Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Audi A3 - s jakým benzínem koupit třetí generaci?

Poradna
František Mašek | 14.07.2021
foto: audi
Vlasta by ráda pořídila starší A3 s benzínovým motorem. Na auto má rozpočet do 400 tis. Kč. Které motory přichází do úvahy? Poradíme.
DOTAZ: Dobrý den, mám dotaz na odborníky. Doteď jezdím s Fabií, kterou chci ale vyměnit za něco hezčího/reprezentativnějšího. Dost se mi Líbí Audi A3, na které mám připravených 400 tisíc korun. Ráda si nechám poradit, s jakým motorem bude dobré si tohle auto pořídit. Zatím nevím, na jaké trasy jej budu používat, ale chci benzín. Děkuji, Vlasta.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Vlasto, možností je poměrně hodně, v A3 III se nabízelo celkem sedm zážehových motorů. Vzhledem k rozpočtu a využití je poměrně univerzálním benzínovým motorem pro A3 třetí generace jednotka 1,4 TFSI o výkonu 90, častěji 92 kW. Předpovídám jí v dalších letech a vyšších nájezdech lepší spolehlivost než verzi o výkonu 110 kW, která už má ale složitější systém vypínání válců. U něj zatím nikdo neví, jak se bude u ojetin chovat, opravy rozhodně levné nebudou, proto bych šel ve Vašem případě na jistotu a spokojil se s nižším výkonem. Berte jej s manuálem.

V případě častějších jízd jen po městě můžete klidně sáhnout po tříválci 1.0 TFSI (85 kW), doporučuji opět v kombinaci s manuální převodovkou. Skvěle se motor sbírá hlavně z nízkých otáček a třeba Vás jeho pružnost i nižší spotřeba osloví tak, že mu nakonec dáte přednost před silnější čtrnáctistovkou, o které jsem psal výše. Možností je vybrat i čtyřválec 1,2 TSFI (77 a 81 kW). Na můj vkus je ale v A3 dost slabý a nebude ideální na delší vzdálenosti. Na druhou stranu jeho spolehlivost je zatím dobrá.
Hodnocení článku
4.7 z 5 (94%)
Hodnoceno: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů