Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Dacia Duster II: jaký je litrový tříválec?

Poradna
František Mašek | 16.04.2024
foto: dacia press
Adam si vyhlédl tříletý Duster s motorem TCe 90 o výkonu 74 kW. Je to dobrá volba i pro starší kousek po záruce?
Dotaz
Dobrý den, můžete mi prosím poradit – četl jsem chválu na motor TCe 100, ale když se koukám do inzerce na novější Dacie, zejména Duster, tak vidím jen motory TCe 90, ale mají stejný výkon 74 kW. Konkrétně třeba Duster z roku 2021. Zajímal by mě rozdíl mezi těmito motory a jestli se nějak liší ve spolehlivosti, když je auto po záruce. Děkuji. Adam

Odpověď
Dobrý den Adame. Vámi vybraný motor 1.0 TCe se v dacii Duster objevil v roce 2020 v souvislosti s nutností splnit emisní normu Euro 6d – full. Nabízel se ve dvou verzích a to jako TCe 90 (67 kW) jako čistě benzínová verze a pak TCe 100 (74 kW) s pohonem na LPG. Obě verze mají nově šestistupňovou převodovku JT4 a po technické stránce jsou totožné.

V porovnání se starší generací motoru 1.0 TCe (s pětistupňovým manuálem) dodávaným do Dusteru do roku 2020 má novější generace filtr pevných částic. Každopádně spolehlivost motorů řady H4D je velmi dobrá, stejně jako u staršího tříválce, bohužel spotřeba o něco vzrostla. Na druhou stranu pokud máte zájem o ročník 2021, znamená to, že už jde o vůz po faceliftu a ten má ve verzi na LPG větší nádrž na plyn (48 litrů + je nově v zavazadelníku), takže i s vyšší spotřebou ujedete delší vzdálenost.

Celkově hodnotím Dacii Duster druhé generace jako dobře postavené auto, které i se základním servisem zvládne dlouho a spolehlivě sloužit i v těžších provozních podmínkách. Výběr bazarových kusů je taktéž velmi slušný, aktuálně na tipcars.com najdete přes 120 kousků po faceliftu s cenami už od 300 tisíc korun. Poměr přijatelné ceny, pomalé ztráty hodnoty, provozní odolnosti a celkové spolehlivosti tak dělá z Dusteru druhé generace velmi zajímavého adepta na bazarového oblíbence.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů