Bát se ojeté Mazdy6 MPS?
 
 
 
 
 
 

Bát se ojeté Mazdy6 MPS?

již zítra na TipCars.com

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší
nejčtenější články
1. Audi A8 - koupit ojetinu za 300 tis. Kč?
2. Bát se ojeté Mazdy6 MPS?
3. Volvo V40 - jaká je pět let stará ojetina?
 
Náš čtenář by si rád dovezl starší ojetou Mazdu6 MPS z Německa. Je to dobrá volba a na co si dát při nákupu pozor?
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mazda 6
To je on. Čtyřválec 2,3 16V DISI s výkonem 191 kW.
DOTAZ: Dobrý den, už delší dobu hledám nějaké větší auto se silným benzínovým motorem, které bude zároveň i spolehlivé. Zaujala mne Mazda 6 MPS, která se u nás bohužel nedá koupit, takže bych si pro ni zajel do Německa. Klasické Mazdy 6 jsou spolehlivá auta, platí to i pro MPS? Díky Lukáš B.

ODPOVĚĎ: Hezký den Lukáši, Mazda 6 MPS je skvělé auto pro všestranné použití. Můžete s ním přes týden vozit děti do školky a když na to přijde, neztratí se o víkendu ani na okruhu. Pod kapotou má zážehový čtyřválec 2,3l s přímým vstřikem označovaným jako DISI. Ten má výkon 191 kW a přes šestistupňovou převodovku, lamelovou spojku a kardan pohání všechna čtyři kola. Už z tohoto popisu vyplývá, že svezení bude náramné, ovšem co spolehlivost?

Hodně záleží, jakým stylem auto používal předchozí majitel. Určitě doporučuji kompletně zkontrolovat brzdy a stav spojky. Auto si zkontrolujte i na zvedáku, podívejte se na vůle v podvozku a prověřte i stav koroze. Řetězové rozvody jsou věčné, olej měňte po 15 tis. km a během provozu pravidelně kontrolujte jeho hladinu. Zkontrolujte, zda byl měněn olej v převodovce, interval je 90 tis. km., (případně po šesti letech) což už má většina exemplářů za sebou. Olejovou náplň klidně vyměňte i v zadním diferenciálu.
Před koupí by měl každý zájemce zvážit finanční náročnost případných oprav, protože díly z druhovýroby prakticky neexistují a se servisem této motorizace mají zkušenosti jen vybrané servisy. Motor si také žádá dražší a někdy méně dostupné vysokooktanové benzíny.

Mazda6 MPS se začala prodávat v roce 2005 a na trhu vydržela jen dva roky. Proto je ojetin málo, je třeba se vypravit za hranice. Ceny na německém trhu se pohybují od 5800 EUR do 11 tis. EUR. Na výběr jsou více než dvě desítky vozidel s nájezdy od 70 tis. km.

Závěr: Tuto volbu Vám určitě doporučuji, z inzerce radím nebrat to nejlevnější, při cestě za hranice si předem vytipujte minimálně dvě možná auta a z nich vyberte to lepší. Po koupi počítejte s náklady na základní servis.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
HoNZA - 15.04.2017 16:26 
Ahoj

Tahle mazda se od ostatních šestek zásadně liší. Motor 2.3 DISI je hodinářský stroj, který je extrémně citlivý na výměny oleje /a při provozu na nepředepsaný 98 oct benzín karbonuje což se podepíše v motoru na všem/. Olej je kvůli sportovnější zátěži potřeba měnit častěji než po těch obligátních 15 000 km. Navíc sama mechanika není nijak naddimenzovaná / = je potřeba se o ní starat podobně jako o závodní auto/. Servis je drahý a tak ho druzí majitelé nedělají tak, jak by bylo potřeba. Mnoho dílů je specifických a drahých jako hrom.
Další servisní komplikací je pohon 4x4, který je technicky výborný, ale také citlivý na servis. Odbočka z převodovky ke 4x4 má vlastní malou olejovou náplň, kterou je třeba měnit a kontrolovat její těsnost,protože se tudy ráda ztrácí. jednoho dne pak udělá pohon rup a ..... pak desetitisíce jen létají.

Vzhledem k malé rozšířenosti auta a dostupnosti náhradních dílů bych spíš koukal po Impreze WRX STI, která je fortelnější a dostupnější. Není ale ani tak pohodlná tichá a elegantní jako Mazda. Navíc od mazdy málokdo čeká, že jede způsobem, při kterém se majitelé třílitrových BMW marně snaží držet krok.

Bylo to jedno z nejlepších aut kterým jsem jezdil, ale už bych ho nechtěl, protože je to díra na peníze...
Zdeny60 - 16.04.2017 07:51 
Vlastnil jsem 3MPS MY2008/9, kuopenou jako téměř novou s 4,5tkm. Pochopitelně jsem měl obavy z toho, co se člověk dočte na netu - drahý provoz, drahý servis, atypické díly atd. první svezení ale rozhodlo a 3MPS jsem pořídil. Předně upřesním, že MPS předepsané palivo 98 a více MÁ. Lze ovšem jezdit i na 95 s tím, že ŘJ upraví režim motoru a vše je OK. Výkonu je i tak na rozdávání.
Motor je naopak dimenzovaný tak, že pomocí dalších úprav snáší výkony až 400HP - vše lze dohledat na netu. Horší je to s karbonováním. Jenže: za jak rychle a za jakého režimu se objeví: To s enikde neodvíš. Já ji prodával s cca 25tkm provozu na N95 a motor byl v abolsutní kondici. Oleje - jsou předepsané výrobce. V rámic garance jsem musel věřit tomu, že tam je nalito to, co je předepsáno. Garančka ( v té době) byla cca 8 tisíc, což logicky v souvislosti s nutností dojížděm 150km do autorizovaného servisu vyústilo v servis v místním všestranném prověřeném servise a vlastní olej. Kupoval jsem olej s předepsanou specifikací od firmy Millers a ještě jsem proti oleji Mazda dost ušetřil.
Co s etýká dílů, tak jsem musel řešit zadní nárazník - čekací doba 4 týdny, dovoz z Japonska. Naštěstí jsem měl 3MPS havarijně pojištěnou a 19 tisíc za tento díl + jeho nástřik vyřešila pojišťovna za mých 5tCZK spluúčasti.
Co je nejhorší problém Mazdy - jak popsáno v prvním příspěvku - tak to je koroze. Ne že hnijí jen nějaké generace, hnijí všechny bez rozdílů až do modelové řady 2008-20014 (neznám jejich písmenové označení přesně, takže ho neuvádím). Co ale uvedu, je to, co se dějě mému kolegoviz práce - ma naftovou 6 rok výroby 2009 a má hlavu dost v pejru - kdejaká ďubka od kamínku - okamžitě rez. Na myčku s autem prostě nejde - protože lak je jak po přejetí bruskou. S ohledem na stáří auta mu začíný bublina nad lemem čelního okna - nikdy neměnil sklo, díra od kamínku tam není. Takže pokud 6MPS (dělala se snad do roku 2007??), pak absolutní obezřetnost na stav kastle -lemy a prahy. Koroze Mazdu splehlivě zabíjí a hodně si přečteš na Mazdaclub.cz od členky Doris. Anabáze s nástřikem, lakováním avýměnou lemů je tam pospána v reálu od reálných majitelů aut (obecně 3/6) a ne jen hospodské řeči.
Pokud bych měl volit nutně MPS? tak bych volil novou 3MPS (tedy po roce 2008). Jednak je obrovský kus lehčí, než 6MPS, je jednodušší a hlavně mladší, což v boji s korozí má zásadní význam. Okamžitě po nákupu je nutné nastříkat spodek a dutiny.
Co s etýká výkonu, tak auto jede víc, než dobře, ale sporotvní svezení žádá své - 10-12-15/100 žádná míra. Na druhou stranu, já ji využíval ke služebním účelům,. takže byla logická snaha jet tak, abych neprodělal gatě a pak lze jet za slušných 8,5/100 celkem svižne, ale musíš hodně předvídat.
Největší slabinou ješpatné odhlučnění podběhů (nadkolí) - v zimě mě děsil každý posypový kamínek a to rozhodlo o prodeji. neměl jsem prostě nervy na to, aby čekal, kdy téměř nové auto začně někde zanívat díky našim posypům a solance na cestách, 3MPS jsem proto prodal a skončil u jiné japonské značky s trvalým pohonem 4x4 a dodnes jsem nezalitoval okamžiku svého rozhodnutí o prodeji 3MPS.
Osobně bych 6MPS nekupoval a skutečně bych koupil něco jiného, klidně i tu imprezu, ovšem pouze WRX (nikoliv STI), která je nákladově daleko levnější, než STI a výkonovbě bohatě stačí. S korozí je na tom podstatně lépe, i když půjde o starší kus. Škoda, Mazda dělá hezká auta, ale hniloba je prostě zásadní vážný problém. Navíc slabé laky a na problém je zaděláno.

Ještě poznámk ao spotřebě oleje motopru MPS: moje nežrala víc než cca 0,6l/12tkm. Měnil jsem dřívě - ve 12 tisících, to člověka nepoloží a má aspoň lepší pocit, že pro motor něco udělal.
Gabo123 - 16.04.2017 14:02 
A to ani nebolo prerobené na plyn (teda pri predaji tam plyn nebol, presnejšie napísané). Japonci sú vskutku dobrí, dokonca bravúrni v zostrojovaní benzínových motorov, ale pri tejto Mazde pozor na hrdzu ! A tiež bacha na to, aký majiteľ to auto mal. Keďže je to najvýkonnejšia Mazda 6, tak asi 130-kou s tým nejazdil a každý majiteľ to auto len žmýkal. A ten druhý-tretí majiteľ už nemusel mať ani financie na servis, len sa povozil a keď začalo pýtať peniaze, tak predal. Aj na to pozor... Aby ste nekúpili nejakú vyjazdenú šunku za pár drobných, ktorá vám urobí poriadny prievan v peňaženke.
i - 18.04.2017 21:48 
Dobrý den,
také jsem měl o toto vozidlo svého času zájem a sháněl veškeré dostupné informace, ovšem po jejich shromáždění jsem se rozhodl nekupovat.
Vůz má několik vážných problémů/bolavých míst.
To, že má opravdu obrovský problém s nízkou účinností vůči korozi (ve srovnání prakticky s čímkoliv ze stejné doby), faktem ale také je, že mps bývají (i díky zůstatkové hodnotě a skutečnosti, že je dnes drží prakticky výhradně fanoušci) relativně zachovalé.
Další problém je s motorem, respektive skutečností, že jde o velice choulostivou mechaniku, která zanedbání údržby nemilosrdně trestá. Na otestování motoru je poměrně jednoduchý test, který spočívá v kontrole hladiny oleje (je ho málo, nohy na ramena, je černý/páchne spáleninou, nohy na ramena) poté vůz projeďte (zahřátý!!!) ve vysokých otáčkách, a následně znovu zkontrolovat hladinu oleje. Pokud po 10-12 km ostré jízdě dojde k viditelnému úbytku, motor je hodně opotřebený. Další problém souvisí s řetězovými rozvody (pomineme-li skutečnost, že jen za meteriál dáte cca 20k), které není právě jednoduché nastavit a udržet "nerozhozené" z e-bay se objednávají timing kity.
Velkou bolestí je také spojka/dvouhmotový setrvačník a převodovka. Na výkon tohoto vozu není hnací řetězec právě předimenzován (u japonců celkem klasika, podobnou bolest mají i jiný sportovní modely).
Rovněž se připravte na skutečnost, že to stále není Evo, je mnohem blíže Volvu S60R, které také není regulérní čtyřkolkou.
S autem se svezte, vyzkoušejte a pokud bude vše v pořádku jděte do něj. V dané cenové relaci je to dobrá volba (patří k reálně nejrychlejším), nicméně pokud budete řešit nějaký problém je vše poplatné exkluzivitě vozu a počtu prodejů. Díly kupujte v zahraničí, kde se dají sehnat zesílené náhradní díly za ceny nižší než originál (spojky, setrvačníky,...). Zejména v UK byly poměrně oblíbené a najdete na ně specialisty, kteří Vám rovnou dodají třeba dodatečné výztuhy a jiné.
Servis opravdu není radno brát na lehkou váhu, proto berte jen od prvního majitele (druhý či třetí ji maximálně odjezdili) s řádně vedenou serviskou. Bohužel riziko vysokého opotřebení hrozí u každého sportovního vozu bez ohledu na výrobce.
Snad Vám to k něčemu bude.
Zdeny60 - 19.04.2017 18:01 
Rozvody buď jsou správně nebo nejsou správně. Nic mezi tím není. Řetěz musí sedět na zub, víc nic tam není. O jeho napnutí se stará hydraulický napínák - ten ty servisem nijak neseřídíš ani neovlivníš. Buď je v pořádku a napíná, jak má, a nebo není a patří ho vyměnit asap, jinak si koleduješ o fatální průser. Jediné, co můžeš jako servisák ovlivnit, jsou momenty. Nic víc, nic míň. A čistotu, samo sebou.

Co se týká převodovky, tak s ní problém nebývá, ale bývá problém s rozvodovkou. Oprava je opravdu drahá, ale mám dojem, že někdo dělá repase.

Je fakt, že auto s daným výkonem a jízdními vlastnostmi za tuto cenu není - vše je buď horší a nebo dražší.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

VW Polo - s jakým motorem koupit pátou generaci?

28.dubna 2017
Loučící se pátá generace se už začíná hojně objevovat mezi ojetinami. Jakou motorizaci vybrat při rozpočtu kolem 200 tisíc korun?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (911) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaká je ojetá Lada Niva?

28.dubna 2017
Náš čtenář coby zemědělec plánuje koupit starší Ladu Niva s benzínovým motorem. Za jakých podmínek bude auto spolehlivě sloužit řadu dalších let?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 534) | komentářů (6) otevřít článek...

Peugeot 301 - s jakým motorem jej koupit jako ojetinu?

26.dubna 2017
Jeho ceny v bazarech začínají na 160 tisících korunách a provází jej pověst bytelného stroje. Nezapomeňte ale, že jde o méně praktický sedan.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 779) | komentářů (6) otevřít článek...

Nissan Navara I - ojetý pracant koupíte do 200 tis. Kč.

25.dubna 2017
První generace pickupu Navara se mezi ojetinami moc nevyskytuje. Její spolehlivost je ale i po letech dobrá.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 685) | komentářů (3) otevřít článek...

Bát se ojeté Mazdy6 MPS?

21.dubna 2017
Náš čtenář by si rád dovezl starší ojetou Mazdu6 MPS z Německa. Je to dobrá volba a na co si dát při nákupu pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 426) | komentářů (7) otevřít článek...

Land Rover Defender - jak dobře koupit ikonu za rozumnou cenu?

19.dubna 2017
Ryzí off-road se skvělými terénními schopnostmi a vzornou mechanickou odolností si jako ojetý můžete pořídit už od 260 tis. Kč. Je podobná ojetina dobrou volbou, nebo je to past na peněženku?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 628) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Cerato - levné auto se spolehlivým dieselem

18.dubna 2017
Cerato bylo v roce 2007 nahrazeno modelem Ceed. K výběru minimálně deset let staré ojetiny s dieselem v rozumném stavu potřebujete trochu štěstí. A také informace, které vám přinášíme v dnešní poradně.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 297) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi A8 - koupit ojetinu za 300 tis. Kč?

14.dubna 2017
Náš čtenář by si rád pořídil luxusní Audi A8 s dieselovým motorem. Na nákup má celkem 300 tisíc. Jaké auto lze dnes za tuto cenu koupit a na co si dát pozor?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 720) | komentářů (17) otevřít článek...

Nissan Almera Tino: levné MPV nepotěší vysokými nájezdy

12.dubna 2017
Almera Tino se přestala vyrábět už před jedenácti lety. Za tu dobu stihli majitelé najet i přes 200 tis. km. Rizika drahých oprav jsou tak stále vyšší.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (985) | komentářů (2) otevřít článek...

Fiat Punto - spolehlivé auto za tři platy

11.dubna 2017
Tajný tip na levnou ojetinu, která vydrží víc, než si myslíte.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 760) | komentářů (13) otevřít článek...

Volvo V40 - jaká je pět let stará ojetina?

7.dubna 2017
Čtenářka uvažuje o nákupu modelu V40 s rozpočtem 300 tisíc korun. Co za tyto peníze koupí a který motor doporučíme?
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 105) | komentářů (0) otevřít článek...

Poslouží starší Ford Fiesta za 200 tis. Kč?

5.dubna 2017
Šestá generace Fiesta je dobře postaveným autem s výbornými jízdními vlastnostmi. Vyhněte se ale nejslabšímu benzínu, který zkrátka nejede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 605) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroen Berlingo - vyplatí se dieselová ojetina za 200 tis. Kč?

4.dubna 2017
Náš čtenář se chystá na koupi ojetého Berlinga druhé generace s dieselovým motorem. Je to dobrý nápad?
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 971) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Peugeot 308 nebo Renault Megane III?

31.března 2017
Náš čtenář vybírá nástupce Peugeotu 307. V hledáčku má logicky 308, anebo Megane třetí generace. Oba v kombíku. Které motorizace budou nejvhodnější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 207) | komentářů (6) otevřít článek...

Renault Grand Scenic III - spolehlivá ojetina za 200 tis. Kč?

29.března 2017
Lze za uvedený rozpočet vybrat spolehlivé MPV z Francie? V dnešní poradně se zaměříme na dostupné motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 736) | komentářů (1) otevřít článek...

Ojetá Kia Sportage III - jaký benzín vybrat?

28.března 2017
Čtenář uvažuje o koupi starší Sportage s benzínovým motorem. Je to dobrý nápad?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 828) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat 500 nebo Alfa Romeo MiTo? Vybíráme stylovou nákupní tašku za 150 tis. Kč.

24.března 2017
Platí i v tomto případě stará pravda, že Italové umí design a malé benzínové motory?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 836) | komentářů (3) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetou Škodu Rapid?

21.března 2017
Čtenář se rozhlíží po starším Rapidu do 250 tisíc. Dnes pro něj i pro ostatní čtenáře přiblížíme jednotlivé motorizace.
hodnocení: 4.8 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 610) | komentářů (2) otevřít článek...

Rychlý diesel za 250 tisíc korun: BMW 3 nebo Mercedes C?

17.března 2017
Dieselové šestiválce u obou konkurentů nejsou špatné. Bohužel mají v této cenové relaci dost vysoké nájezdy.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 416) | komentářů (21) otevřít článek...

Renault Clio nebo Hyundai i20 za 150 tisíc korun?

15.března 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na jednoduché, servisně nenáročné auto do města. Která z ojetin udělá lepší službu?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 503) | komentářů (3) otevřít článek...

Prémiovka za 300 tis. Kč. - Lexus IS nebo Mercedes-Benz C?

14.března 2017
Čtenář by rád rychlý diesel v luxusním pojetí. Nakolik se po letech osvědčily vznětové motory v prémiové střední třídě?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 275) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Focus nebo Mazda 3? Kupujeme ojetinu za čtvrt milionu korun.

11.března 2017
Pro malý nájezd je vhodnější benzínový motor. Ty lze v obou modelech hodnotit jako spolehlivé.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 320) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za sto tisíc: Hyundai i20 nebo Opel Corsa?

10.března 2017
Naše čtenářka vybírá malé benzínové auto do sto tisíc korun. V hledáčku má Corsu a i20 první generace. Která z ojetin udělá lepší službu?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 167) | komentářů (9) otevřít článek...

CX-7 nebo XC60? Vybíráme ojeté SUV do 400 tisíc korun

7.března 2017
Našeho čtenáře zlákala dvě SUV, které se dnes cenově jako ojetiny v bazarech pohybují kolem 400 tisíc korun.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 592) | komentářů (7) otevřít článek...

Vybíráme ojeté SUV za 300 tisíc: VW Touareg nebo Mercedes ML?

3.března 2017
Náš čtenář se chystá na nákup staršího ojetého SUV. Vybírá mezi dvěma kandidáty z titulku a my mu poradíme, jaký motor zvolit a na co se při prohlídce zaměřit.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (8 036) | komentářů (31) otevřít článek...

Jaké koupit ojeté MPV do 600 tisíc korun?

1.března 2017
Rodina vybírá větší ojeté MPV. V hledáčku má Mercedes-Benz Viano a Volkswagen Multivan. Který doporučíme a proč?
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 808) | komentářů (4) otevřít článek...

New Beetle nebo Mercedes A do 100 tis. korun?

28.února 2017
Čtenářka vybírá podle vzhledu. Na nás je, navést ji tím správným směrem. A pro které auto z dvojice preferovaných ojetin byste se rozhodli vy?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 400) | komentářů (1) otevřít článek...

Ojeté MPV do 150 tis. Kč: Zafira nebo Mazda 5?

24.února 2017
Dvě rodinná auta s dieselovým motorem v ceně 150 tisíc korun. Volba mnoha českých rodin. Který vůz poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 947) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaké koupit spolehlivé osmimístné auto do 200 tisíc korun?

22.února 2017
Mikrobus pro velkou rodinu je posledních deset let trendy kategorie. Velkého zavazadelníku těchto vozidel ale často využívají i řemeslníci pro převážení nákladu. Bude pro našeho čtenáře výhodnější volbou Fiat Scudo nebo Hyundai H1?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 391) | komentářů (1) otevřít článek...

Desetiletá dieselová ojetina za 100 tis. Kč: Touran nebo Scénic?

21.února 2017
Radim by rád koupil ojeté dieselové MPV. Vybírá mezi dvěma notně profláknutými kandidáty.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 621) | komentářů (5) otevřít článek...

Vybíráme ojeté miniauto do města do 100 tisíc korun

17.února 2017
Čtenář vybírá mezi kolínskými trojčaty první generace. Bude takové auto pro manželku tou pravou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 314) | komentářů (8) otevřít článek...

Rodinné MPV do 250 tis. Kč - Chevrolet Orlando nebo Peugeot 5008?

15.února 2017
Dieselové MPV s nízkou spotřebou paliva je snem mnoha českých rodin. Který z těchto dvou kandidátů má větší šanci lépe posloužit?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 183) | komentářů (5) otevřít článek...

Turbobenzín do 200 tisíc korun - Golf nebo Astra?

14.února 2017
V dnešní poradně se zaměříme na dvě benzínové motorizace a poradíme, na co si dát při nákupu takových ojetin pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 906) | komentářů (4) otevřít článek...

Sedan do 150 tis. Kč: Jetta nebo Fluence?

10.února 2017
Volit raději prémiovější Volkswagen s vyšším nájezdem nebo novější Renault?
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 547) | komentářů (12) otevřít článek...

Jaký francouzský naftový kombík do 250 tisíc korun?

8.února 2017
Na jednoduchý dotaz jsme připravili podrobnější odpověď včetně dalších alternativ.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 077) | komentářů (0) otevřít článek...

1,2 TSI nebo 1,4 16V? Vybíráme motor pro ojetý Roomster

4.února 2017
Stejný výkon, dva odlišné motory. Který pro starší Škodu Roomster zvolit a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 606) | komentářů (8) otevřít článek...

Offroad za 100 tisíc korun - Suzuki Jimny nebo Pajero Pinin?

3.února 2017
Když si chcete v bazaru vybrat malé terénní auto za 100 tisíc korun, možností není mnoho.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 627) | komentářů (11) otevřít článek...

Spolehlivá ojetina do 180 tis. Kč: Astra nebo Lancer?

31.ledna 2017
Náš čtenář chce spolehlivý benzínový motor. Najde jej u obou modelů, které má v hledáčku?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 724) | komentářů (0) otevřít článek...

Subaru Forester nebo Nissan X-Trail za 300 tis. Kč?

27.ledna 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma dieselovými SUV. Jaká rizika hrozí při nákupu osm let staré ojetiny a který z těchto dvou kandidátů bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 308) | komentářů (44) otevřít článek...

Vyplatí se koupit tři roky starou Dacii Logan II?

20.ledna 2017
Dacia Logan poslední generace se už začíná vyskytovat i mezi ojetinami. Se slušnou úsporou se tak dá pořídit auto s pár desítkami ujetých kilometrů.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (9 085) | komentářů (12) otevřít článek...

Jaké praktické a spolehlivé Volvo do 70 tis. Kč?

17.ledna 2017
Vybírat si podle známého mechanika značku ojetiny nemusí být nutně špatně. Jaké dobré Volvo se dá koupit do 70 tisíc korun?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 337) | komentářů (5) otevřít článek...

Vybrat Toyotu Verso nebo Volkswagen Touran?

13.ledna 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma staršími rodinnými MPV s cenou kolem 250 tisíc korun. Které auto mu doporučíme a proč?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (8 892) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit za 150 tis. Kč Octavii Tour nebo Kiu cee'd?

6.ledna 2017
Náš čtenář vybírá benzínovou ojetinu za 150 tisíc korun. Srovnali jsme obě auta a zejména vybrané motorizace.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (8 234) | komentářů (17) otevřít článek...

Vyplatí se koupit BMW X5 za 400 tis. Kč?

30.prosince 2016
Ojeté BMW X5 je dnes na trhu ojetin lákavým zbožím. Hlavně díky cenám, které jsou dnes po deseti letech klidně i na čtvrtině té původní pořizovací.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (9 078) | komentářů (101) otevřít článek...

Vybrat Hyundai i40 nebo Ford Mondeo?

28.prosince 2016
Oba mají spoustu místa, úsporné diesely a docela dobrou pověst coby spolehlivé ojetiny.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 470) | komentářů (16) otevřít článek...

Koupit Škodu Rapid 1,2 TSI nebo Peugeot 301 1,6 Vti?

23.prosince 2016
Být patriotem a koupit firemní Rapid s obávaným motorem 1,2 TSI, anebo sáhnout po levnějším peugeotu?
hodnocení: 2.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 981) | komentářů (25) otevřít článek...

Jaké vybrat kombi od Fiatu do 30 tis. Kč?

16.prosince 2016
Levné a spolehlivé kombi je snem mnoha řidičů. U Fiatu přicházejí do úvahy modely Palio nebo Marea.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 143) | komentářů (7) otevřít článek...

Kupujeme ojeté Hyundai Santa Fe s motorem 2.0 CRDi

9.prosince 2016
Hyundai Santa Fe s dieselovým dvoulitrem může být sázkou do loterie. Majitele totiž často zlobí vysokotlaká vstřikovací čerpadla i vstřikovače.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 865) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je starší Renault Vel Satis s motorem 2.0 dCi?

2.prosince 2016
Čtenář přemýšlí o koupi ojetého Vel Satisu s dieselovým dvoulitrem. Je to sázka na jistotu, nebo loterie?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 704) | komentářů (1) otevřít článek...

Čtyři důvody, proč je starší 1,4 TDI sázkou do loterie

29.listopadu 2016
Dieselový tříválec 1,4 TDI ve Škodě Roomster a hlavně Škodě Fabii je motorem, který se opravdu nepovedl. Zde je pár důvodů, proč.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 123) | komentářů (12) otevřít článek...
 
/ 22 (1094)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Bát se ojeté ...