceliftem (od modelového roku 2008 např.520d 130kW) a kdybyste se rozhodl pro starší BMW, zvažte prosím většinou vysoké kilometrové nájezdy a také jistý hendicap vozu se zadním náhonem na sněhu, pokud jste doteď zvyklý na předokolku.

Takže pokud bych měl radit, možná bych volil Mondeo. Za 300tis. se dá pořídit opravdu krásné auto cca3-4 roky staré, koukejte prosím na technický stav a chtějte písemnou garanci kilometrů spíše než vozidlo například o rok mladší. A teď jak rozlousknout dilema s motorizací. Chápu Vaší zkušenost se vstřiky u dieselového Mondea 2003. Tímto si prošly spousty lidí. Ovšem měl jste trochu smůlu, zhruba od roku 2004 se vše začalo zlepšovat, Ford zapracoval. A co se týká nového modelu Mondea, zde je vše o hodně lepší a ani motory TDCi se v servisech moc neobjevují. Jsou to povedené a spolehlivé motory.

Také píšete o výkonu. Pokud chcete cítit výkon pod nohou, točivý moment a pružný motor od nízkých otáček, měl byste opět koupit diesel, pokud byste chtěl opravdu rychlejší vůz, než je Váš dosavadní, musíte se poohlédnout po verzi 2.2TDCI. Vámi požadovaný šestikvalt mají snad všechny diesely v současných Mondeích. Pokud byste chtěl benzín s podobným zátahem a reakcí na plyn v normálních otáčkách, musel byste jít do 2.5 která se svými tuším 225PS skýtá velmi zajímavé svezení. Ovšem vykoupeno skoro dvakrát větší spotřebou než TDCi. K řešení tohoto problému pomocí LPG bych byl opatrný. Moderní motory a jejich periferie jsou poměrně složité technické soustavy a já zkrátka zastávám názor, že čím novější vůz, tím méně bych doporučoval zástavbu LPG (ti co se přestavbami zabývají Vám pochopitelně řeknou něco jiného). No a ostatní benzíňáky? Menší kubatury u současných Mondeí nejsou špatné, ale prostě v normálních otáčkách nikdy nepojedou ani jako Váš starý vůz. Takže tady vzniká trošičku dilema. Vaše každodenní dojíždění cca 15km je poměrně málo na zahřátí dieselového auta a také topení nebude úplně super. Moderní auta ovšem mají elektrické přitápění a situace je o hodně lepší, než u starších vozů s naftovými motory. U LPG bych viděl jako další negativum, že motor zpočátku stejně jede na benzín (a studený žere nejvíc). Takže buďto diesel, nebo ubrat z nároků na pocit výkonu a zvolit menší benzín, např. dvoulitr.

Osobně bych volil i přes krátké cesty do práce motor TDCi. Pokud jste zvyklý na točivý moment a zátah dieselu, byl byste jinak zklamaný. A co s provozem „nastudeno“? Měl bych řešení. U nás obecně nedoceněný a přitom tak vynikající prvek příplatkové výbavy – nezávislé topení. Naprogramujete (pokud jezdíte do práce ve stejnou hodinu tak jenom jednou) a potom už každé ráno přicházíte do vytopeného vozu s předehřátým motorem, který se tím šetří a nežere (zjednodušeně řečeno).

Tedy shrnuto, na Vašem místě za daných okolností bych asi šel po pěkném Mondeu TDCi, ale pokud možno s nezávislým topením (budete chvíli hledat.), nebo alespoň s vyhřívaným předním sklem a sedačkami. A ona i dodatečná zástavba „bufíku“ nevyjde dráž než LPG. Servisní historie a garance km je samozřejmostí. Ale to je jenom moje doporučení, navíc nemám informaci, jestli vůz garážujete (pro provoz a nutnost nezáv. topení důležitá věc). Určitě si všechno ještě promyslete a když nakonec rozhodnete pro bezproblémový atmosferický benzín, nemyslím si že uděláte chybu. Spotřeba bude vyšší a subjektivní pocit ze zátahu nižší, ale mimo 1.8 se to dá překousnout. Navíc bude u benzíňáku nižší pořizovací cena a vyšší šance najít vůz s malým nájezdem. Ovšem při současných cenách PHM Vám diesel i při těch 20tis ročně stejně ušetří minimálně 10.000Kč na palivu.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 09.08.2012 12:49 
Pavlik napsal:
S větším zatížením dvouhmoty u dieselu máš pravdu, byť to platí hlavně pro nízké otáčky kdy je motor podtočený (proto také nejrychleji odejde šetřílkům). Jinou otázkou je, zda je dvouhmota u benzínu shodná s dieselovou, nebo je její dimenzování nastavené pro nižší namáhání - potom se opotřebují zhruba stejně rychle. Podle mého je dvouhmota jen strašák (jako byla dříve váha vzduchu), nevydrží věčně, ale při běžném provozu těch min. 250 tisíc km v pohodě vydrží, stejně jako spojka.
S pracovními o...
U oplácké 1.6T je známé, že ji zabili dlouhými převody, nikoli krátkými. Je to snaha držet motor v nízkých otáčkách kvůli spotřebě a výsledek je, že je líná, nebo musí člověk jezdit o kvalt níž, aby udržel vyšší otáčky a pak žere. 1.4 TSI je pro střední třídu spíš základní motor a nějaké divočení je mu cizí.

Tak 1.6 je už takový rozumný objem s turbem, nevím jaký je ten od Peugeotu, ale na Mondeo jsem slyšel jen chválu, i když zatím jsem s ním nejel.
- 09.08.2012 14:34 
Koloss napsal:
Jo, vím o tomhle zařazení, které tlačí BMW. Realita je taková, že BMW 3 je prostorem tak na úrovni O2, BMW 5 je menší než Mondeo, i když v poslední generaci jsem neseděl. Je to spíš tak, že 5 je prostě prémiová střední třída. Čím to asi bude, že se tazatel nerozhoduje mezi Mondeem a BMW 3?
Omezený prostor ve vozech BMW je dán jejich koncepcí - řadový šestiválec uložený za přední nápravou+zadní pohon, nikoliv degradací o třídu níž.
O zařazení do dané třídy rozhoduje plno jiných věcí (např. nabídka motorů, nebo výbava - zde ovšem dochází k průniku vzhledem k roku uvedení na trh).
Právě proto, že má BMW zástupce ve střední třídě - řada 3 i vyšší střední třídě - řada 5, samozřejmě i vyšší třídě - řada 7, nepotřebuje svoje modely nějak výrazně natahovat.
Obyčejné značky jako Ford, Opel, Peugeot... své zástupce ve vyšší střední třídě nedokázali prosadit, tak si tento handicap kompenzují zvětšováním svých modelů střední třídy a proto dochází ke zdánlivému rovnání např. Mondea a řady 5. Ale je to jen připodobnění vnějších rozměrů, nikoliv vstup do stejné třídy.
- 09.08.2012 18:42 
TOM napsal:
Omezený prostor ve vozech BMW je dán jejich koncepcí - řadový šestiválec uložený za přední nápravou+zadní pohon, nikoliv degradací o třídu níž.
O zařazení do dané třídy rozhoduje plno jiných věcí (např. nabídka motorů, nebo výbava - zde ovšem dochází k průniku vzhledem k roku uvedení na trh).
Právě proto, že má BMW zástupce ve střední třídě - řada 3 i vyšší střední třídě - řada 5, samozřejmě i vyšší třídě - řada 7, nepotřebuje svoje modely nějak výrazně natahovat.
Obyčejné značky jako Ford, O...
Jasně, takže proto tazatel vybírá mezi střední třídou a vyšší střední. Pro mě jako uživatele je rozhodující prostor pro posádku a tím je to dané.
- 09.08.2012 19:38 
Koloss napsal:
Jasně, takže proto tazatel vybírá mezi střední třídou a vyšší střední. Pro mě jako uživatele je rozhodující prostor pro posádku a tím je to dané.
Pro mě, jako uživatele je rozhodující motor. A tím je to taky jasně dané.
Nejrozšířenější motorizace u Mondea (dvoulitr) vs nejrozšířenější motorizace u BMW 5 (třílitr) - chceš tam něco porovnávat? V podstatě jde téměř o dvojnásobný výkon. Prostě uplně jiná liga. To se srovnávat nedá.Nebo u vrcholných motorizací? A tím nemyslím M5, ale obyčejnou 545i potažmo 550i
Tyhle auta prostě nepatří do stejné třídy.
- 10.08.2012 09:48 
TOM napsal:
Pro mě, jako uživatele je rozhodující motor. A tím je to taky jasně dané.
Nejrozšířenější motorizace u Mondea (dvoulitr) vs nejrozšířenější motorizace u BMW 5 (třílitr) - chceš tam něco porovnávat? V podstatě jde téměř o dvojnásobný výkon. Prostě uplně jiná liga. To se srovnávat nedá.Nebo u vrcholných motorizací? A tím nemyslím M5, ale obyčejnou 545i potažmo 550i
Tyhle auta prostě nepatří do stejné třídy.
Přesně toto je důvod, proč tyto auta nepatří do stejné třídy. Nerozhoduje vnitřní prostor, ale motory a výbava...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (510) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

13.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 632) | komentářů (10) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 147) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 422) | komentářů (3) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 898) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 655) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 396) | komentářů (2) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 265) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (973) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 192) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 348) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 003) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 633) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 701) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 536) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 003) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 009) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 599) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 237) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 731) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 158) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 278) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 251) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 231) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 260) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 653) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 697) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 009) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 457) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 086) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 895) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 333) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 183) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 007) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 046) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 887) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 589) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 877) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 265) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 911) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 294) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 703) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 812) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 199) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 340) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 24 (1167)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Doporučíme z ...