Mercedes-Benz A - po druhé a lépe
 
 
 
 
 
 

Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

již zítra na TipCars.com

Už se ví, kdo odstartoval skandál Dieselgate, který Volkswagen vyjde v USA na dvacet miliard dolarů
nejčtenější články
1. Audi A8 - koupit ojetinu za 300 tis. Kč?
2. Bát se ojeté Mazdy6 MPS?
3. Koupit ojetý Peugeot 308 nebo Renault Megane III?
 
Přestože se automobilka Mercedes-Benz svým nejmenším modelem třídy A trefila do černého, pvní generace nebyla bez chyb a hned po uvedení na trh zažila téměř zničující porážku. Druhá generace se snažila vše napravit.
hodnocení článku 4.2 b / 6x
vaše hodnocení: 2 b.
z naší nabídky:
Mercedes-Benz Třídy A

Jak šel čas?
Mercedes-Benz ANěmecká automobilka neměla kdysi s uvedením nové třídy A příliš štěstí. Nový model se převrátil při takzvaném losím testu, což si vyžádalo technické úpravy a hlavně poškodilo image prémiového malého vozu, který bojoval s konkurenční Audi A3. Druhá generace (W169) uvedená na trh v roce 2004 se snažila pošramocenou pověst nejmenšího Mercedesu vylepšit. Dvojka se navíc musela poprat s ještě silnější konkurencí, kterou vytvořilo BMW s třídou 1. Stejně jako první generace, i druhá využívá sendvičové konstrukce podlahy (v případě čelního nárazu se motor posune pod nohy pasažérů).

Karoserie:
-3 dv. hatchback
-5 dv. hatchback

Motorizace:
zdvih. objem/výkon, ve výrobě od (mm/rrrr)

Benzín:
(zážehové čtyřválce)
A150 - 1.5/70kW (od 09/2004)
A160 - 1.7/70kW (od 04/2009)
A170 - 1.7/85kW (od 09/2004)
A180 - 1.7/85kW (od 09/2004)
A200 - 2.0/100kW (od 09/2004)
A200 - 2.0/142kW (od 09/2005)

Diesel
(přeplňované vznětové čtyřválce)
A160 CDI - 2.0/60kW (od 09/2004)
A180 CDI - 2.0/80kW (od 09/2004)
A200 CDI - 2.0/103kW (od 09/2004)


Stručná historie:
2004: zahájení výroby druhé generace
2005: vrcholná verze A200 Turbo s výkonem 142 kW
2008: modernizace a facelift
2010: verze E-Cell
2012: představení a zahájení prodeje třetí generace

Co je zač a jak jezdí?
Mercedes-Benz ADvojkový Mercedes-Benz třídy A byl k dispozici ve dvou karosářských verzích (jako tří a pětidveřový hatchback). Rok 2008 přinesl facelift, rok 2011 pak ukončení výroby třídveřové verze a v letošní rok zbrusu novou třetí generaci (ta již nestojí na sendvičové konstrukci). Druhá generace "baby Mercedesu" se poučila z chyb první generace. Díky tomu je nový nejen kabát, ale i podvozek (největší změnou je nová zadní tuhá náprava, která má hlavní nosník přehnutý směrem dozadu ve tvaru paraboly). O příčné vedení zadní nápravy se stará modifikovaný Wattův přímovod. Přední náprava je typu Mcpherson vybavená příčným stabilizátorem. Další novinkou byly standardně montované tlumiče s dvojstupňovou charakteristikou tlumení dle stylu jízdy. Progresivní tlumící účinek je zajištěn mechanicky (olej proudí hlavními průtokovými ventily tlumiče i vedlejšími ventily). Výsledkem jsou skvělé jízdní vlastnosti.

Mercedes-Benz ADruhá generace působí dospěleji, přičemž podvozek je o mnoho komfortnější. Na častých nerovnostech českých silnic si zkoušený exemplář vedl doslova výtečně. Neznám srovnatelně malé auto, které s takovou noblesou filtruje nekvalitní asfaltový povrch silnic. Áčko se neztratí ani při ostřejší jízdě, kdy drží zvolenou stopu velmi dlouho. Ani při rychlé dálniční jízdě si malý Mercedes nevede vůbec špatně. Jediným problémem může být extrémní jízda po hodně rozbité silnici, kde dojde k odlehčení zádě a jejímu následnému odskočení. Brzdy fungují znamenitě, o což se stará čtveřice kotoučů. Řízení s elektromechanickým posilovačem je přesné, lehké a vyniká dostatečnou zpětnou vazbou. Potěší malý poloměr otáčení.

Dvojkové Áčko povyrostlo všemi směry (na délku o 232 mm, na šířku o 45 mm a na výšku o 6 mm, přičemž rozvor náprav se prodloužil o 145 mm). Pro lepší stabilitu se zvětšil i rozchod kol (vpředu o 60 mm, vzadu o 100 mm). Díky tomu Áčko nabízí posádce i zavazadlům více prostoru. K tomu všemu Mercedes přidal výtečné materiály, odpovídající dílenské zpracování a skvělou ergonomii.

Mercedes-Benz ADíky sendvičové konstrukci jsou sedadla umístěna poměrně vysoko. To na straně jedné zlepšuje výhled, bezpečnost a komfort nastupování, na straně druhé vede k vyššímu těžišti a pouze srovnatelnému prostoru v interiéru na výšku. Výhoda vyšší stavby karoserie je tak smazána a nabízený prostor na výšku je srovnatelný s nižšími automobily. Přesto Áčko bez větších potíží převeze čtyři dospělé s výškou 185 cm. A k tomu Áčko převeze v pohodě jejich zavazadla. Základní objem 435 litrů lze zvětšit sklopením sedadel až na 1995 litrů. Do zavazadelníku se v pohodě vejde složený dětský kočárek. Kufr má pravidelný tvar a vcelku nízkou nakládací hranu. Rodiče s malými dětmi potěší i výtečně přístupná oka Isofixu na zadních sedadlech určená pro dětské sedačky. Jedna z řady drobností, která potěší a svědčí o propracovanosti vozu. Odkládacích prostor je v interiéru akorát.

V roce 2008 prodělalo Áčko facelift, přičemž dostalo nový přední nárazník, kliky dveří a zpětná zrcátka v barvě karoserie. Nová byla i zadní světla nebo zadní sloupek. Změny postihly i interiér vozu. Středová konzole byla mírně přepracována a po stránce ergonomie ji nelze vůbec nic vytknout.

Co vybrat?
Mercedes-Benz APod kapotou malého Mercedesu se objevila celá řada motorů uložených napříč a s pohonem předních kol (benzínové motory jsou uložené napříč pod úhlem 59°, dieselové pak po úhlem 56°). Při uvedení na trh byla v roce 2004 k dispozici benzínová 1.7/85kW (A170), 2.0i/100 kW (A200) a turbodiesely 2.0 CDI/80 kW (A180 CDI) nebo 2.0 CDI/103 kW (A200 CDI). Koncem roku nabídku pohonných jednotek rozšířila zážehová patnáctistovka s výkonem 70 kW (A150) a dieselový dvoulitr s výkonem 60 kW (A160 CDI). V druhé polovině roku 2005 se objevil benzínový přeplňovaný dvoulitr s výkonem 142 kW (A200 Turbo). Všechny uvedené motory bylo možné mít s manuální pětistupňovou převodovkou, resp. s šestistupňovým manuálem (v případě verzí A200 Turbo, A180 CDI a A200 CDI). Volit bylo možné i automatickou převodovku s variátorem prodávanou pod názvem Autotronic.

Benzínové motory mají společný základ s totožným vrtáním 83 mm a kompresním poměrem 11:1. Odlišných zdvihových objemů bylo dosaženo změnou zdvihu (od 69,2 mm až do 94 mm). Samotné motory se vyznačují solidní kultivovaností, naopak nepotěší zvýšenou hlučností ve vyšších otáčkách.

Trojice nabízených dieselů má shodný zdvihový objem, přičemž výkony se pohybují od 60 kW do 103 kW. Všechny mají vstřikování common-rail a turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek. Potěšující zprávou je, že tato trojice dieselů plnila emisní normu Euro4 bez nutnosti filtru pevných částic (o jednu starost méně). Přesto si na něj dejte pozor, filtr pevných částic byl k dispozici za příplatek. Nejslabší verze zaručuje pouze průměrnou dynamiku a průměrnou spotřebu paliva okolo šesti litrů. Výhodou silnějších verzí je tak výrazně lepší dynamika a přítomnost šestistupňové manuální převodovky, která snižuje spotřebu (jezdit tak můžete v průměru klidně za 5,5 l/100 km).

Při modernizaci v roce 2008 benzínové motory A150 a A170 dostaly funkci ECO (start/stop systém) snižující spotřebu paliva. U verzí A150 a 160 CDI byl nově k dispozici balík Blue Efficiency, který snižuje aerodynamický a valivý odpor, hmotnost a má změněnou charakteristiku řídící jednotky. To všechno vede ke snížení spotřeby paliva. Od běžných verzí tuto ekologickou variantu poznáte podle odlišné masky chladiče. V polovině roku 2010 Mercedes představil čistě elektrickou verzi A-Cell s dojezdem až 200 km.

Servis a co se kazí?
Servisní náklady snižují rozvody motorů poháněné bezúdržbovým řetězem. Problémy se vyskytují s napínací kladkou řemene pohonu pomocných agregátů u dieselů. Stejně jako u ostatních moderních dieselů, můžeme i u Mercedesu narazit na problémy se vstřikovači motorů (projevuje se nepravidelným chodem, nerovnoměrným tahem či nadměrnou kouřivostí). U benzínových agregátů občas odejde zapalovací cívka či samotný vstřikovač, což se projevuje nepravidelným chodem. Velmi zřídka se odporoučí i palivové čerpadlo (vůz nelze nastartovat). Převodovka Autotronic již ze svého konstrukčního principu nemůže vydržet stovky tisíc ujetých kilometrů. Už po 100.000 kilometrech tato převodovka vyžaduje servisní zásah v podobě výměny hydraulických ventilů. V několika případech se také u Autotronicu vyskytly problémy elektrického rázu, což si žádalo přeprogramování softwaru.

Při zkušební jízdě je nutné se zaměřit na škubání během akcelerace nebo na různé pazvuky či jiné rušivé zvuky. Oprava této převodovky bývá vždy dosti nákladná. U dieselů spojených s manuální převodovkou občas zatuhává spojkový mechanizmus, zejména první rychlostní stupeň a zpátečka (zejména při častých jízdách po městě). Ty jdou velmi ztuha. Pokud spojka zabírá těsně před koncem dráhy spojkového pedálu, může to znamenat brzkou výměnu spojky. Objevují se také chyby čidel tlaku vzduchu v pneumatikách nebo vůle v kloubech předních sedaček. Rychle se opotřebovávají brzdy nebo tlumiče za předpokladu svižnější jízdy. Díky zanešené trysce občas nefungují ostřikovače. U verzí s prosklenou střechou dochází občas k zaseknutí mechanizmu otevírání.

Závěr: základní motory jen pro důchodce
Mercedes-Benz AMercedes-Benz druhé generace je velmi povedený automobil, který se nejlépe cítí ve městě a neztratí se ani mimo něj. A to dokonce ani při delších cestách po dálnici. Jedinou podmínkou však je dostatečně výkonná pohonná jednotka. Základní benzínové verzi A150 se s ohledem na vyšší hmotnost (1225 kg) vyhněte. Patnáctistovka se hodí maximálně do města, a to ještě za předpokladu minimálního obsazení (pokud tuto základní verzi plně naložíte, musíte počítat se zvýšenou spotřebou paliva a velmi omezenou dynamikou). Lepší volbou je proto verze A170, která je dostatečně živá, přičemž nemá vyšší spotřebu paliva než základní motor a ve spojení s manuálem zaručuje solidní spolehlivost. Bát se nemusíte ani dvoulitrových motorů. Ty překvapí příjemnou spotřebou kolem 7,5 l/100 km.

U vznětových motorů se vyhněte základní pohonné jednotce A160 CDI, která Áčku nezaručuje dostatečnou dynamiku a při plném naložení zbytečně zvyšuje spotřebu paliva. Také s hlučností je na tom základní jednotka jen průměrně, stejně tak v oblasti případných závad.

Plusy:
+ dobré jízdní vlastnosti
+ dvě karosářské verze
+ prostornost
+ výhled z vozu
+ komfortní nastavení podvozku a tlumení nerovností
+ kvalitní materiály
+ rozvody motorů poháněné řetězem
+ řízení (elektromechanický posilovač)
+ nadčasový design
+ pasivní bezpečnost
+ dostatečně velký zavazadelník s pravidelným tvarem
+ image

Mínusy:
- slabý výkon základních motorizací
- cena některých náhradních dílů
- odhlučnění interiéru od hluku od motoru
- vyšší pohotovostní hmotnost
- jen průměrná spotřeba u dieselů

AAA Auto logo 

Automobil k testu zapůjčil autobazar AAA Auto

 
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 12.09.2012 21:28 
prro ženskou je MB-A ideální a benzínovej motor-proč ne?je to jednoduchej motor-8 ventil-není na tom co rozbít,není to žádnej závodník ale moje paní domu s tím jezdí za cca 6,5l a je to fakt pohodlný,přesný řízení i řazení-za mě ano-doporučuju
- 13.09.2012 07:15 
otík: zaškodí nezaškodí alternativa... Pokud chce někdo nějaký auto, tak ví proč ho chce a pokud sám tazatel nepíše nic o alternativě, tak nemá smysl něco jiného nabízet. Chce prostě "Áčko" od MB, tak nevidím jediný důvod mu nabízet japonskýho Swifta ( i když je to dobrý auto )
- 13.09.2012 12:38 
já bych MB A taky bral, hlavně teĎ tu novou generaci....moc se jim to povedlo...
- 13.09.2012 15:27 
No ono nejde porovnat starý a nový Ačko. Jsou to uplně jiný auta. To nové vypadá moc dobře, ale to už není auto pro ženskou
- 14.09.2012 10:05 
...ale jaký motor vybrat? Volil bych mezi silnějším benzínem (vzhledem k podobné reálné spotřebě se slabšími), nebo dieselem se šestikvaltem bez DPF pokud bych jezdil víc po dálnici. Tam by si na sebe mohl diesel vydělat a byl by jízdně příjemnější. Další problém bude s automatem, který byl v tazatelově požadavcích. Pokud to bez něj nepůjde, asi bych se podíval jinam. Ale konkurence v nižší střední na tom není o moc líp. Buď nabízí robotizovanou př., variátor, nebo DSG a ani do jednoho by se mi nechtělo.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

RECENZE OJETINY: Škoda Yeti

22.března 2017
Na svém prvním SUV si Škoda dala docela záležet. Ukazuje se to hlavně po letech, kdy si i ojetější kousky dobře drží cenu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 876) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 308

7.února 2017
Je jednu z nejrozšířenějších ojetin v Evropě. I to byl důvod, proč jsme se modelu 308 podívali na zoubek v naší recenzi.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 543) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Mercedes-Benz třídy C (W204)

10.ledna 2017
Tahle generace céčkového mercedesu se postupně dostává do bazarů, což může řadu zájemců o komfortní svezení a prestižní vůz s trojcípou hvězdou na masce lákat.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 503) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: KIA Sorento (2009-2014)

14.prosince 2016
Druhá generace velkého SUV je poměrně spolehlivou ojetinou. Velkou měrou se na tom podílejí povedené dieselové motory.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 248) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 5008 (2009-2016)

15.listopadu 2016
Za minulý rok byl tento model dvanáctým nejprodávanějším mezi novými vozy. I přesto, že je na trhu už šest let. I z tohoto důvodu jsme ho proklepli jako ojetinu.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (5 768) | komentářů (10) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Citroën C4 Picasso (2006-2013)

5.října 2016
C4 Picasso první generace je pohodlné, praktické a všestranné auto. Nabízí skvělý poměr výkon/cena, ale než si jej jako ojeté pořídíte, zkontrolujte, že na něm vše funguje tak jak má.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 777) | komentářů (3) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Volvo S60 (2010 - nyní)

21.září 2016
Je pohodlné, dobře vybavené, a protože si obvykle neudrží svoji cenu jako jiné prestižnější modely, může mezi ojetinami nabídnout skvělý poměr výkon/cena.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 077) | komentářů (1) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Chrysler Voyager (2008-2015)

3.května 2016
Zatím stále aktuální generace by mohla být ideální ojetinou pro vícečetnou rodinu. V dnešní recenzi se na tento model zaměříme detailně.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (6 074) | komentářů (5) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010: 1.4 16V 59 kW, 79 000 km (2.díl)

