Ford C-Max
 
 
 
 
 
 

Ford C-Max

již zítra na TipCars.com

10 rad jak jezdit v zimě bezpečně
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Náruživí řidiči to mají při požadavku rodinného vozu kategorie MPV velmi těžké. Často se musí vzdát zábavy za volantem a řídit neohrabanou krabici, která převeze fúru věcí ale nedokáže být ani trochu jízdně zajímavá. Ford C-Max je čestnou vyjímkou. I po 150.000 km slouží dobře.
ODBORNÉ RECENZE, 13.05.11 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 14x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Ford C-MAX
Co je zač?
Ford C-Max první generace se objevil na trhu v roce 2003, což je o rok dříve než Focus druhé generace, ze kterého C-Max vychází. Zprvu se kompaktní "MPVéčko" prodávalo pod názvem Focus C-Max a až později zůstalo jen u jména C-Max. Ford tímto modelem vyplnil mezeru v modelové řadě a konečně mohl konkurovat francouzským a německým automobilkám. C-Max může jezdit na benzín, naftu, LPG, CNG nebo dokonce na palivo E85. C-Max je i bezpečným vozem, v roce 2003 absolvoval bariérovou zkoušku Euro NCAP a za ochranu posádky při nárazu získal čtyři hvězdy z pěti možných. Stejným počtem hvězdiček byla hodnocena i bezpečnost dětí v autosedačkách a za ohleduplnost při střetu s chodcem vůz dostal dvě hvězdy z maximálních čtyř.

Karosářské varianty:
-5 dv. MPV

Motorizace pro nejdůležitější evropské trhy:
Benzín:(zážehové řadové čtyřválce)
1,6 16V Duratec MPI, 74 kW
1,6 16V Duratec Ti-VCT, 85 kW
1,8 16V Duratec, 88 kW
1,8 16V Duratec, 92 kW
2,0 16V Duratec, 107 kW

Diesel(vznětové řadové čtyřválce):
1,6 Duratorq TDCi, 66 kW
1,6 Duratorq TDCi, 80 kW
1,8 Duratorq TDCi, 85 kW
2,0 Duratorq TDCi, 100 kW
2,0 Duratorq TDCi, 81 kW (od 02/2008)

Stručná historie:
2003:
zahájení výroby, motor 1.8 16V (88 kW), 1.6 TDCi (80 kW) a 2.0 TDCi, výbava Ambiente, Trend a Ghia
2004:
motor 1.6 16V, 1.6 Ti-VCT, 1.8 16V (92 kW), 2.0 16V a 1.8 TDCi, výbava Sport
2005: slabší verze motoru 1.6 TDCi (66 kW)
2006: v lednu příchod motoru 1.8 Flexifuel spalující E85
2007: modernizace, nová vrcholná výbava Titanium
2008: motor 2.0 TDCi (81 kW)
2010: příchod druhé generace

Jaký je vevnitř?
C-Max oproti Focusu první generace disponuje méně odvážným, avšak téměř ideálním řešením interiéru. Palubní deska splňuje zásady příkladné ergonomie a stala se vzorem pro Focus druhý generace, který se na trh dostal téměř rok po C-Maxu. Focus ani Focus C-Max při příchodu na trh nebyly zrovna levnými automobily. Díky tomu se na trh dostalo hodně vozů v základní výbavě. Kabina C-Maxe je vzdušná a v pohodě převeze čtyři dospělé. Prostřední sedadlo v druhé řadě je vyjímatelné a pokud ho sklopíte vykouzlíte odkládací stolek. Vyjímat můžete také obě krajní sedadla, čímž docílíte rovné ložné plochy s využitelným objemem podobným jako u malé dodávky. Sedadla vozu poskytují dobrou oporu tělu v zatáčkách, sedák i opěradlo vynikají pohodlím. Jen boční vedení sedadel by mohlo být ještě lepší. V čtyřmístném uspořádání mají všichni cestující velmi mnoho místa. C-Max nabízí zavazadelník o objemu 460 litrů, po vyjmutí sedadel až 1620 litrů.

V C-Maxu se sedí vzpřímeně, což není na škodu (dobrý výhled, pohodlné nastupování). Řidič těží z dvousměrně seřiditelného sloupku řízení a nemůže si tak v žádném případě stěžovat na pozici za volantem. Řadící páka našla své místo na středovém panelu a je řidiči dobře při ruce.

Jak se s ním jezdí
S C-Maxem se jezdí téměř stejně dobře jako s Focusem, přičemž zvýšená stavba karoserie nemá zásadnější vliv na jízdní dovednosti (v běžných podmínkách). Stačí usednout, nastavit volant, seřídit sedačku a vyrazit. Veškeré ovládací prvky jsou v dobrém dosahu řidiče a ovládajíc se intuitivně. Za nadprůměrnými jízdními vlastnostmi stojí vyspělý podvozek (vpředu pseudoMcPherson, vzadu Control Blade druhé generace s trojicí příčných ramen a podélnou vzpěrou), který si nechá líbit doopravdy hodně a nabízí posádce přes tvrdší nastavení stále přijatelný komfort ve spojení se špičkovými jízdními vlastnostmi. C-Max se vyznačuje ochotou měnit směr, výbornou přilnavostí přední nápravy, přesným řazením, komunikativním řízením a dobrým chováním na rozbitých českých silnicích. Znamenitě funguje rovněž brzdová soustava (to neplatí o námi testovaném voze, který měl silně opotřebované kotouče a použité neoriginální velmi tvrdé brzdové destičky). C-Max je jedním z mála kompaktních MPVéček, které dokáže potěšit řidiče jízdním projevem a zároveň posádku užitnou hodnotou a solidní prostorností.

Co se kazí?
Podvozek vydrží vcelku dost. Životnost originálních dílů je velmi dobrá. Bát se nemusíte ani výměny čepů nebo silentbloku. Ramena náprav jsou totiž dobře rozebíratelná a jednotlivé díly dobře vyměnitelné. Dojde-li na nejhorší, můžete jednotlivé čepy a silentbloky měnit jednotlivě. Pokud je C-Max vybaven elektrickou parkovací brzdou a nelze ji následně odbrzdit, je na vině vadná mechanika (mění se celá). Z počátku výroby C-Maxe trápilo zatýkání vody do motoru stíračů, nepřesné palivoměry (zejména v prvním roce výroby) nebo zlobil ventil podtlakového posilovače brzd v zimním období. Nezřídka se lze setkat s opotřebenými ložisky kol nebo zasekávajícím se zámkem kapoty.


SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010-2014? (1.díl)

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

U vznětových pohonných jednotek (1,6 TDCi a 2,0 TDCi) dochází k předčasnému opotřebení turbodmychadel díky zanesenému sítu v mazacím okruhu (hlásí se pazvuky při přidání plynu). U 1,6 TDCi dochází k předčasnému opotřebení dvouhmotových setrvačníků. U šestnáctistovek TDCi vybavených systémem Common Rail firmy Bosh dochází k úniku nafty kolem vstřikovačů nebo k zanesení ventilu EGR, které se projevuje škubáním. U 1,8 TDCi a 2,0 TDCi selhávají SCV ventily čerpadla Common Rail od Siemensu. Manuální převodovky jsou dobrou volbou narozdíl od převodovky CFT vybavené plynulým variátorem. Naštěstí tato převodovka není příliš rozšířená (1.6 TDCi a 1.8). Oprava této převodovky, resp. její výměna je velmi nákladná (více než 100.000 Kč). První známkou opotřebení variátoru je kolísání otáček a jejich skoková změna během akcelerace.

Motorový olej se u všech pohonných jednotek mění po ujetí 20.000 km nebo po jednom roce. Ford doporučuje používat olej viskózní třídy SAE 5W-30 nebo 10W-30, specifikace ACEA A1/B1 nebo A2/B2, API SH, CD nebo EC. Zážehová 1,6 Duratec má rozvody poháněné ozubeným řemenem, který se mění po deseti letech provozu nebo ujetí 150.000 km. Všechny ostatní benzínové pohonné jednotky mají rozvody poháněné řetězem, který se může projevovat po 1/4 milionu najetých kilometrů zvýšenou hlučností. U vznětových motorů 1.8 TDCi a 2.0 TDCi se rozvodový řemen mění po 150.000 km nebo deseti letech provozu a u vznětové šestnáctistovky po 200.000 km nebo 10 letech provozu. U dieselů s filtrem pevných částic (1.6 TDCi, 80 kW a 2.0 TDCi) je nutné doplňovat po 60.000 km aditiva (po rozsvícení žluté kontrolky v přístrojovém štítu).


Co vybrat?
Základní motorizací se stala benzínová šestnáctistovka o výkonu 74 kW. Tu dobře známe z pětidveřového Focusu, který prošel recenzí počátkem roku. V té dokázal, že šestnáctistovka je maximálně vhodnou motorizací pro pětidveřový hatchback. I přes označení Duratec se nejedná o novou generaci motorů u kterých jsou rozvody poháněné řetězem (zde je nutné dodržovat výměnu rozvodového řemene po 150.000 km nebo deseti letech provozu). Šestnáctistovka je totiž starým dobrým Zetecem-SE na kterém se podílela Yamaha. Jedna-šestka si s C-Maxem překvapivě dobře poradí za předpokladu, že řidič nečeká žádné dynamické zázraky a vůz není plně obsazen. Základní motor je v mých očích v C-Maxu vhodný pro nepříliš náročné řidiče. Mezi málo rozšířené pohonné jednotky patří šestnáctistovka s výkonem 85 kW, která se objevila pod kapotou C-Maxe v srpnu 2004. Šestnáctistovka Ti-VCT díky zdvojenému proměnnému časování rozvodového mechanismu není špatným motorem. Je však potřeba počítat s vyšší spotřebou paliva a velmi omezeným výběrem na trhu ojetin. Dalším motorem v nabídce je osmnáctistovka Duratec, která ve verzi Flexifuel dokázala spalovat palivo E85. Tento motor nevyniká výkonem ani spotřebou. Patří k živějším, ale raději sáhněte po rozšířenějším dvoulitrovém Duratecu o výkonu 107 kW, který Ford nasadil v dubnu roku 2004.

Základ vznětových motorů tvoří šestnáctistovka Duratorq TDCi, která je v C-Maxu dostupná ve dvou výkonnostních verzích. Od počátku výroby je v nabídce silnější 80 kW verze. V únoru 2005 se objevila pod kapotou C-Maxu slabší verze s výkonem 66 kW bez turbodmychadla VNT, která však na trhu vydržela pouhé dva roky. Šestnáctistovka TDCi byla vyvinuta ve spolupráci s koncernem PSA a celkově tento motor patří mezi úsporné a relativně kultivované. Vzhledem k neoslnivému výkonu překvapivě postačí i slabší verze, kterou díky absenci filtru pevných částic mohu vřele doporučit. Silnější 80 kW verze ve spojení s manuální převodovkou se bez filtru pevných částic neobjede. Vyjímku nalezneme v kombinaci s převodovkou CFT, která filtr neměla. U šestnáctistovek se objevují závady EGR ventilu, což se může projevovat občasným poškubáváním zejména v tahu. Potrápit dokáže i těsnění vstřikovačů, které propouští naftu a nepatří mezi příliš odolné. Dalším dieselem v nabídce se stala v lednu roku 2005 stará známá osmnáctistovka Duratorq TDCi s výkonem 85 kW a vstřikováním Common Rail od Siemensu, které oproti původnímu Delphi prokazuje daleko lepší službu. Osmnáctistovka je zbavena filtru pevných částic a dovedou ji maximálně potrápit nefunkční ventily regulace tlaku a objemu na vysokotlakém čerpadle. Tento diesel mohu doporučit za předpokladu, že se smíříte s hlasitějším projevem a menší mírou kultivovanosti. Navíc je nutné počítat s pomalým zahříváním na provozní teplotu. Špatnou volbou není ani nejvýkonnější diesel v nabídce - dvoulitrový Duratorq TDCi o výkonu 100 kW, který se však neobjede bez filtru pevných částic. Dvoulitr stejně jako osmnáctistovku postihují problémy s vysokotlakým čerpadlem. Vstřikování je rovněž od Siemensu a nedělá dosud zásadnější problémy.


Testovaný kus Ford C-Max 1.8 TDCi, 85kW, rok výroby 2008, 157.000 km:


Výbava: digi klima, 6 x airbag, ABS, dig. klimatizace, CD přehrávač, centrál dálkový, el. okna, el. zrcátka, hliníková kola, manuální převodovka, multifunkční volant, nastavitelný volant, posilovač řízení, přídavné světlomety, ovládání rádia pod volantem, senzor stěračů, tempomat, tónovaná skla, výškově nastavitelná sedadla, loketní opěrka.

Námi testovaný Ford C-Max s rokem výroby 2008 měl podle tachometru najeto 157.000 km. Karoserie automobilu nese známky častého používání (šrámy, oděrky, rovnaný zadní nárazník atd.). Podle technického průkazu byl vůz registrován na soukromou osobu, která jej však velmi využívala. Interiér je překvapivě zachovalý až na pár drobností. Motor startoval bez problémů, v tahu ovšem občas cukal a při volnoběžných otáčkách lapal po dechu. Brzdy si v brzké době budou žádat výměnu. Zejména brzdové kotouče to mají za sebou. Stejně tak je nutné zároveň vyměnit brzdové destičky, které jsou navíc neoriginální a příliš nebrzdí.

Mínusy:
- nevyrovnaný běh motoru při volnoběžných otáčkách
- opotřebené a ztuha jdoucí brzdy
- zvýšený hluk od kol
- zadní nárazník


Závěrečné hodnocení:
Vůz je v průměrném technickém stavu. Po koupi bych vzhledem k ujetým km doporučil výměnu rozvodového řemene a motorového oleje. Rovněž bych se zaměřil na nevyrovnané volnoběžné otáčky při kterých má motor tendenci zhasnout. Rovněž je třeba vyměnit kotouče a brzdové obložení.

Automobil k testu zapůjčil autobazar Auto ESA

Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 14.05.2011 13:47 
Ondří napsal:
četl jsem zde recenzi ma citroen berlingo, nebo peugeot partner a v diskuzi jsem slyšel na tento motor jen samé nadávky....
No vypadá to že více se už nedozvíme. Od TipCars žádná zpětná vazba.
- 14.05.2011 14:18 
Ondří napsal:
četl jsem zde recenzi ma citroen berlingo, nebo peugeot partner a v diskuzi jsem slyšel na tento motor jen samé nadávky....
Mimochodem, pročetl jsem si např. takový Peugeot 407 SW kde si v 2.0HDi lebedí jak je to skvělý doporučeníhodný motor. Jen mně zaskočila spotřeba 7-8 l. To se asi ucvakli. Vím není to nejmenší auto, ale když testovali spotřebu v C-max 2.0TDCi tak mu museli notně šlapat na krk aby vykouzlili průměr 8,1 l.
- 15.05.2011 12:02 
watchtower napsal:
Mimochodem, pročetl jsem si např. takový Peugeot 407 SW kde si v 2.0HDi lebedí jak je to skvělý doporučeníhodný motor. Jen mně zaskočila spotřeba 7-8 l. To se asi ucvakli. Vím není to nejmenší auto, ale když testovali spotřebu v C-max 2.0TDCi tak mu museli notně šlapat na krk aby vykouzlili průměr 8,1 l.
Mnou testovaný C-Max s dieselem 1.6 TDCi o výkonu 80 kW si vzal na testovací trati při snaze o maximálně úspornou jízdu 5,7 l/100 km, kdežto 2.0 TDCi jen 5,3 l/100 km, tzn. že ze silnějším motorem lze jezdit paradoxně levněji. Při vysocích nárocích na dynamiku si 1.6 TDCi řekla o 7,9 l/100 km, kdežto 2.0 TDCi o 8,1 l/100 km. Dlouhodobě jsem s 1.6 TDCi jezdil za 5,7 l/100 km, s 2.0 TDCi za 6,1 l/100 km.

Pro zajímavost ještě uvedu spotřebu testované ojetiny v podobě 1.8 TDCi se kterou jsem najel za týden 1100 km, přičemž 400 km bylo po hlavním městě v době dopravních špiček a ostatek připadal na silnice první, druhé a třetí třídy. Výsledná průměrná spotřeba činila 5,5 l/100 km při zcela běžném tempu. Vůz měl najeto přes 150.000 km.
jandlu - 18.05.2014 21:46 
zvažuji koupi Ford C-MAX 1.8i ETHANOL rok výroby 2006 nájezd 150 000km. poradíte mi něco tomto motoru?
jiříček - 06.07.2014 20:47 
Jsem též majitelem c-maxe,je to facelift z.roku 09-2007.auto má najeto 210000km
je to 1.6tdci 66kw,mimo rozvodu a destiček,jsem do něj nedal ani korunu.deně6 let
jsem jezdil do práce tábor č.budějovice.Myslím si že tento typ vozu se velice výrobci
povedl co se týče spotřebou,pohodlím,výbavou i vnějším provedením.Mohu toto auto
pro normální českou rodinu jenom doporučit.
Zdravím všechny příznivce.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

RECENZE OJETIN: Opel Astra J

12.října 2017
Hezký vzhled, skvěle naladěný podvozek a zatím velmi dobrá spolehlivost auta jako celku. To jsou základní magnety Astry pro kupující ojetin. Ti pak ale často váhají nad správnou motorizací. Benzínové jednotky mají ve většině případů o dost vyšší spotřebu, než říkají tabulkové údaje.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 791) | komentářů (1) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Fiat Freemont

5.října 2017
Impozantní vizáž Freemontu nezapře svůj zaoceánský původ a naplňuje do puntíku vizi rodinného Fiatu/Dodge jako typického crossoveru. Jak je na tom po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 574) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Volvo S80

28.září 2017
Ojeté Volvo S80 je ve své druhé generaci skvělým přibližovadlem na dlouhé vzdálenosti. Podíváme se na jednotlivé motory a zhodnotíme jejich spolehlivost.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 200) | komentářů (9) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Hyundai i40

21.září 2017
Jejich počet na trhu ojetin rychle stoupá, zároveň klesá i jejich cena. I přes vyšší nájezd nejlevnějších ojetin si Hyundai i40 drží kredit poměrně spolehlivého auta za rozumné peníze. Pojďme se na jeho přednosti i nedostatky podívat podrobněji.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 172) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Škoda Rapid

14.září 2017
V ČR se prodává už pět let a za tu dobu stihl zdomácnět i v tuzemských autobazarech. Aktuálně se jich zde prodává přes 600 kousků. Dost na to, abychom si jej jako ojetinu přiblížili detailněji.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 196) | komentářů (15) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Ford Focus III

7.září 2017
Focus třetí generace charakterizuje kvalitní mechanika, spolehlivé benzínové motory a veliký výběr mezi ojetinami. Přesto má tento model i několik nevýhod.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 017) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Volkswagen Golf VI

31.sprna 2017
Nejstarším kouskům bude brzy deset let. Přesto je mezi ojetinami stále velmi oblíbeným vozem. Není divu, až na některé motory se opravdu povedl.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 644) | komentářů (4) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Mercedes-Benz ML

24.sprna 2017
"Emelko" se ve své druhé generaci začalo prodávat už v roce 2005. Přesto se dodnes líbí a společně s klesajícími cenami ojetin je stále dostupnější. Vlastnění velikého SUV má však i svá rizika. Podíváme se na ně podrobně v následujícím článku.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 729) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan Navara II

17.sprna 2017
Můžete jej mít jako pick-up, nebo jako velké SUV. Zkrátka ať už si v bazaru vyberete Navaru, nebo Pathfinder, tyhle rady se vám budou hodit.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 087) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Mazda CX-5

3.sprna 2017
Kdo by nechtěl vlastnit úsporné a spolehlivé SUV. Právě japonská Mazda CX-5 je jedním z adeptů, kteří by mohli dobře posloužit i jako ojetina. Je však třeba dobře zvolit motorizaci.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 103) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Audi Q7

13.července 2017
Je obrovské, váží téměř 3 tuny, rozvor náprav má 3 metry, a přitom se nehodí nikam jinam než na kvalitní cesty. Navíc jeho údržba stojí tolik, co provoz tří automobilů střední třídy. Přesto si jej může někdo zamilovat i jako dostupnou ojetinu.
hodnocení: 3.5 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 519) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Dacia Duster

6.července 2017
Jako nový se Duster prodával a prodává za velmi slušnou cenu. A vévodí i mezi nejlevnějšími ojetými čtyřkolkami v kategorii SUV.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 748) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Scénic III

29.června 2017
Hledáte praktické a zároveň spolehlivé auto pro rodinu? Máme pro vás tip na ojetinu s velmi dobrým poměrem ceny a přidané hodnoty.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 970) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan X-Trail II

22.června 2017
Velké a pohodlné SUV si i po letech nachází příznivce. Hlavně díky příznivé ceně ojetin a úsporným dieselovým motorům. Bez chybiček ale tohle auto není.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 101) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Latitude

1.června 2017
Na trhu ojetin se vyskytuje už sedmým rokem a jeho ceny jsou velmi lákavé. Přesto se jich v tuzemských bazarech mnoho neprodává.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 941) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Seat Ibiza III

18.května 2017
Třetí generace Seatu Ibiza se představila v roce 2002. Mezi ojetinami dodnes boduje atraktivním vzhledem, nepotěší však nabídkou spolehlivé motorizace.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 809) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: BMW X3 E83 (2003-2010)

4.května 2017
Jako ojeté se prodává za zlomek původní ceny. A přitom má pověst spolehlivé prémiovky. To je model X3 v generaci E83.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 801) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Škoda Yeti

22.března 2017
Na svém prvním SUV si Škoda dala docela záležet. Ukazuje se to hlavně po letech, kdy si i ojetější kousky dobře drží cenu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (5 354) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 308

7.února 2017
Je jednu z nejrozšířenějších ojetin v Evropě. I to byl důvod, proč jsme se modelu 308 podívali na zoubek v naší recenzi.
hodnocení: 2.3 b. (4x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (6 278) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Mercedes-Benz třídy C (W204)

10.ledna 2017
Tahle generace céčkového mercedesu se postupně dostává do bazarů, což může řadu zájemců o komfortní svezení a prestižní vůz s trojcípou hvězdou na masce lákat.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (7 301) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: KIA Sorento (2009-2014)

14.prosince 2016
Druhá generace velkého SUV je poměrně spolehlivou ojetinou. Velkou měrou se na tom podílejí povedené dieselové motory.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 204) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 5008 (2009-2016)

15.listopadu 2016
Za minulý rok byl tento model dvanáctým nejprodávanějším mezi novými vozy. I přesto, že je na trhu už šest let. I z tohoto důvodu jsme ho proklepli jako ojetinu.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (10 715) | komentářů (12) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Citroën C4 Picasso (2006-2013)

5.října 2016
C4 Picasso první generace je pohodlné, praktické a všestranné auto. Nabízí skvělý poměr výkon/cena, ale než si jej jako ojeté pořídíte, zkontrolujte, že na něm vše funguje tak jak má.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (6 394) | komentářů (3) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Volvo S60 (2010 - nyní)

21.září 2016
Je pohodlné, dobře vybavené, a protože si obvykle neudrží svoji cenu jako jiné prestižnější modely, může mezi ojetinami nabídnout skvělý poměr výkon/cena.
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 808) | komentářů (1) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Chrysler Voyager (2008-2015)

3.května 2016
Zatím stále aktuální generace by mohla být ideální ojetinou pro vícečetnou rodinu. V dnešní recenzi se na tento model zaměříme detailně.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (9 160) | komentářů (5) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010: 1.4 16V 59 kW, 79 000 km (2.díl)

7.července 2014
Golf 6 z roku 2010 a 79 tisíci kilometry na tachometru s benzínovým čtyřválcem 1.4 16 V 59 kW ve výbavě Trendline jsme trápili v městském provozu i na přesunech mezi městy. Jestli vás to táhne ke golfu, nasbírali jsme nějaké dojmy, které vám možná pomohou rozhodnout se pro benzín, nebo pro naftu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (19 670) | komentářů (12) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010 jako ojetina: motorizace, výbavy (1.díl)

18.června 2014
Šestá generace golfu byla uvedena na český trh v roce 2008 a výroba byla ukončena v roce 2013. Od svého předchůdce golfu páté generace se vzhledem příliš nelišil, ale přinesl na palubu nové technologie z vyšších tříd a nové přeplňované motory.
hodnocení: 2.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (26 083) | komentářů (2) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

9.dubna 2014
Ve druhém pokračování přinášíme uživatelské a jízdní dojmy nasbírané v nejzastoupenější specifikaci c-maxu na českém trhu ojetých aut. Jedná se o model s motorem 1.6 TDCi Duratorq 85 kW ve výbavě Trend.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (10 562) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010-2014? (1.díl)

27.února 2014
Už od zahájení výroby první generace v roce 2003 většina recenzí vyzdvihuje jeho jízdní vlastnosti. Můžeme potvrdit, že i s druhou generací si dynamický řidič užije pocitu stability ve stopě a přesnosti řízení v míře u vozidla kategorie MPV nečekané.
hodnocení: 4.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (17 287) | komentářů (8) otevřít článek...

Mitsubishi Outlander - jaká je druhá generace jako ojetina?

6.prosince 2013
Outlander pochází z trojčat, přičemž jeho interiér působí nejméně luxusněji a je nejméně vybavený. To však nic nemění na faktu, že i přes sebevědomou cenovku se dobře prodával a na trhu ojetin je žádanější než sourozenci z Francie.
hodnocení: 3.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (33 292) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Sportage II. - koupit či nechat být?

7.června 2013
Uvažuji o koupi druhé generace KIA Sportage. Můj roční nájezd je na hranici mezi benzínem a dieselem, ale u SUV se přikláním vzhledem k hmotnosti vozu spíše k dieselu. Máte s tímto autom někdo nějaké zkušenosti?
hodnocení: 3.9 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (53 043) | komentářů (5) otevřít článek...

BMW řady 5 (E60/E61) - Úspěšné dítě velkého reformátora

5.dubna 2013
Pátá generace BMW řady 5 z let 2003 až 2010 je typickým představitelem bavoráku „Bangleho éry“. Charakterizoval ji přelomový, ale pro někoho také velmi kontroverzní design, a hlavně množství technických inovací.
hodnocení: 4.4 b. (30x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (66 361) | komentářů (12) otevřít článek...

Ford Mondeo (2007 - 2013): Prostornost i rozpaky

22.února 2013
Mondeo třetí generace (někdy provázené matoucím označením MK4) je čerstvě dosluhující největší model „evropské“ nabídky Fordu. Cenově i motoricky spadá do střední třídy, rozměrově a prostorností pak na její horní hranici.
hodnocení: 4.7 b. (29x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (119 591) | komentářů (21) otevřít článek...

BMW řady 1 - nepraktické, ale zábavné

8.února 2013
Svět se mění a motoristé žádají stále úspornější a univerzálnější automobily. Naštěstí stále existuje několik nepraktických modelů, které umí pobavit řidiče i posádku na úkor prostoru a jejich komfortu. Jedním takovým vozem je BMW řady 1, které má robustní základ a především zaručuje zábavné řízení.
hodnocení: 3.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (41 077) | komentářů (8) otevřít článek...

Opel Corsa D - jaký motor vybrat?

18.ledna 2013
Rád bych koupil menší auto na popojíždění po městě. Zaujala mne Corsa D. Máte s ní někdo zkušenosti? Jaký motor bude podle vás nejlepší volbou?
hodnocení: 3.2 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (34 379) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes Benz třídy C (W203) - průšvih nebo výhra?

7.prosince 2012
Německá automobilka si na přelomu tisíciletí pošramotila pověst, když začala snižovat výrobní náklady. Byla nahrazena řada osvědčených subdodavatelů sázejících na kvalitu produktů, což vedlo k úpadku renomé třícípé hvězdy včetně vyššího počtu dosud nevídaných závad. A nás zajímalo, jak je na tom baby Mercedes vyráběný v letech 2000-2007.
hodnocení: 4.6 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (58 494) | komentářů (36) otevřít článek...

