Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

BMW 3 Coupé – s jakým dieselem koupit bazarový kus do 250 tis. Kč?

Poradna
František Mašek | 14.10.2022
Marek plánuje pořízení dieselového kupé od BMW. Jaká je trojková řada generace E46 a který ze dvou dostupných dieselů bude lepší volbou? Poradíme.
DOTAZ: Dobrý den, jsem teď blázen do e46 kupé. Prostě to auto miluju a chci si ho pořídit. U nás výběr nic moc, ale v Německu se dají sehnat. Chci naftu, váhám mezi dvoulitrem a třílitrem. Poradíte? Děkuju! Marek

ODPOVĚĎ: Dobrý den Marku,
máte pravdu, že výběr u nás je bohužel minimální.

Pokud už se nějaké auto objeví, má poměrně vysoký nájezd. Já osobně bych se nebál ani dvoulitru (110 kW) ani třílitru (150 kW).

Oba motory bývají spolehlivé. U dvoulitru 320cd je bonusem vyšší výběr ojetých kousků (v Německu asi 40 vozidel) a samozřejmě nižší ceny v porovnání se šestiválcem. Zhruba o litr je pak nižší i spotřeba nafty.

Váš cenový strop je na hezké 320cd dostačující, u 330cd bych zvážil příplatek cca 50 tis. Kč, výběr je výrazně nižší (cca 20 ks) a opravdu hezké kusy začínají od cca 11 tis. eur.

I tak ale počítejte s nájezdem minimálně 150 tis. km, spíše více. Pokud se ale předchozí majitelé o auto náležitě starali, nemusíte mít z vyššího nájezdu vrásky.

Při nešizeném servisu vydrží třílitr i 400 tis. km. Nižší životnost má zbytek auta, hlavně karoserie náchylná na korozi a podvozek, kde trpí hlavně silentbloky ramen.

Celkově bude nabídka hlavně hezkých kousků pomalu klesat a ceny už určitě dolů nepůjdou.

Zejména šestiválce s manuálním šestikvaltem (po faceliftu od roku 2003) v dobrém technickém stavu budou stále vyhledávanějším zbožím.

Za mne je generace E46 auto s nestárnoucím vzhledem, které má ideální poměr spolehlivých motorů, skvělých jízdních vlastností i investičního potenciálu (v případě benzínových motorů ještě o něco více).

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
4.8 z 5 (96%)
Hodnoceno: 4x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů