Dobrý den,prosím Vás o radu. Uvažuji o koupi nového automobilu pro rodinu a požaduji velký zavazadlový prostor, komfort na delší cesty, rozumnou spotřebu a hlavně spolehlivost. Cena by měla být cca do 200tis.(max. 250 tis.). Vyhlídnutu mám tuto trojici: Citroen C5 2.2HDI 98 kW , Mazda 6 2.0CD 100kW respektive Ford Mondeo 2.0 TDCi 96kW. Respektive mohli by jste mi navrhnout nějakou jinou alternativu. S pozdravemRadek" />
 
Citroen C5, Ford Mondeo, nebo Mazda 6?
 
 
 
 
 
 

Citroen C5, Ford Mondeo, nebo Mazda 6?

již zítra na TipCars.com

Autosalon Frankfurt 2017: fotogalerie
nejčtenější články
1. Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?
2. Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?
3. Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?
 
Dotaz

Dobrý den,prosím Vás o radu. Uvažuji o koupi nového automobilu pro rodinu a požaduji velký zavazadlový prostor, komfort na delší cesty, rozumnou spotřebu a hlavně spolehlivost. Cena by měla být cca do 200tis.(max. 250 tis.). Vyhlídnutu mám tuto trojici: Citroen C5 2.2HDI 98 kW , Mazda 6 2.0CD 100kW respektive Ford Mondeo 2.0 TDCi 96kW. Respektive mohli by jste mi navrhnout nějakou jinou alternativu. S pozdravemRadek
PORADNA, 29.08.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mazda 6, Ford Mondeo, Citroën C5

Odpověď

Dobrý den,

vybíráte mezi oblíbenými vozy střední třídy. Shodou okolností všechny tyto typy se před několika měsíci odebraly „do výslužby“ a byly nahrazeny novými generacemi. Vámi stanovená cenová hranice je určitě bez problému dosažitelná v případě Citroënu a Fordu, Mazda 6 v provedení kombi s oblíbeným turbodieselem je ale trochu dražší a pod hranici 250 tisíc Kč se například zde na TipCars.com najde pouze několik exemplářů.

Citroën C5 (2000 – 2007)

Citroen C5 
Za co vyměnit dosluhující Citroen Xantia?
Citroën tohoto zástupce střední třídy představil v roce 2000. O rok později se na trhu objevilo také kombi, tradičně označované Break. Hlavní předností tohoto vozu je bezesporu prostor a pohodlí. Interiér je ve všech směrech dostatečně prostorný, zavazadlový prostor nabízí v základní konfiguraci 560 litrů objemu. Celý interiér je podřízen snaze o co nejútulnější atmosféru. To tedy znamená měkčí sedadla bez výrazného bočního vedení, lehké a ne příliš komunikativní řízení a většinou bohatou výbavu. Jízdní vlastnosti jsou díky použití hydropneumatického odpružení velice komfortní a troufám si říci, že v této třídě nemají konkurenci. Bezpečnost posádky je trochu proti francouzským zvyklostem pouze průměrná – vůz získal v testech Euro NCAP při prvním pokusu 4 hvězdičky a 30 bodů. Druhý pokus se uskutečnil až po faceliftu (v roce 2004) a ten již dopadl na výbornou. 5 hvězdiček a 36 bodů patří stále mezi nejlepší výsledky. Volba pohonné jednotky je v tomto případě asi velice rozumná. Preferujete vznětový agregát 2.2 HDi s výkonem 98 kW. Zajistí vozu dostatečnou dynamiku při únosné spotřebě paliva. Tento motor má také svá riziková místa, je ale pravda, že v předchozích článcích jsme vše podrobně zmínili. Zopakuji tedy spodní řemenici, vadný regulátor tlaku common railu či vadné podávací čerpadlo v nádrži. Pro kompletní výčet závad bych si dovolil odkázat na předchozí články zde na TipCars.com.

Mazda 6 (2002 – 2007)

Mazda 6Vámi preferovaná karosářská varianta je na trhu od samého začátku produkce modelu, tedy od roku 2002. Jedná se určitě o mimořádně povedený automobil, který představil japonský vůz s docela evropským designem a skvělým vznětovým motorem. Celkové vyznění vozu je určitě sportovní, zejména pak ve srovnání s výše popisovaným Citroënem. Interiér je kvalitní, sedadla dostatečně dimenzovaná rozměrově i materiálově. Prostor je také dostatečný, i když opět ve srovnání s Citroënem je znát trochu menší zavazadelník (kombi 500 litrů). Na první místo musíme určitě zařadit jízdní vlastnosti. V zatáčkách i na horším povrchu je vůz radost řídit, naladění podvozku je spíše tužší a je tedy jasné, že Mazda 6 je zaměřena zejména na řidiče. Vše doplňuje přesné řízení. Hodnocení bezpečnosti je pouze průměrné, 4 hvězdičky a 26 bodů získaných v roce 2003. I Mazdě 6 jsme se již několikrát věnovali, je ale pravda, že se jedná o spolehlivý vůz – ať již po stránce elektrické či mechanické. Má ale jednu zásadní slabinu. První ročníky mají poměrně značné sklony k předčasné korozi. Problémy řešil výrobce až na samém konci produkce modelu – v roce 2007. Do té doby je řešením pouze dodatečné ošetření inkriminovaných částí. V tomto duchu proběhla také svolávací akce. Ještě se krátce zastavím u volby motoru. Vznětový „dvoulitr“ z vlastní produkce využívá common rail od firmy Denso. Nabízí se ve dvou výkonových verzích – 88 a 100 kW, a to v kombinaci s pětistupňovou převodovkou. Od roku 2005 je pak v nabídce ještě výkonnější provedení s výkonem 105 kW a novou šestistupňovou převodovkou. Občas může zazlobit obligátní EGR ventil či SCV ventil vysokotlakého čerpadla. Vstřikovače a turbodmychadla zatím prokazují slušnou výdrž a zdá se, že tento vznětový motor je opravdu dobrou volbou.

Ford Mondeo II (2000 – 2007)

Fodr MondeoFord Mondeo druhé generace vezmu opravdu jenom velice zběžně, tímto vozem jsme se v minulých letech na našich stránkách zabývali opravdu často. A to zejména v kombinaci s oblíbeným, a Vámi také preferovaným vznětovým motorem 2.0 TDCi. Kombi je na trhu od roku 2001. Svého času byla tato generace Mondea dobrým příkladem zvětšování vozů vždy s nástupem nové generace. Vnitřní rozměry, prostor na zadních sedadlech i zavazadelník o objemu 540 litrů tomu odpovídají a jsou po všech stránkách dostatečné. Interiér je, tak jako vnější vzhled vozu, spíše konzervativní. Sedadla mají tužší výplně a dostatečné boční vedení. Škoda některých materiálů, které u verze před faceliftem vypadají trochu lacině – například výplně dveří či středový panel. Jízdní vlastnosti vozu jsou opravdu prvotřídní, řízení přesné, pérování trochu tužší. Brzdy mají ovšem trochu pomalejší nástup. To jsou ale opravdu informace velice dobře známé. Jakož i hodnocení vznětového motoru 2.0 TDCi, který ve své době zamotal hlavu nešťastným majitelům i značkovým autoservisům. V dnešní době jsou již široké servisní možnosti, nákup tohoto vozu vyrobeného před modernizací v roce 2003 tak nemusí být v každém případě chybným rozhodnutím. Detailně jsme se tomuto problému na stránkách TipCars.com již věnovali a proto bych rád opět odkázal na příslušné články. Ještě zmíním hodnocení bezpečnosti – vůz získal v testu Euro NCAP 4 hvězdičky a 28 bodů. Z dalších závad, mimo motoru, je možno upozornit na špatnou antikorozní ochranu (do faceliftu), opotřebované klíčky, vadné silentbloky zadní nápravy či vůle v uložení tlumičů.

Závěr + další alternativy

Z předchozích řádků je jasné, že každý z těchto vozů je zaměřen trochu jinak. Pokud očekáváte komfort, nemůžete zvolit nic jiného, než Citroën C5. Je nepřekonatelný plavným odpružením, pohodlnými sedačkami a vnitřním prostorem. Největší rozdíl oproti dvěma konkurentům je na šířku v oblasti loktů. Úplně ideální by byl vůz po faceliftu, který je již opravdu hezký, kvalitnější a také bezpečnější. Pohybuje se ovšem stále nad Vámi vytyčenou cenovou hranicí. Pokud také rád řídíte, Mazda 6 i Ford Mondeo jsou určitě lepší volbou. Vezmu-li v úvahu větší prostornost, nižší ceny a daleko větší výběr ojetin, zdá se jako rozumnější volba Ford Mondeo.

Rád bych také nabídl další zajímavou alternativu ke zvážení.V tomto případě se ale domnívám, že jste do svého „hledáčku“ zařadil (v daných letech výroby a finančních možnostech) opravdovou špičku. Zmíním tedy pouze několik dalších vozů, které by mohly Vašim potřebám odpovídat.

VW Passat předchozí generace, který se vyráběl v letech 1996 – 2005, nabídne úsporné vznětové motory, slušnou prostornost a vcelku kvalitní interiér. Nevýhodou jsou hlučnější pohonné jednotky, pouze průměrná pasivní bezpečnost a jízdní vlastnosti a vyšší ceny ojetin. Peugeot 407 (v nabídce od roku 2004) nabídne vynikající jízdní vlastnosti, neotřelý design, kultivované a úsporné vznětové motory, vynikající pasivní bezpečnost. Také ale skutečně stísněný prostor na zadních sedadlech a průměrný zavazadelník a nepřesvědčivou spolehlivost – zejména zmíním elektronickou výstroj vozu či neustálé problémy se servořízením. Také ceny ojetin se povětšinou drží nad hranicí 250 tisíc Kč.

Toyota Avensis druhé generace (od roku 2003) nabízí dostatečně prostorný interiér, slušné jízdní vlastnosti nejsou vykoupeny sníženým komfortem a vznětové jednotky jsou na výborné úrovni. Někomu ale může vadit neosobní design či horší dojem z použitých materiálů v interiéru. I zde jsou ještě ceny nad hranicí 250 tisíc Kč.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 03.09.2008 08:24 
anonym napsal:
Že "nejkvalitnější vozy jsou z koncernu Lidové auto"? Nechci se nikoho dotkout, ale to je velmi "zaujatý" názor nepodložený žádnými statistikami! Nepracuji posledních 15 let jako autoopravářka, ale důvodně se domnívám, že vozy koncernu VW opravdu nejsou nejkvalitnější na světě. Statistik zabývajících se "kvalitou" a "spolehlivostí" aut je po světě mnoho, ale VW a jeho "poddaní" absolutními králi těchto tabulek nejsou (a pokud si pamatuji, nikdy ani nebyly).
Kylie
Jé..... to asi nebudou nejkvalitnější na světě, ale tenhle můj kámoš ze servisu říká že jsou jedny z nejméně poruchových. Narozdíl třeba od Fiatů, Fordů, Renaultů....atd.
- 03.09.2008 11:42 
anonym napsal:
Jé..... to asi nebudou nejkvalitnější na světě, ale tenhle můj kámoš ze servisu říká že jsou jedny z nejméně poruchových. Narozdíl třeba od Fiatů, Fordů, Renaultů....atd.
S tim souhlasím - vydrží a zásadních poruch mají málo. Mezi nejkvalitnější patří třeba Lexus nebo Porsche, VW určitě ne.
- 03.09.2008 21:49 
anonym napsal:
Pro ty kteří už umí číst, bych doporučila začít s TÜV, pokračovat s J.D.Power a dlouhodobé testy německého AutoTip mají také svou vypovídací hodnotu.
Tolik "zase jedna paní povídala"
Kylie
tak tak, pravdu ma ta zenska
- 11.09.2008 00:47 
Muroň napsal:
S tim souhlasím - vydrží a zásadních poruch mají málo. Mezi nejkvalitnější patří třeba Lexus nebo Porsche, VW určitě ne.
...a Muroň má vždycky pravdu...
Kylie
- 31.10.2008 02:29 
Tohle jsou pro zajímavost "jízdní data" nejneúspornější verze C5 (to pravé "ořechové" je 2.2 HDi Biturbo - co do dynamiky jezdí stejně jako šestiválec, co do spotřeby ..)
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (100) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

22.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 106) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 782) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 702) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 377) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 960) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 428) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (918) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 729) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 338) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 174) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 458) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 850) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 132) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 080) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 084) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 181) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 466) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 170) | komentářů (4) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 603) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 777) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 905) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 829) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 310) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 001) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 822) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 077) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 121) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 843) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 941) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 483) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 443) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 789) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 123) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 844) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 080) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 719) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 570) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 731) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 898) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 149) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda CX-5 jako ojetina za 400 tis. Kč?

23.června 2017
Ceny starších kousků začínají v bazarech na 350 tis. Kč. Který motor vybrat a proč?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 227) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. Kč. Hyundai i30 nebo Škodu Octavii?

21.června 2017
Náš čtenář má 250 tisíc korun a rád by za ně pořídil nějaké hezké a spolehlivé dieselové auto. Vybírá mezi Škodou Octavia a Hyundai i30. Které auto doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 611) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý VW Touran na CNG?

20.června 2017
Deset let starý touran na zemní plyn dnes koupíte pod 200 tisíc korun. Vyplatí se o této nabídce uvažovat?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 753) | komentářů (6) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč. Renault Thalia nebo Chevrolet Aveo?

16.června 2017
Náš čtenář váhá nad nákupem ojeté Thalie druhé generace nebo Chevroletem Aveo. Obě auta jsou v sedanu a celkový rozpočet je cca 100 tisíc korun. Jaká by byla naše volba a proč?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 408) | komentářů (4) otevřít článek...

Ojetá Kia Optima za 300 tis. Kč: skvělá volba, nebo past na peníze?

14.června 2017
První generace sedanu Kia Optima zaujala povedeným vzhledem a úsporným turbodieselem. Jak je na tom ale po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 871) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetý Citroen C3 Picasso za 150 tis. Kč?

13.června 2017
Malé MPV se dnes v bazarech nabízí od 120 tisíc korun. Doporučíme koupi ojetiny s motorem 1,4 VTi?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 503) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Mégane III?

9.června 2017
V tuzemsku jde o jednu z neprodávanějších ojetin. Který motor preferujeme a co zkontrolovat před koupí staršího kousku?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 378) | komentářů (5) otevřít článek...

Volvo S80 nebo Mercedes E - co vybrat za 250 tis. Kč?

7.června 2017
Čtenář váhá mezi nákupem druhé generace Volva S80 a Mercedesem třídy E. Na vybranou ojetinu má 250 tisíc korun. Které auto zvolit a proč?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 209) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit starší Ford Galaxy?

6.června 2017
Náš čtenář má 300 tisíc a chce koupit rodinný Ford galaxy s dieselovým motorem. Který mu doporučíme a na co si dát u tohoto oblíbeného modelu pozor?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 603) | komentářů (2) otevřít článek...
 
/ 24 (1158)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Citroen C5, ...