7.července 2014
Golf 6 z roku 2010 a 79 tisíci kilometry na tachometru s benzínovým čtyřválcem 1.4 16 V 59 kW ve výbavě Trendline jsme trápili v městském provozu i na přesunech mezi městy. Jestli vás to táhne ke golfu, nasbírali jsme nějaké dojmy, které vám možná pomohou rozhodnout se pro benzín, nebo pro naftu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (17 410) | komentářů (12) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010 jako ojetina: motorizace, výbavy (1.díl)

18.června 2014
Šestá generace golfu byla uvedena na český trh v roce 2008 a výroba byla ukončena v roce 2013. Od svého předchůdce golfu páté generace se vzhledem příliš nelišil, ale přinesl na palubu nové technologie z vyšších tříd a nové přeplňované motory.
hodnocení: 2.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (23 080) | komentářů (2) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

9.dubna 2014
Ve druhém pokračování přinášíme uživatelské a jízdní dojmy nasbírané v nejzastoupenější specifikaci c-maxu na českém trhu ojetých aut. Jedná se o model s motorem 1.6 TDCi Duratorq 85 kW ve výbavě Trend.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (9 653) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010-2014? (1.díl)

27.února 2014
Už od zahájení výroby první generace v roce 2003 většina recenzí vyzdvihuje jeho jízdní vlastnosti. Můžeme potvrdit, že i s druhou generací si dynamický řidič užije pocitu stability ve stopě a přesnosti řízení v míře u vozidla kategorie MPV nečekané.
hodnocení: 4.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (15 136) | komentářů (8) otevřít článek...

Mitsubishi Outlander - jaká je druhá generace jako ojetina?

6.prosince 2013
Outlander pochází z trojčat, přičemž jeho interiér působí nejméně luxusněji a je nejméně vybavený. To však nic nemění na faktu, že i přes sebevědomou cenovku se dobře prodával a na trhu ojetin je žádanější než sourozenci z Francie.
hodnocení: 3.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (29 247) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Sportage II. - koupit či nechat být?

7.června 2013
Uvažuji o koupi druhé generace KIA Sportage. Můj roční nájezd je na hranici mezi benzínem a dieselem, ale u SUV se přikláním vzhledem k hmotnosti vozu spíše k dieselu. Máte s tímto autom někdo nějaké zkušenosti?
hodnocení: 3.9 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (48 596) | komentářů (5) otevřít článek...

BMW řady 5 (E60/E61) - Úspěšné dítě velkého reformátora

5.dubna 2013
Pátá generace BMW řady 5 z let 2003 až 2010 je typickým představitelem bavoráku „Bangleho éry“. Charakterizoval ji přelomový, ale pro někoho také velmi kontroverzní design, a hlavně množství technických inovací.
hodnocení: 4.4 b. (29x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (60 082) | komentářů (12) otevřít článek...

Ford Mondeo (2007 - 2013): Prostornost i rozpaky

22.února 2013
Mondeo třetí generace (někdy provázené matoucím označením MK4) je čerstvě dosluhující největší model „evropské“ nabídky Fordu. Cenově i motoricky spadá do střední třídy, rozměrově a prostorností pak na její horní hranici.
hodnocení: 4.6 b. (28x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (110 343) | komentářů (21) otevřít článek...

BMW řady 1 - nepraktické, ale zábavné

8.února 2013
Svět se mění a motoristé žádají stále úspornější a univerzálnější automobily. Naštěstí stále existuje několik nepraktických modelů, které umí pobavit řidiče i posádku na úkor prostoru a jejich komfortu. Jedním takovým vozem je BMW řady 1, které má robustní základ a především zaručuje zábavné řízení.
hodnocení: 4.4 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (36 620) | komentářů (8) otevřít článek...

Opel Corsa D - jaký motor vybrat?

18.ledna 2013
Rád bych koupil menší auto na popojíždění po městě. Zaujala mne Corsa D. Máte s ní někdo zkušenosti? Jaký motor bude podle vás nejlepší volbou?
hodnocení: 3.2 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (31 900) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes Benz třídy C (W203) - průšvih nebo výhra?

7.prosince 2012
Německá automobilka si na přelomu tisíciletí pošramotila pověst, když začala snižovat výrobní náklady. Byla nahrazena řada osvědčených subdodavatelů sázejících na kvalitu produktů, což vedlo k úpadku renomé třícípé hvězdy včetně vyššího počtu dosud nevídaných závad. A nás zajímalo, jak je na tom baby Mercedes vyráběný v letech 2000-2007.
hodnocení: 4.5 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (53 387) | komentářů (36) otevřít článek...

Volvo S60/V70 (P24/P26) - Dravé pětiválce ze severu

30.listopadu 2012
Typová řada S60 (1. generace) a V70 (II.) byla přímým nástupcem hranatých modelů 850- později S/V70. Rozměry spadá do střední třídy, původní pořizovací cenou i technikou však útočila hlavně na prémiové zástupce této třídy- BMW 3, Audi A4, Mercedes C.
hodnocení: 4.0 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (40 151) | komentářů (23) otevřít článek...

Volkswagen Transporter T5 - populární užitkáč

19.října 2012
Desítky let opouštějí brány německé automobilky Volkswagen užitkové modely nazvané Transporter. Ty si pořizují nejen firmy a živnostníci, ale také rodiny s dětmi či cestovatelé jelikož se vyrábějí i v osobních verzích. A nás zajímalo, jak je na tom se spolehlivostí pátá generace vyráběná od roku 2003.
hodnocení: 2.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (37 012) | komentářů (31) otevřít článek...

Škoda Superb II. - dvojka vylepšuje pověst

5.října 2012
Je to k nevíře, ale z prvních modelů druhé generace Škody Superb se postupně stávají slušné ojetiny, které svými rozměry karoserie konkurují prémiovým modelům z Německa. Jaký motor je pod kapotou Superba nejvhodnější a jak je na tom kompakt křížený s limuzínou po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (64 772) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

14.září 2012
Přestože se automobilka Mercedes-Benz svým nejmenším modelem třídy A trefila do černého, pvní generace nebyla bez chyb a hned po uvedení na trh zažila téměř zničující porážku. Druhá generace se snažila vše napravit.
hodnocení: 4.2 b. (6x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (25 390) | komentářů (13) otevřít článek...

Renault Clio III. - pověstem navzdory

3.sprna 2012
Clio třetí generace má francouzská automobilka ve výrobním programu dlouhých sedm let. Za tuto dobu první kousky ujely velké množství kilometrů a dnes většinou stojí v bazarech nebo mají druhého či třetího majitele. Jakou ojetinou je tedy Clio?
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (22 085) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Panda II. (2003-2012)

13.července 2012
Nejmenší Fiat v podobě Pandy odveze v pohodě čtyři dospělé a nějaké to zavazadlo. Již základní pohonná jednotka Pandě zaručí dostatečnou dynamiku a po stránce spolehlivosti patří Panda díky své celkové jednoduchosti k nejlepším mini automobilům. Má tedy nějakou chybu?
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (22 370) | komentářů (22) otevřít článek...

Volkswagen Polo 9N - lepší Fabie

25.května 2012
Možná Vás nikdy nenapadlo si pořídit místo Škody Fabie sesterský Volkswagen Polo. Na první pohled téměř identická auta téměř stejných parametrů však odlišuje řada drobností hovořící ve prospěch Volkswagenu.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (26 553) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Roomster - MPV po česku

11.května 2012
Na rozdíl od zbytku produkce automobilky Škoda není Roomster technicky provázán s žádným jiným vozem mateřského koncernu, jelikož se jedná o křížence v domácích podmínkách.
hodnocení: 3.5 b. (6x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (35 140) | komentářů (49) otevřít článek...

Opel Zafira B - druhé pokračování

6.dubna 2012
Zafira se proslavila jako první velkoprostorové auto, které mělo třetí řadu sedadel sklopnou do podlahy. První generace Zafiry tak zaznamenala díky důmyslnému sklápění na trhu velký úspěch. Druhá generace přišla v roce 2005 a musela se poprat s novými konkurenty, a proto Opel musel vylepšovat řadu věcí.
hodnocení: 4.1 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (48 572) | komentářů (15) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Audi A6 (C6)

30.března 2012
Audi A6 třetí generace je mezi mnoha řidiči obdivovanou ojetinou. Právě nyní se její příznivci dočkali doby, kdy je automobil s původní pořizovací cenou hodně přes milion korun cenově dostupný pro daleko širší spektrum lidí.
hodnocení: 4.0 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (83 942) | komentářů (60) otevřít článek...

Volkswagen Touran - žádaný a vrtošivý

9.března 2012
Rodinný Touran s tvary dodávky se zdá být ideálním rodinným automobilem. Je prostorný, podvozkově povedený, má variabilní interiér a nerezne. Navíc jako nový lámal prodejní rekordy. Bohužel se Touranu nevyhnuly výrobní nedostatky, fatální poruchy, ani selhávající technika.
hodnocení: 3.1 b. (14x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (90 144) | komentářů (56) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy E (W211)

17.února 2012
Mercedes-Benz nikdy nenechal nic náhodě a vše před uvedením do provozu náležitě otestoval. V případě řady E bylo technických inovací tolik, že automobilka musela po uvedení na trh řešit řadu nedostatků, které odhalil až tvrdý provoz.
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (46 164) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru

29.července 2011
Přestože se model Espace prodává od roku 1984, je na trhu teprve jeho čtvrtá generace, na kterou se dnes zaměříme. Espace je přesvědčivým velkoprostorovým vozem, který však trápí nepovedený diesel a řada problémů zejména s elektrickou výstrojí.
hodnocení: 3.3 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (43 136) | komentářů (42) otevřít článek...

Mazda 6 - první generace

1.července 2011
Když se poprvé objevila, všichni byli jejím vzhledem doslova okouzleni. Radost panovala i při první jízdě. Čas však ukázal vady na kráse, přesto ji někdo miluje a někdo zatracuje.
hodnocení: 4.5 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (76 113) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Megane Grandtour

10.června 2011
Francouzské automobilce nikdo nemůže upřít jistou dávku drzosti a odvahy při uvádění nových generací na trh. Dvojkový Mégane toho může být jen a jen důkazem.
hodnocení: 4.0 b. (12x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (49 545) | komentářů (80) otevřít článek...

Ford C-Max

13.května 2011
Náruživí řidiči to mají při požadavku rodinného vozu kategorie MPV velmi těžké. Často se musí vzdát zábavy za volantem a řídit neohrabanou krabici, která převeze fúru věcí ale nedokáže být ani trochu jízdně zajímavá. Ford C-Max je čestnou vyjímkou. I po 150.000 km slouží dobře.
hodnocení: 3.8 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (111 824) | komentářů (19) otevřít článek...

Toyota Avensis - vychytaná druhá generace

15.dubna 2011
Toyoty jsou synonymem spolehlivosti. Avensis druhé generace se navíc poučil z chyb svého předchůdce a byl vyvinut na míru evropským požadavkům. Jaký je jako ojetina?
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (66 941) | komentářů (24) otevřít článek...

Mazda3 - spolehlivý kompakt

25.března 2011
Japonská automobilka Mazda ukončila modelem 3 dlouhou éru "tři-dva-trojek". Novinka přinesla velmi atraktivní vzhled, výborný podvozek a nové motory. Bohužel se ji nevyhnuly problémy, které byly řešeny svolávacími akcemi.
hodnocení: 3.8 b. (9x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (55 162) | komentářů (27) otevřít článek...

VW GOLF V

18.března 2011
VW Golf IV přinesl výbornou protikorozní ochranu, což s legendami o skvělém dílenském zpracování utvrdilo zákazníka v myšlence, že si kupuje osvědčenou kvalitu. To platí i u páté generace, která kvalitativně pokročila ještě více tím správným směrem.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (53 700) | komentářů (34) otevřít článek...

Ford Focus II - nadprůměrný kompakt

25.února 2011
Dnešní recenze ojetiny dokazuje, že i doporučená verze nemusí být vždy nejideálnější volbou. Na příkladu Focusu si nejlépe ukážeme, že nelze bez důkladného vyzkoušení kupovat ojetý vůz.
hodnocení: 3.8 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (158 913) | komentářů (53) otevřít článek...

Honda Civic sedan - dvojče ufouna

14.ledna 2011
V dnešní recenzi ojetiny se zaměříme na nenápadný sedan, který se oproti hatchbacku se stejným jménem chlubí sofistikovanější technikou a méně výstředním designem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (8 677) | komentářů (17) otevřít článek...

Peugeot 407 SW, 2004-2010

26.listopadu 2010
Peugeot 407 SW je výjimečným vozem v mnoha směrech. Je velmi elegantní, působí zvenku jako velké auto budící respekt, které Vám při usednutí za volant či na sedadlo spolujezdce tento dojem potvrdí.
hodnocení: 4.3 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (70 402) | komentářů (20) otevřít článek...

Opel Astra H – překročila vlastní stín

12.listopadu 2010
Opel Astra klesá s léty na ceně vždy trochu víc, než oba hlavní němečtí rivalové od VW nebo Fordu. Je to hlavně zásluha špatné pověsti tohoto modelu, na které se v různé míře podepsaly první dvě generace. U Astry H je ale vše jinak.
hodnocení: 4.7 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (75 544) | komentářů (14) otevřít článek...

Honda Accord 7G (2003-2008)

29.října 2010
Sedmá generace Hondy Accord si našla své místo na trhu. Orientovala se na řidiče milující řízení a poskytovala posádce dostatečný cestovní komfort, přičemž po letech se ukazuje jako vysoce spolehlivá a výborná volba mezi ojetými vozy střední třídy.
hodnocení: 4.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (40 323) | komentářů (33) otevřít článek...

Mazda2 1.25i (2002-2007)

8.října 2010
Japonská automobilka koncem devadesátých let přešlapovala a nevěděla pořádně kudykam. Sportovní geny však pod nevábnými kabáty stále přežívaly. Až v novém tisíciletí se Mazda vydala správným směrem. Světu představila krásnou šestku a trojku. Dvojka však takové štěstí neměla a zůstala ošklivkou.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (17 989) | komentářů (4) otevřít článek...

Volkswagen Multivan (2003-2009) – velmi osobní dodávka

3.září 2010
Volkswagen Multivan je vozem určeným pro pohodlnou přepravu 6-7 osob. Nejrozšířenější verzi této podvozkové a karosářské platformy od VW reprezentuje model Transporter, který je ve většině případů určen pro přepravu nákladů.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (54 274) | komentářů (58) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Škoda Octavia II - firemní i rodinná klasika

9.července 2010
Zda je ojetá Octavia II stejným hitem a vyhlášeným „držákem“ jako její předchůdkyně se dočtete v následujících řádcích. Zaměříme se i na převodovku DSG.
hodnocení: 3.2 b. (6x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (91 142) | komentářů (73) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Kia Sorento, „Korejský Američan“

4.června 2010
Kia byla ještě před necelými dvaceti lety malým outsiderem na evropském trhu s automobily. Časy se však rychle mění a Kia zejména v posledním desetiletí nabízí velmi zajímavé nové vozy, ze kterých jsou po několika letech služby zajímavé ojetiny.
hodnocení: 4.0 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (59 293) | komentářů (34) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Citroën C5 (2004-2008)

14.května 2010
Vozy Citroën poskytují již od počátku minulého století zajímavý až výstřední design a mnoho vnitřního prostoru pro posádku i náklad. Samostatnou kapitolou je pohodlí. Citroën C5 je z pohledu všech těchto hledisek pravým Citroënem, snad s výjimkou designu.
hodnocení: 3.2 b. (9x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (84 402) | komentářů (69) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Hyundai Terracan

2.dubna 2010
Hyundai Terracan navázal v roce 2001 na svého předchůdce Hyundai Galloper. Ten zase konstrukcí vycházel z Mitsubishi Pajero. Svými rozměry se Terracan řadí mezi větší SUV, lépe řečeno mezi vozy s koncepcí klasického off roadu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (33 595) | komentářů (24) otevřít článek...

Rover 75 - Levný při nákupu, drahý na servisu

10.října 2007
Rover 75 byl prvním plodem spolupráce původně ryze britské značky s prestižní automobilkou BMW, jejíž součástí se v roce 1994 stala. Díky tomuto spojení dostala 75 do vínku opravdu moderní techniku a takřka ve všech měřitelných směrech byla nadprůměrná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (49 642) | komentářů (19) otevřít článek...
 
/ 4 (152)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Mercedes-Ben ...