0
zpět

BMW 330i nebo AUDI A4 1.8T?

DOTAZ:
10.03.2006, poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Dobrý den
uvažuji o koupi vozu BMW 330i r.v. 00 nebo AUDI A4 1.8T R.V.01. Chtěl bych se zeptat na spolehlivost, časté závady, cenu náhradních dílů, jestli mají daná auta nějaké neduhy a na co si při koupi dát pozor.

Předem děkuji za odpověď
Tomáš z Plzně


Odpověď

Pane Tomáši z Plzně,
BMW prošlo v roce 2001 faceliftem a pro Audi A4 byl rok 2001 přelomový. Oba vozy nenabízí na zadních sedadlech dostatek místa. Audi A4 neposkytuje cestujícím velkorysý prostor. Lépe na tom není ani trojkové BMW, které přes velký rozvor 2725 mm nabízí pasažérům pouze dostatečný prostor. Oproti předchozí generaci je místa více, avšak chybí místo pro chodidla pod předními sedadly. Oba vozy jsou velice oblíbené u zlodějů. Navíc u obou vozů počítejte s dražšími náhradními díly a cenou servisních prací.

BMW 330i (E46)
U modelů vyrobených před únorem 2000 se mohou vyskytnout prasklinky kolem úchytů nápravy do karoserie (uchycení zadní nápravy). Případným prasklinkám je nutné věnovat pozornost, jelikož si tento problém žádá poměrně náročnou opravu. Modely vyrobené od února mají provedenou konstrukční změnu a nemusíte se problémů obávat. Přesto většina vozů u kterých se tento problém vyskytl, by měla být opravena. BMW řešila problém výměnou velkého plechového dílu a opravy prováděla na vlastní náklady, přesto ke svolávací akci nikdy nedošlo.

(+) výborné jízdní vlastnosti + komfort (-) nadměrné opotřebení brzd 
(+) špičkové dílenské zpracování (-) trpící hliníková náprava na rozbitých komunikacích 
(+) kultivovaný chod motoru 

(-) vůle v horním uložení všech tlumičů (hluk v podobě bouchání, popř. směrová nestabilita)

 
 

(-) nesouměrný účinek ruční brzdy

 
 

(-) viklající přední sedadla

 
  

Audi A4 1.8T
Tento dvaceti-ventilový motor podélně uložený v A4 pracuje velmi dobře a díky menší hmotnosti agregátu je přední náprava méně zatížena, přesto se vyskytují již po pár letech provozu vůle v přední nápravě, které se projevují klepáním, či boucháním při přejezdu nerovností a celkovým odskakováním. Následná oprava nepatří k zrovna levným.

(+) odolná karoserie (dobrá antikorozní ochrana, záruka 12 let)

 

(-) náchylná přední náprava

 

(+) kvalita celkového zpracování

 

(-) vůle v řízení

 

(+) pružný a úsporný motor 1.8 20V

 

(-) předčasné opotřebení brzd

 
 

(-) koroze brzdového vedení (u prvních ročníků)

 
 

(-) závady řídících jednotek, alternátorů a elektrických oken

 
 (-) poruchy mechanismu stěračů 
 (-) méně prostoru na zadních sedadlech 
 

(-) nebezpečí krádeže

 


autor:
"výkonu není nikdy dost..."
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
kaccerr, 10.03.2006 15:48
souhlasím! U takových značek a modelů,není třeba vypisovat cipoviny typu-občas blbne centrál-
martin, 11.03.2006 07:58
jsem majitelem A4 rv.2002 a mam 1.8 20V turbo behem 1roku vymena 2 zapalovacich modulu nastesti jezdim na servis do audi a mam vyplnenou servisku s prohlidkami od zacatku tak vymena byla zdarma v ramci kulance jinak bych opravu zaplatil tak doporucuji kupovat auto jenom se serviskou a pravidelnym servisem v audi .
anonym, 14.03.2006 22:07
tak tomu říkám opravdu poradna na úrovni....to jste tohle vše mohl napsat k jakémukoli auto....tohle je totiž vesměs u všech

jinak bmw 330i mám, je to paráda, motor je ďas a moc nežere, podvozek je oproti audi o dost lepší...audina vede v zimě
Tomáš, 14.03.2006 23:02
Bohužel tyhle motory na závady zapalovacích cívek(tzv FPS system, což je jednojiskrová zapalovací cívka) dost trpí, ale můžu Vás uklidnit, je to jejich asi jediná vážná slabina.Jinak tohle turbo je super, Turbodmychadlo zde vydrží často více než v TDI, už i proto, že má regulaci plnícího tlaku By-pasem a ne variabilníma lopatkama statoru turbíny, které občas zatuhnou a motor pak vůbec netáhne, jelikož nedojde k nárustu plnícího tlaku.Důležité pro životnost turbodmychadla, je nechat ho po jízdě vždy chladit, tzn nevypínat motor, ale nechat ho cca 30s běžet na volnoběh.Pak turbo vydrží i 300000km
PK, 17.03.2006 22:27
Jasný rozhodně volit BMW teda nemůžu porovnávat s kolegou s 330i ale i 320d jede krásně a nic v ní nerachotí jak v jinejch autech a sedí to jak přibité. Náhr. díly se někomu jeví jako dražší ale žádnej osobák na sebe nevydělá tak co a u BMW není jen cílem dovést majitele z A do B ale cestu si užít a to umí BMW skvěle.
Taky sem si všim že se na BMW dívaj lidé daleko víc než když jedeě v Paššíku ;o)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.