Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Citroën C3 nebo Kia Rio? Vybíráme malé auto do města

Poradna
František Mašek | 19.01.2022
foto: Citroen
Naše čtenářka vybírá mezi dvěma malými auty do města. Popsali jsme zásadní rozdíly.
DOTAZ: Dobrý den, v autobazaru jsem si vyhlédla Kii Rio ročník 2021 s benzínovým motorem 1.0 T-GDI a cenou 380 tisíc korun. Myslíte si, že je to lepší auto než Citroen C3 s motorem 1,2 benzín 81 KW? Tu mi nabízí kamarádka. Nemůžu se teď rozhodnout. Můžete tato dvě auta prosím srovnat? Děkuji, Marie Stebnická.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Marie, rozdíly mezi oběma vozy nejsou z pohledu běžného uživatele nijak markantní. Protože jsem měl v minulosti oba vozy k dispozici v redakčním testu, mohu alespoň základní rozdíly uvést.
Z hlediska srovnání motorů je lepší volbou 1,2 PureTech v Citroënu. Má vyšší výkon (81 vs. 73 kW), je při jízdě pružnější a tišší. Radost z jízdy ale může kazit nepřesné řazení manuální převodovky. Jízdně je komfortnější opět Citroën, který má i pohodlnější sedadla vhodná i na delší cestování.

Rio má o něco tužší podvozek, což se odráží na lepších jízdních vlastnostech - zejména na okreskách se naklání mnohem méně než C3 a má i přesnější řízení. Do Ria se snáze usadí i vyšší řidiči a rychle si v něm najdou ideální pozici pro řízení. Také na zadních sedadlech je více místa než v C3. Pokud jste prakticky založenou řidičkou, potěší vás víc interiér v Riu - je prostornější a má spoustu odkládacích přihrádek. Tím by si Vás mohla Kia Rio získat. Na druhou stranu Rio má hůř využitelný zavazadelník - limitní je hlavně jeho výška a na rozdíl od C3 se tady šetřilo na čalounění.

Pokud mám doporučit vítěze, tentokrát to neudělám. Naopak poradím Vám osobní seznámení a hlavně důkladnou testovací jízdu v obou autech. Věřte mi, že pak už bude vaše rozhodování mnohem jednodušší.
Hodnocení článku
3.3 z 5 (66%)
Hodnoceno: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů