Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Citroën C3 – jaký je diesel 1,6 BlueHDI ve třetí generaci?

Poradna
František Mašek | 06.04.2022
Naše čtenářka jezdí sama na dlouhé vzdálenosti. Poslouží jí model C3 s dieselem pod kapotou?
DOTAZ: Dobrý den, ráda bych se zeptala na Citroën C3. Nedávno se tu řešil s benzínovými motory. Já ale hodně jezdím, auto se mi líbí a chci ho. Na druhou stranu si myslím, že nafta bude vhodnější. Poradíte mi prosím, jak je na tom se spolehlivostí motor 1,6 BlueHDI? Děkuji, Milena

ODPOVĚĎ: Dobrý den Mileno,
dieselová šestnáctistovka o výkonech 55 nebo 75 kW se dodávala až do roku 2018, kdy ji nahradila menší patnáctistovka bez AdBlue. V ČR se jako nový model C3 prodával téměř výhradně s benzínovými motory, proto nyní po letech v inzerci starších kousků na dieselové motorizace moc nenarazíte. Nicméně při troše snahy si takové auto koupit můžete.


Smysl při dlouhých cestách by tento motor dávat mohl (otázkou je pohodlnost malého auta při dlouhých cestách). Doporučuji ale jeho výkonnější verzi, s kterou bude cestování příjemnější, vždy je ale dostupný pouze s manuální pětistupňovou převodovkou.

Se spolehlivostí jednotka problémy zatím nemá, jen je třeba myslet na kontrolu hned dvou aditiv – AdBlue a pro filtr pevných částic je třeba další aditivum s názvem EOLYS. Jeho náplň ale vydrží nájezd téměř 200 tisíc kilometrů, takže s doplňováním máte o starost méně. Naopak u AdBlue občas zlobí dávkování, většinou bývá problém v čerpadle.


Motor 1,6 BlueHDI má rozvody poháněné řemenem. Mění se po nájezdu cca 170 tis. km. Před koupí prověřte stav brzd, jinak je konstrukce podvozku dobrá a ani ojetiny s vyššími nájezdy netrpí vůlemi. Prozatím dobrá je i odolnost vůči korozi.
Hodnocení článku
3.0 z 5 (60%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů