zpět
9066

Co trápí starší BMW řady 7?

Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
15.11.2017, poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, začátkem příštího roku se chci vypravit do Německa pro BMW 7 řady E38. Koupil bych ho i u nás, ale je tu malý výběr. zajímalo by mne, jaké závady tohle auto může po letech mít. chci rozhodně benzín. Děkuju Dan.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Dane, benzínovou generaci E38 Vám rozhodně schvaluji. Motorů, s kterými se nabízely bylo docela dost, ale všechny jsou spolehlivé. U nás se ojetiny pohybují cenově od 60 do 180 tisíc korun a máte pravdu v tom, že jich je velmi málo. Za hranicemi je situace veselejší, hezká auta se ale cenově pohybují v řádech statisíců. Například hezkou 750i s dvanáctiválcem koupíte od nějakých 350 tisíc výše. Při koupi doporučuji mrknout hlavně na podvozek, často se objevují vůle v přední nápravě. Zkontrolujte jak ramena, tak i čepy. A když už budete mít auto na zvedáku, podívejte se i na stav brzd. Sedmičková řada bude jistě našlapaná výbavou, zkontrolujte tedy funkčnost všech elektronických vychytávek. A pak je tu koroze - na ni pozor hlavně na spodku dveří pod lištou, kde se drží vlhkost. A rezne i palivová nádrž.

I když se bude zdát auto v pořádku, po koupi počítejte s investicemi do náplní, včetně oleje v automatické převodovce, filtrů, případně tlumičů, atd...Doporučuji mít na tento prvotní servis dostatečnou finanční rezervu. Byla by škoda, kdyby pak auto zbytečně stálo v garáži, i když pokud koupíte opravdu hezký kousek, jeho cena každopádně poroste.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Koloss, 16.11.2017 17:19
Ramena a čepy podvozku, stav brzd - vždyť to je do značné míry spotřební materiál, na tom bych při koupi nebazíroval. Jestli to už bude na výměnu, tak tomu musí odpovídat cena. Rozhodující je stav motoru a pak karoserie, tam jsou náklady na opravu výrazně dražší.
David V, 16.11.2017 22:00


Přesně tohle mě napadlo. Odrazovat od koupě kvůli spotřebáku bych si rozmyslel.
Dlužno však podotknout, že když je toho opotřebovaného moc, tak to zase svědčí o lajdácké péči.
Zdeny60, 17.11.2017 08:02


JO, jenže pro někoho, kod vydá posledních 100 litrů za 15 let starou plečku, může být výměna hliníkových ramen za 15 likvidační. A k tomu brzdy za 10 na všechna kola - a auto stojí dva roky na dvoře Ono sice luxusní auto po letech je skoro zadarmo, ale servis je pořád drahý A proto mnoho lidí radši koupí olítanou Fanii 1,2HTP40, protože si myslí, že ušetří
Koloss, 17.11.2017 15:03


Jo, a proto jsem napsal, že když jsou tyhle věci na výměnu, tak tomu musí odpovídat cena. Příště to čti celé, než se budeš za břicho popadat.
Zdeny60, 17.11.2017 17:40


Já jsem nereagoval na tebe, protože to vidíš stejně , jako já. Ale na autora té veselosti, kde sděluje svá moudra

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.