Volkswagen Multivan (2003-2009) – velmi osobní dodávka
 
 
 
 
 
 

Volkswagen Multivan (2003-2009) – velmi osobní dodávka

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Volkswagen Multivan je vozem určeným pro pohodlnou přepravu 6-7 osob. Nejrozšířenější verzi této podvozkové a karosářské platformy od VW reprezentuje model Transporter, který je ve většině případů určen pro přepravu nákladů. Přepravu osob má však tato dodávka v genech již od počátku své produkce v roce 1950, kdy vznikla její první generace na podvozku tehdejšího VW Brouk.
ODBORNÉ RECENZE, 03.09.10 | 00:00
hodnocení článku 3.6 b / 5x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Multivan

Volkswagen Multivan (2003-2009)VW Multivan představuje vrchol modelové řady T5 z hlediska výbavy pro pohodlné cestování všech přepravovaných osob. Současně s tím kombinuje pro tento model všechny dostupné prvky podporující pasivní i aktivní bezpečnost jako jsou například protiprokluzový a stabilizační asistent nebo hlavové i boční airbagy. Komfort cestování na všech sedadlech zvyšuje stropní lišta se světly a výdechy klimatizace nad oběma zadními řadami sedaček. Příjemnou záležitostí jsou i záclonky integrované do výplní dveří, které mohou zakrýt celou plochu okýnek bočních posuvných dveří. Samostatná sedadla v druhé řadě (obvykle dvě vedle sebe) se dají otáčet do protisměru, takže se 5 lidí posadí dokola „stolu“ jako doma v kuchyni. Zadní řada sedadel se dá posouvat ve velkém rozsahu. Vytvoříte tak obrovský prostor pro cestující nebo zavazadla. Opěrka trojsedáku se dá navíc sklopit do vodorovné polohy, takže vznikne malé letiště. Stoleček nebo lednička upínané do kolejnic vedoucích po podlaze vozu jsou možnou příplatkovou výbavou. U ojetin na ně však příliš často nenarazíte. Pro pohodlí a multifunkčnost auta je zde vykonáno mnoho. I za volantem se cítíte velmi dobře a ergonomii pracoviště se mnoho vytknout nedá. Jakmile však usednete (spíše se vyhoupnete) za volant a začnete vnímat způsob posezu v kombinaci se skutečnou velikostí auta pochopíte, že v osobáku ani rodinném MPV nesedíte. VW Multivan je více dodávkou než osobním automobilem či SUV.

Volkswagen Multivan (2003-2009)Pravdou je, že se u VW opravdu snažili přiblížit pocit z ovládání Multivanu co nejvíce osobnímu vozu. Tomu odpovídá uspořádání přístrojové desky, umístění řadicí páky na palubní desce s jejími krátkými a poměrně přesnými drahami řazení i elektrické ovládání oken či zrcátek. Příjemné jsou sklopné loketní opěrky sedadel s možností nastavení jejich výšky. O širokou lištu dveřní výplně si sice můžete loket opřít také, ale za chvíli ho máte otlačený, protože použitý plast je tvrdý jako kámen. Ergonomie sedaček je velmi dobrá. Na delší trase může paradoxně v tak velkém autě chybět kus místa pro natažení levé nohy. To však bývá neřest většiny dodávek. Výplň dveří obsahuje dvě velké kapsy na cokoliv, do té spodní pohodlně postavíte 1,5l PET lahev. Když se chcete napít, musíte se pro ní trochu sehnout. I na středovém panelu je odkládacích schránek několik včetně vyklápěcího držáku na další 1,5l láhev v dolní části pod řadicí pákou. Míst pro uložení různých papírů, pití a dalších drobností je zde dostatek. Zadní sedadla mají pod sebou plastový šuplík. I zde si tedy cestující mají kam své věci uschovat.

Volkswagen Multivan (2003-2009)Že řídíte dodávku s nádechem osobního vozu definitivně pochopíte, jakmile se s Multivanem rozjedete. Řízení představuje zdařilý kompromis mezi „autobusovým“efektem, tedy více otáček a poměrně měkká charakteristika při malých rychlostech či manévrování a přiměřeným ztuhnutím řízení při rychlostech vyšších. Žádnou „komunikaci“ s vozovkou však rozhodně nečekejte. Díky nezávislému zavěšení všech kol má Multivan vcelku dobré jízdní vlastnosti. Znamená to zároveň tuhé nastavení charakteristiky pružin z kraje jejich zdvihu, takže při jízdě po drobných nerovnostech dochází k drncání a natřásání v nepříliš příjemné frekvenci. Obzvláště při obsazení jen dvěma cestujícími. Ani tato relativně tvrdá charakteristika pružin nedokáže zcela eliminovat náklony vysoké a poměrně těžké karoserie. V zatáčkách se automobil chová spíše jako dodávka a je třeba si zvyknout na různé příčné náklony. Tohle se neděje jedině u prázdných dodávek většiny konkurence, na druhou stranu si v nich snadno překousnete jazyk nebo uděláte bouli na hlavě. To u Multivanu určitě nehrozí. Multivan se cítí dobře v souladu s rychlostními limity českých silnic a dálnic. Testovaný kus sice snadno atakoval i rychlost 180km/h, ale pocit jistoty řízení se při této rychlosti již nedostavuje. Příjemné, jisté a pohodlné je to s Multivanem do 140km/h. Brzdy jsou přiměřeně účinné, vyžadují však větší ovládací sílu než v osobním voze a při opakovaném nebo dlouhém brzdění občas vadnou. Jejich údržbě je dobré věnovat pravidelnou pozornost. Zejména zadní brzdiče zde často zatuhnou a bývají obtížně rozhýbatelné. Obvykle se spíše musí vyměnit, což představuje náklad kolem 5-7tis.Kč za jednu stranu.

Volkswagen Multivan (2003-2009)VW Multivan se nejčastěji na trhu ojetin nabízí s motorem 2,5TDi-PD o výkonu 96kW/340Nm. Tato jednotka se vyznačuje masivním zátahem od cca 1800ot./min, který nastupuje poměrně rychle. Díky velkému točivému momentu s těžkým Multivanem pěkně cvičí. Při rozjezdech však nemá překvapivě síly na rozdávání a není výjimkou, že vám auto i když umíte řídit chcípne. Plně naložení s vlekem, který může vážit až 2,5 tuny už musíte trochu víc potrápit spojku. Zde se negativně projevuje snaha o delší jedničku blížící se osobnímu vozu namísto extrémně krátkého pomalého převodu obvyklého u tohoto typu vozů. Se spotřebou je na tom tento motor vzhledem k poskytovaným výkonům, velikosti a hmotnosti automobilu velmi dobře. Dlouhodobý průměr při běžném ježdění se obvykle pohybuje kolem 10-12l/100km. Při klidném režimu mimo dálnice se můžete dostat k 8l/100km. Slabin tento motor mnoho nemá, např. rozvody jsou zde řešeny ozubeným soukolím, tedy věčné. Jako všechny motory od VW občas trpí na vadné turbodmychadlo, zejména díky prodlouženému intervalu výměny oleje až 30tis.km. Často se u něj objevují různé úniky oleje, zejména na těsnicích kroužcích hřídelí. Vstřikovače a čerpadla používaného systému pumpa-tryska jsou zde vcelku odolné. Pokud se řeší jejich oprava či výměna, je to dle vyjádření servisů VW nejčastěji způsobeno natankováním nekvalitní nafty. To při jakékoliv sporné situaci např. v rámci záruky dokládají servisy rozborem vzorku nafty odebraného z nádrže porouchaného vozu. Znakem zaneseného či jinak špatně funkčního vstřiku může být nepravidelný chod motoru, horší teplé starty, zvýšená kouřivost. Není dobré tyto příznaky podcenit, protože výsledkem špatně rozprašujícího nebo kapajícího vstřiku může být propálený píst a následná nevyhnutelná destrukce motoru.

Volkswagen Multivan (2003-2009) (T5 )- RECENZE OJETIN Špičku naftových motorizací reprezentuje konstrukčně shodný 5ti válcový motor 2,5TDi-PD naladěný díky jinému sw a turbodmychadlu na 128kW a 400Nm. Z Multivanu dělá téměř dodávkovou stíhačku se spotřebou srovnatelnou s výše zmíněnou slabší verzí. Pro Multivan představuje nejvýhodnější motorizaci z hlediska poměru výkon/spotřeba.
Spodní hranici nabízených motorů představuje 1,9TDi, který se v Multivanu objevuje ve verzi se 75kW/250Nm vybavený filtrem pevných částic. Je to motor známý z ostatních koncernových vozů, vcelku dobře spolehlivý bez výraznějších potíží se životností. Týkají se ho samozřejmě problémy s turbodmychadly, DPF, potřebuje měnit rozvody řešené řemenem a citlivost vstřikovacího systému se nijak neliší od motorů 2,5TDi. V Multivanu představuje rozumnou motorizaci pro klidnou jízdu, zároveň však prostou radosti z rozumné akcelerace. Tu si dopřejete až s motory 2,5TDi.
S těmi lze pořídit i verzi s pohonem všech kol označovanou 4motion. Jedná se v tomto případě o systém Haldex, který je funkční a vcelku spolehlivý. S tímto pohonem se z Multivanu stává ještě univerzálnější dopravní stroj než je předokolka.

Volkswagen Multivan (2003-2009)U všech variant Multivanu i Transporteru se můžete často setkat s různými drobnými poruchami palubní elektroinstalace, zejména u vozidel vyrobených do roku 2006. Jsou to např. čidla uzavření dveří apod. Zlobí stahovačky oken, někdy jen spínače nebo kontakty, někdy celé mechanismy stahování. Častěji se dle informací ze servisů objevují vůle u čepů a silentbloků ramen přední nápravy. Značkové servisy mění rameno celé, to stojí i s prací přes 10tis.Kč. V druhovýrobě lze čep koupit do tisíce korun, stejně tak silentblok ramene. Ložisko do předního kola, která občas odcházejí, stojí v druhovýrobě 3-5tis.Kč dle výrobce. Díky hmotnosti vozu a značné síle motorů trpí více i motorové silentbloky. Zde lze doporučit použití originálního dílu. Občas se setkáte se rzí zadních dveří, proto se na ně při koupi dobře podívejte, jestli se někde už nezačíná zvedat lak.
Volkswagen Multivan je velmi povedená, prostorná a veskrze spolehlivá dodávka, která odveze velkou porci nákladu nebo osob. Svým charakterem se hodně přibližuje osobním vozům a jako jedna z mála ve své třídě nabízí většinu prvků výbavy moderních osobních automobilů včetně možnosti pohonu všech kol. Na druhou stranu pořád zůstává zejména dodávkovým vozem s většinou jeho nevýhod, jako např. neohrabanost a stížené parkování ve městě. Na to je třeba při rozhodování o jeho nákupu pamatovat. Pro výlety třeba na skály, kam nemůžete přijet obytným automobilem a přitom chcete mít možnost v autě pohodlně bivakovat je Multivan či Transporter horkým favoritem.

Automobil k testu zapůjčil autobazar Auto ESA, za doplňující technické informace děkujeme auto-plus.cz

HODNOCENÍ

SPOLEHLIVOST

 

2-

 

TECHNICKÁ ÚROVEŇ

 

1-

 

CENY OJETIN 

 

3

 

PROVOZNÍ NÁKLADY

 

2

 

SERVIS 

 

2

 

CHARAKTERISTIKA MODELU

Karosérie

 

Dodávkový automobil s žebřinovým rámem

 

Motory

 

přeplňované vznětové řadové čtyřválce:
1,9TDi-PD 62kW/200Nm, 75 nebo 77kW/250Nm

přeplňované vznětové řadové pětiválce:
2,5TDi-PD 96kW/340Nm
2,5TDi-PD 128kW/400Nmzážehový řadový čtyřválec:
2,0i 85kW/170Nmzážehový řadový šestiválec:
3,2i VR6 173kW/315Nm

 

Pohon

 

přední kola, možno ve verzi 4x4 se systémem Haldex (4motion)

 

Rozměry

 

Krátká verze: d 4892/š 1904/v 1970 mm
Dlouhá verze: d 5292/š 1904/v 1990 mm

 

Rozvor

 

Krátká verze 3000 mm
Dlouhá verze 3400 mm

 

Zavazadlový prostor

 

Krátká verze 4,3m2
Dlouhá verze 5,0m2

 

Palivová nádrž

 

80 litrů

 

Oficiální prodej v ČR

 

ano

 

PLUSY
+ kvalitní dieselové motory s velmi dobrou dynamikou, spotřebou i spolehlivostí
+ jízdní vlastnosti blížící se vozům kategorie SUV
+ obvykle velmi dobře vybavené ojetiny
+ na svou kategorii kvalitní zpracování včetně interiéru
+ velký prostor pro cestující i zavazadla
+ velká variabilita vnitřního uspořádání

MÍNUSY
- drobné potíže s elektroinstalací zejména u starších ročníků
- horší manévrovatelnost ve městě
- vysoká cena ojetin
- dražší servis

JAK ŠEL ČAS
2003:
zahájení prodeje modelu T5
2009: drobný facelift na současnou podobu a zavedení přímého vstřikování nafty systémem common-rail u dieselových motorů

ČASTÉ ZÁVADY
· různé závady elektroinstalace
· čepy a silentbloky předních ramen
· zatuhlé zadní brzdiče
· úniky oleje z motoru
· zadřené turbodmychadlo
· špatně fungující vstřikovače (obvykle důsledkem tankování nekvalitní nafty)
· rez zadních dveří

DOPORUČENÝ MODEL

2,5 TDi 96kW event. 128kW s manuální převodovkou a pohonem všech kol
Důvody:
Multivan s motorem 2,5Tdi v obou výkonových variantách na trhu ojetin převládá. Jedná se o motory, které si s těžkým vozem velmi dobře rozumějí = skvěle táhnou, mají nízkou spotřebu a hodně vydrží. Se systémem pohonu všech kol dostanete všestranně využitelné vozidlo.

NEBRAT
Tento model nemá variantu, kterou nelze doporučit. Snad jen benzínový dvoulitr, který však v nabídce ojetin prakticky nenaleznete.


Testovaný kus VW Multivan 2,5Tdi-PD 96kW, rok 2003, stav tachometru: 233 360 km:

Výbava: 6 x airbag, ABS, dig. klimatizace, centrální zamykání, el. přední okna, el. zrcátka, hliníková kola, nastavitelný volant, palubní počítač, posilovač řízení, přídavné světlomety, rádio, tónovaná skla, vyhřívaná zrcátka, výškově nastavitelná sedadla.

Testovaný VW Multivan 2,5Tdi 96kW měl dle tachometru najeto 233tis.km. Vzhledově působil automobil zvenku velmi dobře, začínal se již lehce projevovat rez zadních dveří. Interiér byl opotřebený průměrně, nefungovalo zcela správně sklápění zadních sedadel do roviny. Je znát, že tento vůz pro svého majitele skutečně pracoval. Podvozek se jevil bez vůlí, byl pouze lehce zatuhnutý jeden zadní brzdič. Nefungoval koncový spínač kontrolující uzavření posuvných dveří a dále stahování okénka spolujezdce.

Plusy:
+
Zvnějšku velmi pěkné auto
+ Dobrá úroveň výbavy
+ Tažné zařízení na 2,5 tuny

Mínusy:
-
Drobné nefunkčnosti elektroinstalace
- Potřeba opravit brzdy
- Automobil bude potřebovat výměnu olejů a filtrů

Závěrečné hodnocení:
Vůz je v průměrném technickém stavu a udávaný počet najetých kilometrů by měl odpovídat celkovému stavu vozidla při pracovním využití. Po koupi bude nutný servis brzd, výměna olejů a filtrů a event oprava nefunkčních součástí elektroinstalace. Celkově bude automobil pravděpodobně ještě dlouho a dobře sloužit svému budoucímu majiteli.
Autor: Aleš Zich

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 03.09.2010 15:49 
JMT napsal:
Prijde mi ze si autor asi plete SUV a MPV. Nebo proste nechapu jak lze porovnavat Multivana s napriklad X5...
V clanku neni nikde ani zminka o porvonavani s SUV, natož s X5. Zmínil jsem pouze to, že se automobil v některých ohledech blíží kategorii SUV (možná i MPV)
- 04.09.2010 19:15 
pro zájemce o ojetý vůz bych rozhodně doporučil k prostudování článek ze Světa motorů 34/2010, který se jednotlivými motorizacemi zabývá hlouběji, a rozhodně pětiválce s PD nechválí co se týká dlouhodobé spolehlivosti. Je to dost jiný motor než starší 2,5 TDI R5 z T4. Používáme T4 i T5 a Vivaro. T4 2,5 TDI 75kW long s najetým půlmilonem km a motor je pocitově na tom vůči autu pořád lépe něž rok staré T5 1,9 s PD 63 kW normál.rozvoru. Jízdní vlastnosti nejsou špatné, ale pořád jen v kategorii dodávek. Příjemnější jízdní vlastnosti v normálním provozu (ne na hraně) má Opel Vivaro taky 1,9 DTI, bohužel spolehlivost tohohle renaulťáckýho motoru je zoufalá.
Chalie1 - 22.07.2015 22:26 
Podle mého názoru, je každé auto takový krám, jak se k němu chová pán. A protože tyto auta si kupují lidé, kteří na to mají, tak je taky nešetří a dávají tomu na frak bez rozdílu, zda je motor prohřátý, či nikoliv. Spousta lidí nadává na to, že odchází turba u OCTAVIE II, ale je to taky tím, že 75% těchto aut jsou služební a podle toho se k tomu taky řidiči chovají. Ale statisticky se sypou turba. Já Octavii II 2,0 TDi měl, najeto přes 200 tis a úplně bez problémů. Takže je to hlavně o lidech. Můj tchán má služební Transpotrer 2,5 TDi 96kW a protože je to klidný řidič, má tam najeto přes 350 tis a vše původní, tedy samozřejmě krom spotřebního materiálu (tlumiče, brzdy atp).
PetrT - 23.07.2015 14:12 
Chalie1 napsal:
Podle mého názoru, je každé auto takový krám, jak se k němu chová pán. A protože tyto auta si kupují lidé, kteří na to mají, tak je taky nešetří a dávají tomu na frak bez rozdílu, zda je motor prohřátý, či nikoliv. Spousta lidí nadává na to, že odchází turba u OCTAVIE II, ale je to taky tím, že 75% těchto aut jsou služební a podle toho se k tomu taky řidiči chovají. Ale statisticky se sypou turba. Já Octavii II 2,0 TDi měl, najeto přes 200 tis a úplně bez problémů. Takže je to hlavně o lidech. Můj tchán má služební Transpotrer 2,5 TDi 96kW a protože je to klidný řidič, má tam najeto přes 350 tis a vše původní, tedy samozřejmě krom spotřebního materiálu (tlumiče, brzdy atp).


Přesně tak. Já jsem těch T5 s 2,5TDI měl několik, v dodávkách 96kW a soukromě multivan 96 i 128kW. Prní ojetý, druhý od nového. Pracovní dodávky (zaměstnanci, po městě) si nechávám 6 let , proto nikdy nemám longlife a měním maximálně do 15t km. Tím je vyřešen ten problém s vačkama.Nikdy žádný velký problém, jen klasická polosa, pravidelně vodní pumpa a tuším někdy altík. Ale ten u multivanu, tam, je té elektriky spousta. Mechanicky auta drží, koroze jen tam kde se odře lak (na rozdíl od T4 a Vinana).
První multivan jsem měl asi nejhorší možnou volbu, ze začátku výroby a z bazaru bez doloženého servisu. Na lepšího jsem neměl. I tak bez poruchy najel dalších 90t km než šel na protiúčet. U toho nového jsem věděl že půjde po leasingu opět protiúčtem takže byl na longlife a dělalo se jen to co požadoval výrobce, ani koruna navíc. Najel jsem s ním cca. 150t km a byl klid. Nedělalo se vůbec nic navíc. Věřím že ten co si ho koupil do toho zahučel asi brzo, vím že je to ta hranice kdy začne spojka, ta poloosa, brzdy... a časem asi i ty vačky díky mému longlife.A na multáka je všechno kurevsky drahý. Ovšem v bazaru u prodejce to stálo jako auto s původem a serviskou, relativně mladé, dobrá výbava a vyšší cena. Byl pryč za 10 dní. Ted mám už 4 roky T5 CR biturbo a problémy opět žádné. Až bude v prodeji T6 hned ho vyměním.

Jinak jako ojetina je asi lepší ta stará 1,9TDI, celkem to i jede, spotřeba tak o 2-3 litry nižší než 2,5TDI. Ale dávala se jen do základní výbavy a ještě jsem ji neviděl s šoupačkama na obou stranách. K tomu se váže i jiný interier.
Karel - TipCars.com - 29.07.2015 21:26 
PetrT napsal:
Chalie1 napsal:
Podle mého názoru, je každé auto takový krám, jak se k němu chová pán. A protože tyto auta si kupují lidé, kteří na to mají, tak je taky nešetří a dávají tomu na frak bez rozdílu, zda je motor prohřátý, či nikoliv. Spousta lidí nadává na to, že odchází turba u OCTAVIE II, ale je to taky tím, že 75% těchto aut jsou služební a podle toho se k tomu taky řidiči chovají. Ale statisticky se sypou turba. Já Octavii II 2,0 TDi měl, najeto přes 200 tis a úplně bez problémů. Takže je to hlavně o lidech. Můj tchán má služební Transpotrer 2,5 TDi 96kW a protože je to klidný řidič, má tam najeto přes 350 tis a vše původní, tedy samozřejmě krom spotřebního materiálu (tlumiče, brzdy atp).
Přesně tak. Já jsem těch T5 s 2,5TDI měl několik, v dodávkách 96kW a soukromě multivan 96 i 128kW. Prní ojetý, druhý od nového. Pracovní dodávky (zaměstnanci, po městě) si nechávám 6 let , proto nikdy nemám longlife a měním maximálně do 15t km. Tím je vyřešen ten problém s vačkama.Nikdy žádný velký problém, jen klasická polosa, pravidelně vodní pumpa a tuším někdy altík. Ale ten u multivanu, tam, je té elektriky spousta. Mechanicky auta drží, koroze jen tam kde se odře lak (na rozdíl od T4 a Vinana).První multivan jsem měl asi nejhorší možnou volbu, ze začátku výroby a z bazaru bez doloženého servisu. Na lepšího jsem neměl. I tak bez poruchy najel dalších 90t km než šel na protiúčet. U toho nového jsem věděl že půjde po leasingu opět protiúčtem takže byl na longlife a dělalo se jen to co požadoval výrobce, ani koruna navíc. Najel jsem s ním cca. 150t km a byl klid. Nedělalo se vůbec nic navíc. Věřím že ten co si ho koupil do toho zahučel asi brzo, vím že je to ta hranice kdy začne spojka, ta poloosa, brzdy... a časem asi i ty vačky díky mému longlife.A na multáka je všechno kurevsky drahý. Ovšem v bazaru u prodejce to stálo jako auto s původem a serviskou, relativně mladé, dobrá výbava a vyšší cena. Byl pryč za 10 dní. Ted mám už 4 roky T5 CR biturbo a problémy opět žádné. Až bude v prodeji T6 hned ho vyměním. Jinak jako ojetina je asi lepší ta stará 1,9TDI, celkem to i jede, spotřeba tak o 2-3 litry nižší než 2,5TDI. Ale dávala se jen do základní výbavy a ještě jsem ji neviděl s šoupačkama na obou stranách. K tomu se váže i jiný interier.


Dobrý den, podělte se prosím se svými zkušenostmi s ostatními http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

RECENZE OJETIN: Volkswagen Polo (09-17)

7.prosince 2017
Ojeté Polo je nejspolehlivější s atmosférickým benzínem, u novějších kousků lze uvažovat o motorech TSI. Na diesel raději zapomeňte.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (875) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan Juke

30.listopadu 2017
Co ztrácí na praktičnosti, dohání na originalitě. I po letech na trhu ojetin vyčnívá zejména svým vzhledem. A jak je na tom se spolehlivostí?
hodnocení: 4.0 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (796) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Hyundai ix35

23.listopadu 2017
Ojetá SUV se v bazarech moc neohřejí. Jedním z rozumných kandidátů na koupi ojetiny je ojeté Hyundai ix35. V naší recenzi se mu podíváme pod kapotu.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 072) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Lexus IS

9.listopadu 2017
Druhá generace je po dvanácti letech od zahájení prodeje stále netradiční ojetinou. Není divu, u prodejců spočítáme nabídku starších kousků na prstech jedné ruky. Přesto jde o zajímavou alternativu k německým prémiovkám.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 600) | komentářů (1) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Mazda 3 (1. generace)

26.října 2017
Hledáte dnes už levnou, spolehlivou a odolnou ojetinu? Nezapomeňte se v bazaru mrknout na "trojku" první generace.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 697) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Opel Astra J

12.října 2017
Hezký vzhled, skvěle naladěný podvozek a zatím velmi dobrá spolehlivost auta jako celku. To jsou základní magnety Astry pro kupující ojetin. Ti pak ale často váhají nad správnou motorizací. Benzínové jednotky mají ve většině případů o dost vyšší spotřebu, než říkají tabulkové údaje.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 554) | komentářů (1) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Fiat Freemont

5.října 2017
Impozantní vizáž Freemontu nezapře svůj zaoceánský původ a naplňuje do puntíku vizi rodinného Fiatu/Dodge jako typického crossoveru. Jak je na tom po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 372) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Volvo S80

28.září 2017
Ojeté Volvo S80 je ve své druhé generaci skvělým přibližovadlem na dlouhé vzdálenosti. Podíváme se na jednotlivé motory a zhodnotíme jejich spolehlivost.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 857) | komentářů (9) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Hyundai i40

21.září 2017
Jejich počet na trhu ojetin rychle stoupá, zároveň klesá i jejich cena. I přes vyšší nájezd nejlevnějších ojetin si Hyundai i40 drží kredit poměrně spolehlivého auta za rozumné peníze. Pojďme se na jeho přednosti i nedostatky podívat podrobněji.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 690) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Škoda Rapid

14.září 2017
V ČR se prodává už pět let a za tu dobu stihl zdomácnět i v tuzemských autobazarech. Aktuálně se jich zde prodává přes 600 kousků. Dost na to, abychom si jej jako ojetinu přiblížili detailněji.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 886) | komentářů (15) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Ford Focus III

7.září 2017
Focus třetí generace charakterizuje kvalitní mechanika, spolehlivé benzínové motory a veliký výběr mezi ojetinami. Přesto má tento model i několik nevýhod.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 069) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Volkswagen Golf VI

31.sprna 2017
Nejstarším kouskům bude brzy deset let. Přesto je mezi ojetinami stále velmi oblíbeným vozem. Není divu, až na některé motory se opravdu povedl.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 257) | komentářů (4) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Mercedes-Benz ML

24.sprna 2017
"Emelko" se ve své druhé generaci začalo prodávat už v roce 2005. Přesto se dodnes líbí a společně s klesajícími cenami ojetin je stále dostupnější. Vlastnění velikého SUV má však i svá rizika. Podíváme se na ně podrobně v následujícím článku.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 278) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan Navara II

17.sprna 2017
Můžete jej mít jako pick-up, nebo jako velké SUV. Zkrátka ať už si v bazaru vyberete Navaru, nebo Pathfinder, tyhle rady se vám budou hodit.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 524) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Mazda CX-5

3.sprna 2017
Kdo by nechtěl vlastnit úsporné a spolehlivé SUV. Právě japonská Mazda CX-5 je jedním z adeptů, kteří by mohli dobře posloužit i jako ojetina. Je však třeba dobře zvolit motorizaci.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 079) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Audi Q7

13.července 2017
Je obrovské, váží téměř 3 tuny, rozvor náprav má 3 metry, a přitom se nehodí nikam jinam než na kvalitní cesty. Navíc jeho údržba stojí tolik, co provoz tří automobilů střední třídy. Přesto si jej může někdo zamilovat i jako dostupnou ojetinu.
hodnocení: 3.5 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 973) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Dacia Duster

6.července 2017
Jako nový se Duster prodával a prodává za velmi slušnou cenu. A vévodí i mezi nejlevnějšími ojetými čtyřkolkami v kategorii SUV.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 464) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Scénic III

29.června 2017
Hledáte praktické a zároveň spolehlivé auto pro rodinu? Máme pro vás tip na ojetinu s velmi dobrým poměrem ceny a přidané hodnoty.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 536) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan X-Trail II

22.června 2017
Velké a pohodlné SUV si i po letech nachází příznivce. Hlavně díky příznivé ceně ojetin a úsporným dieselovým motorům. Bez chybiček ale tohle auto není.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 520) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Latitude

1.června 2017
Na trhu ojetin se vyskytuje už sedmým rokem a jeho ceny jsou velmi lákavé. Přesto se jich v tuzemských bazarech mnoho neprodává.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 046) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Seat Ibiza III

18.května 2017
Třetí generace Seatu Ibiza se představila v roce 2002. Mezi ojetinami dodnes boduje atraktivním vzhledem, nepotěší však nabídkou spolehlivé motorizace.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 097) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: BMW X3 E83 (2003-2010)

4.května 2017
Jako ojeté se prodává za zlomek původní ceny. A přitom má pověst spolehlivé prémiovky. To je model X3 v generaci E83.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (6 040) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Škoda Yeti

22.března 2017
Na svém prvním SUV si Škoda dala docela záležet. Ukazuje se to hlavně po letech, kdy si i ojetější kousky dobře drží cenu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (6 429) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 308

7.února 2017
Je jednu z nejrozšířenějších ojetin v Evropě. I to byl důvod, proč jsme se modelu 308 podívali na zoubek v naší recenzi.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (7 242) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Mercedes-Benz třídy C (W204)

10.ledna 2017
Tahle generace céčkového mercedesu se postupně dostává do bazarů, což může řadu zájemců o komfortní svezení a prestižní vůz s trojcípou hvězdou na masce lákat.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (8 675) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: KIA Sorento (2009-2014)

14.prosince 2016
Druhá generace velkého SUV je poměrně spolehlivou ojetinou. Velkou měrou se na tom podílejí povedené dieselové motory.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 478) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 5008 (2009-2016)

15.listopadu 2016
Za minulý rok byl tento model dvanáctým nejprodávanějším mezi novými vozy. I přesto, že je na trhu už šest let. I z tohoto důvodu jsme ho proklepli jako ojetinu.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (12 001) | komentářů (12) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Citroën C4 Picasso (2006-2013)

5.října 2016
C4 Picasso první generace je pohodlné, praktické a všestranné auto. Nabízí skvělý poměr výkon/cena, ale než si jej jako ojeté pořídíte, zkontrolujte, že na něm vše funguje tak jak má.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (7 329) | komentářů (3) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Volvo S60 (2010 - nyní)

21.září 2016
Je pohodlné, dobře vybavené, a protože si obvykle neudrží svoji cenu jako jiné prestižnější modely, může mezi ojetinami nabídnout skvělý poměr výkon/cena.
hodnocení: 3.5 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (5 324) | komentářů (1) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Chrysler Voyager (2008-2015)

3.května 2016
Zatím stále aktuální generace by mohla být ideální ojetinou pro vícečetnou rodinu. V dnešní recenzi se na tento model zaměříme detailně.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (9 901) | komentářů (5) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010: 1.4 16V 59 kW, 79 000 km (2.díl)

7.července 2014
Golf 6 z roku 2010 a 79 tisíci kilometry na tachometru s benzínovým čtyřválcem 1.4 16 V 59 kW ve výbavě Trendline jsme trápili v městském provozu i na přesunech mezi městy. Jestli vás to táhne ke golfu, nasbírali jsme nějaké dojmy, které vám možná pomohou rozhodnout se pro benzín, nebo pro naftu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (20 296) | komentářů (12) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010 jako ojetina: motorizace, výbavy (1.díl)

18.června 2014
Šestá generace golfu byla uvedena na český trh v roce 2008 a výroba byla ukončena v roce 2013. Od svého předchůdce golfu páté generace se vzhledem příliš nelišil, ale přinesl na palubu nové technologie z vyšších tříd a nové přeplňované motory.
hodnocení: 2.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (26 887) | komentářů (2) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

9.dubna 2014
Ve druhém pokračování přinášíme uživatelské a jízdní dojmy nasbírané v nejzastoupenější specifikaci c-maxu na českém trhu ojetých aut. Jedná se o model s motorem 1.6 TDCi Duratorq 85 kW ve výbavě Trend.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (10 860) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010-2014? (1.díl)

27.února 2014
Už od zahájení výroby první generace v roce 2003 většina recenzí vyzdvihuje jeho jízdní vlastnosti. Můžeme potvrdit, že i s druhou generací si dynamický řidič užije pocitu stability ve stopě a přesnosti řízení v míře u vozidla kategorie MPV nečekané.
hodnocení: 4.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (17 988) | komentářů (8) otevřít článek...

Mitsubishi Outlander - jaká je druhá generace jako ojetina?

6.prosince 2013
Outlander pochází z trojčat, přičemž jeho interiér působí nejméně luxusněji a je nejméně vybavený. To však nic nemění na faktu, že i přes sebevědomou cenovku se dobře prodával a na trhu ojetin je žádanější než sourozenci z Francie.
hodnocení: 3.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (34 495) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Sportage II. - koupit či nechat být?

7.června 2013
Uvažuji o koupi druhé generace KIA Sportage. Můj roční nájezd je na hranici mezi benzínem a dieselem, ale u SUV se přikláním vzhledem k hmotnosti vozu spíše k dieselu. Máte s tímto autom někdo nějaké zkušenosti?
hodnocení: 4.0 b. (14x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (54 620) | komentářů (5) otevřít článek...

BMW řady 5 (E60/E61) - Úspěšné dítě velkého reformátora

5.dubna 2013
Pátá generace BMW řady 5 z let 2003 až 2010 je typickým představitelem bavoráku „Bangleho éry“. Charakterizoval ji přelomový, ale pro někoho také velmi kontroverzní design, a hlavně množství technických inovací.
hodnocení: 4.4 b. (33x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (68 034) | komentářů (12) otevřít článek...

Ford Mondeo (2007 - 2013): Prostornost i rozpaky

22.února 2013
Mondeo třetí generace (někdy provázené matoucím označením MK4) je čerstvě dosluhující největší model „evropské“ nabídky Fordu. Cenově i motoricky spadá do střední třídy, rozměrově a prostorností pak na její horní hranici.
hodnocení: 4.7 b. (29x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (121 690) | komentářů (21) otevřít článek...

BMW řady 1 - nepraktické, ale zábavné

8.února 2013
Svět se mění a motoristé žádají stále úspornější a univerzálnější automobily. Naštěstí stále existuje několik nepraktických modelů, které umí pobavit řidiče i posádku na úkor prostoru a jejich komfortu. Jedním takovým vozem je BMW řady 1, které má robustní základ a především zaručuje zábavné řízení.
hodnocení: 3.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (42 316) | komentářů (8) otevřít článek...

Opel Corsa D - jaký motor vybrat?

18.ledna 2013
Rád bych koupil menší auto na popojíždění po městě. Zaujala mne Corsa D. Máte s ní někdo zkušenosti? Jaký motor bude podle vás nejlepší volbou?
hodnocení: 3.3 b. (20x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (35 106) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes Benz třídy C (W203) - průšvih nebo výhra?

7.prosince 2012
Německá automobilka si na přelomu tisíciletí pošramotila pověst, když začala snižovat výrobní náklady. Byla nahrazena řada osvědčených subdodavatelů sázejících na kvalitu produktů, což vedlo k úpadku renomé třícípé hvězdy včetně vyššího počtu dosud nevídaných závad. A nás zajímalo, jak je na tom baby Mercedes vyráběný v letech 2000-2007.
hodnocení: 4.6 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (59 869) | komentářů (36) otevřít článek...

Volvo S60/V70 (P24/P26) - Dravé pětiválce ze severu

30.listopadu 2012
Typová řada S60 (1. generace) a V70 (II.) byla přímým nástupcem hranatých modelů 850- později S/V70. Rozměry spadá do střední třídy, původní pořizovací cenou i technikou však útočila hlavně na prémiové zástupce této třídy- BMW 3, Audi A4, Mercedes C.
hodnocení: 4.0 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (45 413) | komentářů (23) otevřít článek...

Volkswagen Transporter T5 - populární užitkáč

19.října 2012
Desítky let opouštějí brány německé automobilky Volkswagen užitkové modely nazvané Transporter. Ty si pořizují nejen firmy a živnostníci, ale také rodiny s dětmi či cestovatelé jelikož se vyrábějí i v osobních verzích. A nás zajímalo, jak je na tom se spolehlivostí pátá generace vyráběná od roku 2003.
hodnocení: 2.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (41 325) | komentářů (31) otevřít článek...

Škoda Superb II. - dvojka vylepšuje pověst

5.října 2012
Je to k nevíře, ale z prvních modelů druhé generace Škody Superb se postupně stávají slušné ojetiny, které svými rozměry karoserie konkurují prémiovým modelům z Německa. Jaký motor je pod kapotou Superba nejvhodnější a jak je na tom kompakt křížený s limuzínou po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 4.2 b. (12x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (71 973) | komentářů (44) otevřít článek...

Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

14.září 2012
Přestože se automobilka Mercedes-Benz svým nejmenším modelem třídy A trefila do černého, pvní generace nebyla bez chyb a hned po uvedení na trh zažila téměř zničující porážku. Druhá generace se snažila vše napravit.
hodnocení: 4.3 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (28 543) | komentářů (13) otevřít článek...

Renault Clio III. - pověstem navzdory

3.sprna 2012
Clio třetí generace má francouzská automobilka ve výrobním programu dlouhých sedm let. Za tuto dobu první kousky ujely velké množství kilometrů a dnes většinou stojí v bazarech nebo mají druhého či třetího majitele. Jakou ojetinou je tedy Clio?
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (24 020) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Panda II. (2003-2012)

13.července 2012
Nejmenší Fiat v podobě Pandy odveze v pohodě čtyři dospělé a nějaké to zavazadlo. Již základní pohonná jednotka Pandě zaručí dostatečnou dynamiku a po stránce spolehlivosti patří Panda díky své celkové jednoduchosti k nejlepším mini automobilům. Má tedy nějakou chybu?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (24 844) | komentářů (22) otevřít článek...

Volkswagen Polo 9N - lepší Fabie

25.května 2012
Možná Vás nikdy nenapadlo si pořídit místo Škody Fabie sesterský Volkswagen Polo. Na první pohled téměř identická auta téměř stejných parametrů však odlišuje řada drobností hovořící ve prospěch Volkswagenu.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (29 566) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Roomster - MPV po česku

11.května 2012
Na rozdíl od zbytku produkce automobilky Škoda není Roomster technicky provázán s žádným jiným vozem mateřského koncernu, jelikož se jedná o křížence v domácích podmínkách.
hodnocení: 3.9 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (37 766) | komentářů (49) otevřít článek...

Opel Zafira B - druhé pokračování

6.dubna 2012
Zafira se proslavila jako první velkoprostorové auto, které mělo třetí řadu sedadel sklopnou do podlahy. První generace Zafiry tak zaznamenala díky důmyslnému sklápění na trhu velký úspěch. Druhá generace přišla v roce 2005 a musela se poprat s novými konkurenty, a proto Opel musel vylepšovat řadu věcí.
hodnocení: 3.8 b. (9x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (53 002) | komentářů (15) otevřít článek...
 
/ 4 (174)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Volkswagen M ...