Doporučíme zánovní Mondeo, nebo starší BMW 5?
 
 
 
 
 
 

Doporučíme zánovní Mondeo, nebo starší BMW 5?

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Poradíte mi něco jiného než novější Mondeo? Zvažoval jsem ještě ojeté BMW řady 5. Celková částka je 300 tis. Kč. Který vůz vybrat?
PORADNA, 08.08.12 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo, BMW Řada 5
DOTAZ:

Mareg: Dobrý den,

rád bych koupil novější auto (ne nové). Bohužel všechny články, které se mi u vás podařilo najít se týkají spíše předchozí generace vozů, než o jaké uvažuji.

Momentálně vlastním starší Mondeo kombi (11/2003) TDCi 96kW/6st Ghia. Maximální částka kterou jsem ochoten za auto dát je 300tis. Kč.

Takže bych měl dva dotazy, doporučíte mi něco jiného než novější Mondeo? Zvažoval jsem ještě BMW řady 5, ale vzhledem k tomu, že za stejné peníze dostanu novějšího a vybavenějšího Forda, padla volba opět na Mondeo pokud možno v plné výbavě. Pokud mě tedy nepřesvědčíte, že starší BMW je lepší volba. Nebo něco úplně jiného? Ale s /'něčím úplně jiným/' bude problém, protože mě nenapadá který jiný vůz má podobně skvělý podvozek. /'Koncernové/' vozy to tedy rozhodně nejsou.

A pokud tedy Mondeo, tak jakou motorizaci? Z vašich článků vím, že se jednotlivé motory ať z pohledu typu, případně období výroby dost liší.

Převodovku bych raději manuální, určitě 6ti stupňovou. Najedu cca 20tis. km ročně, což jsou denní cesty do práce (15km), občas delší cesta 300 - 1000km. Vzhledem k výše uvedenému a po zkušenostech s opravou vstřiků, bych upřednostnil asi benzinovou verzi (nejlépe včetně LPG), což má jeden háček - subjektivně nižší výkon. Na současném vozu se mi moc líbí zátah motoru, který srovnatelný benzín v době koupě (2007) prostě neměl. Takže papírový výkon by měl být určitě přes 100kW.

Děkuji za radu a přeji hezký den.

S pozdravem Marek GROSSMAN


ODPOVĚĎ:

Z Vašeho dotazu je znát, že pro Vás je důležitá preciznost podvozku vozidla. Potom zcela chápu Vaší volbu Fordu Mondeo nebo BMW5. Kdybych Vám měl doporučit vozidlo dané třídy s podobně skvělým podvozkem z této kategorie vozů, měl bych těžkou úlohu. Snad Alfa 159 Sportwagon, ale ta je menší a má svoje specifické zákazníky. Vaše zavržení koncernových aut je vzhledem k jízdním vlastnostem Mondea opodstatněné. O Octavii s jejím malým rozvorem se nemusíme ani bavit a dokonce ani VW Passat nemá na současné Mondeo. Výjimkou z koncernu by byly vozy Audi, zejména ve verzích quattro, které navíc mají vynikající vlastnosti za zhoršených adhezních podmínek (voda, sníh). Ale zkrátka Mondeo je ve své třídě podvozkově na špici.

A BMW5? Totální kvalita, prestiž (větší než u Mondea) a geniální jízdní vlastnosti. A návdavkem široká paleta jedněch z nejlepších motorů vůbec. A ani údržba není tak drahá, jak by prestiž značky napovídala, zvlášť pokud nemusíte servisovat ve značce. Nicméně 300tis nestačí na pěkný kousek s modernizovanými motory a faceliftem (od modelového roku 2008 např.520d 130kW) a kdybyste se rozhodl pro starší BMW, zvažte prosím většinou vysoké kilometrové nájezdy a také jistý hendicap vozu se zadním náhonem na sněhu, pokud jste doteď zvyklý na předokolku.

Takže pokud bych měl radit, možná bych volil Mondeo. Za 300tis. se dá pořídit opravdu krásné auto cca3-4 roky staré, koukejte prosím na technický stav a chtějte písemnou garanci kilometrů spíše než vozidlo například o rok mladší. A teď jak rozlousknout dilema s motorizací. Chápu Vaší zkušenost se vstřiky u dieselového Mondea 2003. Tímto si prošly spousty lidí. Ovšem měl jste trochu smůlu, zhruba od roku 2004 se vše začalo zlepšovat, Ford zapracoval. A co se týká nového modelu Mondea, zde je vše o hodně lepší a ani motory TDCi se v servisech moc neobjevují. Jsou to povedené a spolehlivé motory.

Také píšete o výkonu. Pokud chcete cítit výkon pod nohou, točivý moment a pružný motor od nízkých otáček, měl byste opět koupit diesel, pokud byste chtěl opravdu rychlejší vůz, než je Váš dosavadní, musíte se poohlédnout po verzi 2.2TDCI. Vámi požadovaný šestikvalt mají snad všechny diesely v současných Mondeích. Pokud byste chtěl benzín s podobným zátahem a reakcí na plyn v normálních otáčkách, musel byste jít do 2.5 která se svými tuším 225PS skýtá velmi zajímavé svezení. Ovšem vykoupeno skoro dvakrát větší spotřebou než TDCi. K řešení tohoto problému pomocí LPG bych byl opatrný. Moderní motory a jejich periferie jsou poměrně složité technické soustavy a já zkrátka zastávám názor, že čím novější vůz, tím méně bych doporučoval zástavbu LPG (ti co se přestavbami zabývají Vám pochopitelně řeknou něco jiného). No a ostatní benzíňáky? Menší kubatury u současných Mondeí nejsou špatné, ale prostě v normálních otáčkách nikdy nepojedou ani jako Váš starý vůz. Takže tady vzniká trošičku dilema. Vaše každodenní dojíždění cca 15km je poměrně málo na zahřátí dieselového auta a také topení nebude úplně super. Moderní auta ovšem mají elektrické přitápění a situace je o hodně lepší, než u starších vozů s naftovými motory. U LPG bych viděl jako další negativum, že motor zpočátku stejně jede na benzín (a studený žere nejvíc). Takže buďto diesel, nebo ubrat z nároků na pocit výkonu a zvolit menší benzín, např. dvoulitr.

Osobně bych volil i přes krátké cesty do práce motor TDCi. Pokud jste zvyklý na točivý moment a zátah dieselu, byl byste jinak zklamaný. A co s provozem „nastudeno“? Měl bych řešení. U nás obecně nedoceněný a přitom tak vynikající prvek příplatkové výbavy – nezávislé topení. Naprogramujete (pokud jezdíte do práce ve stejnou hodinu tak jenom jednou) a potom už každé ráno přicházíte do vytopeného vozu s předehřátým motorem, který se tím šetří a nežere (zjednodušeně řečeno).

Tedy shrnuto, na Vašem místě za daných okolností bych asi šel po pěkném Mondeu TDCi, ale pokud možno s nezávislým topením (budete chvíli hledat.), nebo alespoň s vyhřívaným předním sklem a sedačkami. A ona i dodatečná zástavba „bufíku“ nevyjde dráž než LPG. Servisní historie a garance km je samozřejmostí. Ale to je jenom moje doporučení, navíc nemám informaci, jestli vůz garážujete (pro provoz a nutnost nezáv. topení důležitá věc). Určitě si všechno ještě promyslete a když nakonec rozhodnete pro bezproblémový atmosferický benzín, nemyslím si že uděláte chybu. Spotřeba bude vyšší a subjektivní pocit ze zátahu nižší, ale mimo 1.8 se to dá překousnout. Navíc bude u benzíňáku nižší pořizovací cena a vyšší šance najít vůz s malým nájezdem. Ovšem při současných cenách PHM Vám diesel i při těch 20tis ročně stejně ušetří minimálně 10.000Kč na palivu.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 09.08.2012 12:49 
Pavlik napsal:
S větším zatížením dvouhmoty u dieselu máš pravdu, byť to platí hlavně pro nízké otáčky kdy je motor podtočený (proto také nejrychleji odejde šetřílkům). Jinou otázkou je, zda je dvouhmota u benzínu shodná s dieselovou, nebo je její dimenzování nastavené pro nižší namáhání - potom se opotřebují zhruba stejně rychle. Podle mého je dvouhmota jen strašák (jako byla dříve váha vzduchu), nevydrží věčně, ale při běžném provozu těch min. 250 tisíc km v pohodě vydrží, stejně jako spojka.
S pracovními o...
U oplácké 1.6T je známé, že ji zabili dlouhými převody, nikoli krátkými. Je to snaha držet motor v nízkých otáčkách kvůli spotřebě a výsledek je, že je líná, nebo musí člověk jezdit o kvalt níž, aby udržel vyšší otáčky a pak žere. 1.4 TSI je pro střední třídu spíš základní motor a nějaké divočení je mu cizí.

Tak 1.6 je už takový rozumný objem s turbem, nevím jaký je ten od Peugeotu, ale na Mondeo jsem slyšel jen chválu, i když zatím jsem s ním nejel.
- 09.08.2012 14:34 
Koloss napsal:
Jo, vím o tomhle zařazení, které tlačí BMW. Realita je taková, že BMW 3 je prostorem tak na úrovni O2, BMW 5 je menší než Mondeo, i když v poslední generaci jsem neseděl. Je to spíš tak, že 5 je prostě prémiová střední třída. Čím to asi bude, že se tazatel nerozhoduje mezi Mondeem a BMW 3?
Omezený prostor ve vozech BMW je dán jejich koncepcí - řadový šestiválec uložený za přední nápravou+zadní pohon, nikoliv degradací o třídu níž.
O zařazení do dané třídy rozhoduje plno jiných věcí (např. nabídka motorů, nebo výbava - zde ovšem dochází k průniku vzhledem k roku uvedení na trh).
Právě proto, že má BMW zástupce ve střední třídě - řada 3 i vyšší střední třídě - řada 5, samozřejmě i vyšší třídě - řada 7, nepotřebuje svoje modely nějak výrazně natahovat.
Obyčejné značky jako Ford, Opel, Peugeot... své zástupce ve vyšší střední třídě nedokázali prosadit, tak si tento handicap kompenzují zvětšováním svých modelů střední třídy a proto dochází ke zdánlivému rovnání např. Mondea a řady 5. Ale je to jen připodobnění vnějších rozměrů, nikoliv vstup do stejné třídy.
- 09.08.2012 18:42 
TOM napsal:
Omezený prostor ve vozech BMW je dán jejich koncepcí - řadový šestiválec uložený za přední nápravou+zadní pohon, nikoliv degradací o třídu níž.
O zařazení do dané třídy rozhoduje plno jiných věcí (např. nabídka motorů, nebo výbava - zde ovšem dochází k průniku vzhledem k roku uvedení na trh).
Právě proto, že má BMW zástupce ve střední třídě - řada 3 i vyšší střední třídě - řada 5, samozřejmě i vyšší třídě - řada 7, nepotřebuje svoje modely nějak výrazně natahovat.
Obyčejné značky jako Ford, O...
Jasně, takže proto tazatel vybírá mezi střední třídou a vyšší střední. Pro mě jako uživatele je rozhodující prostor pro posádku a tím je to dané.
- 09.08.2012 19:38 
Koloss napsal:
Jasně, takže proto tazatel vybírá mezi střední třídou a vyšší střední. Pro mě jako uživatele je rozhodující prostor pro posádku a tím je to dané.
Pro mě, jako uživatele je rozhodující motor. A tím je to taky jasně dané.
Nejrozšířenější motorizace u Mondea (dvoulitr) vs nejrozšířenější motorizace u BMW 5 (třílitr) - chceš tam něco porovnávat? V podstatě jde téměř o dvojnásobný výkon. Prostě uplně jiná liga. To se srovnávat nedá.Nebo u vrcholných motorizací? A tím nemyslím M5, ale obyčejnou 545i potažmo 550i
Tyhle auta prostě nepatří do stejné třídy.
- 10.08.2012 09:48 
TOM napsal:
Pro mě, jako uživatele je rozhodující motor. A tím je to taky jasně dané.
Nejrozšířenější motorizace u Mondea (dvoulitr) vs nejrozšířenější motorizace u BMW 5 (třílitr) - chceš tam něco porovnávat? V podstatě jde téměř o dvojnásobný výkon. Prostě uplně jiná liga. To se srovnávat nedá.Nebo u vrcholných motorizací? A tím nemyslím M5, ale obyčejnou 545i potažmo 550i
Tyhle auta prostě nepatří do stejné třídy.
Přesně toto je důvod, proč tyto auta nepatří do stejné třídy. Nerozhoduje vnitřní prostor, ale motory a výbava...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit ojeté Suzuki SX4?

16.ledna 2018
Náš čtenář plánuje nákup Suzuki SX4 v ceně 150-200 tis. Kč. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (485) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký motor pro ojetý Renault Kangoo?

12.ledna 2018
Náš čtenář váhá nad ideální motorizací pro Renault Kangoo. Na auto má rozpočet 100 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (688) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?

12.ledna 2018
Tohle auto je legendou. Proslavilo se příkladnou spolehlivostí, přesto na kupujícího ojetiny může číhat několik možných závad.
hodnocení: 3.5 b. (6x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 747) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký benzínový motor vybrat pro Kia Rio?

10.ledna 2018
Náš čtenář plánuje pro manželku koupi ojeté Kia Rio třetí generace. Na auto má rozpočet 150-200 tisíc korun. Který z dvojice benzínových motorů bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (742) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Auris II - vybíráme benzínový motor pro ojetinu

9.ledna 2018
Náš čtenář uvažuje nad pořízením starší Toyoty Auris druhé generace s benzínovým motorem. Poradíme, po které jednotce sáhnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 662) | komentářů (10) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí ojetý Opel Vivaro?

5.ledna 2018
Náš čtenář by rád na jaře koupil starší Opel Vivaro. Váhá, zda sáhnout po generaci A, nebo novější B vyráběné od roku 2014.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 766) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit VW Amarok?

3.ledna 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojetého VW Amarok. Jaký motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (813) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit starší Citroën Jumper?

2.ledna 2018
Náš čtenář zvažuje koupi staršího Jumperu. Na auto má asi 250 tisíc korun. Co za tyto peníze koupí a na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (957) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?

29.prosince 2017
Náš čtenář se chystá koupit ojetou Octavii třetí generace. Která ze dvou slabších dieselových variant je nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 027) | komentářů (19) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro ojetou Škodu Superb II?

27.prosince 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího Superbu druhé generace. Rád by jej pořídil s dieselem. Jak jsou na tom tyto motory se spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 326) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je dieselový Accord osmé generace?

26.prosince 2017
Náš čtenář se chystá k nákupu Hondy Accord osmé generace. Rád by ji koupil s motorem 2,2 i-DTEC. Je to dobrý nápad?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 092) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

22.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 674) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit starší Škodu Citigo?

20.prosince 2017
Naše čtenářka uvažuje o malé ojeté Škodě Citigo. Na co si má dát pozor při výběru této ojetiny?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 229) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý Nissan Juke nebo Renault Captur?

19.prosince 2017
Náš čtenář zvažuje koupi ojetého Capturu v dieselu. Rád by jej porovnal s levnějším Nissanem Juke. Jak se od sebe liší dvě auta se stejným motorem?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (692) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 321) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (874) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 886) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 835) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 249) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 091) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 291) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 765) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (683) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 313) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 917) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (899) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 341) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 933) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 742) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 861) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 347) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 878) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 400) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 730) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 954) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 264) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 019) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 337) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 827) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 353) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 522) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 712) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 908) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 643) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 161) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 752) | komentářů (5) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 173) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 023) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 25 (1206)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Doporučíme z ...