Volvo S60/V70 (P24/P26) - Dravé pětiválce ze severu

30.listopadu 2012
Typová řada S60 (1. generace) a V70 (II.) byla přímým nástupcem hranatých modelů 850- později S/V70. Rozměry spadá do střední třídy, původní pořizovací cenou i technikou však útočila hlavně na prémiové zástupce této třídy- BMW 3, Audi A4, Mercedes C.
hodnocení: 4.0 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (44 289) | komentářů (23) otevřít článek...

Volkswagen Transporter T5 - populární užitkáč

19.října 2012
Desítky let opouštějí brány německé automobilky Volkswagen užitkové modely nazvané Transporter. Ty si pořizují nejen firmy a živnostníci, ale také rodiny s dětmi či cestovatelé jelikož se vyrábějí i v osobních verzích. A nás zajímalo, jak je na tom se spolehlivostí pátá generace vyráběná od roku 2003.
hodnocení: 2.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (40 162) | komentářů (31) otevřít článek...

Škoda Superb II. - dvojka vylepšuje pověst

5.října 2012
Je to k nevíře, ale z prvních modelů druhé generace Škody Superb se postupně stávají slušné ojetiny, které svými rozměry karoserie konkurují prémiovým modelům z Německa. Jaký motor je pod kapotou Superba nejvhodnější a jak je na tom kompakt křížený s limuzínou po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (70 394) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

14.září 2012
Přestože se automobilka Mercedes-Benz svým nejmenším modelem třídy A trefila do černého, pvní generace nebyla bez chyb a hned po uvedení na trh zažila téměř zničující porážku. Druhá generace se snažila vše napravit.
hodnocení: 4.3 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (27 808) | komentářů (13) otevřít článek...

Renault Clio III. - pověstem navzdory

3.sprna 2012
Clio třetí generace má francouzská automobilka ve výrobním programu dlouhých sedm let. Za tuto dobu první kousky ujely velké množství kilometrů a dnes většinou stojí v bazarech nebo mají druhého či třetího majitele. Jakou ojetinou je tedy Clio?
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (23 510) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Panda II. (2003-2012)

13.července 2012
Nejmenší Fiat v podobě Pandy odveze v pohodě čtyři dospělé a nějaké to zavazadlo. Již základní pohonná jednotka Pandě zaručí dostatečnou dynamiku a po stránce spolehlivosti patří Panda díky své celkové jednoduchosti k nejlepším mini automobilům. Má tedy nějakou chybu?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (24 300) | komentářů (22) otevřít článek...

Volkswagen Polo 9N - lepší Fabie

25.května 2012
Možná Vás nikdy nenapadlo si pořídit místo Škody Fabie sesterský Volkswagen Polo. Na první pohled téměř identická auta téměř stejných parametrů však odlišuje řada drobností hovořící ve prospěch Volkswagenu.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (28 909) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Roomster - MPV po česku

11.května 2012
Na rozdíl od zbytku produkce automobilky Škoda není Roomster technicky provázán s žádným jiným vozem mateřského koncernu, jelikož se jedná o křížence v domácích podmínkách.
hodnocení: 3.9 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (37 276) | komentářů (49) otevřít článek...

Opel Zafira B - druhé pokračování

6.dubna 2012
Zafira se proslavila jako první velkoprostorové auto, které mělo třetí řadu sedadel sklopnou do podlahy. První generace Zafiry tak zaznamenala díky důmyslnému sklápění na trhu velký úspěch. Druhá generace přišla v roce 2005 a musela se poprat s novými konkurenty, a proto Opel musel vylepšovat řadu věcí.
hodnocení: 3.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (52 065) | komentářů (15) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Audi A6 (C6)

30.března 2012
Audi A6 třetí generace je mezi mnoha řidiči obdivovanou ojetinou. Právě nyní se její příznivci dočkali doby, kdy je automobil s původní pořizovací cenou hodně přes milion korun cenově dostupný pro daleko širší spektrum lidí.
hodnocení: 4.0 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (89 536) | komentářů (60) otevřít článek...

Volkswagen Touran - žádaný a vrtošivý

9.března 2012
Rodinný Touran s tvary dodávky se zdá být ideálním rodinným automobilem. Je prostorný, podvozkově povedený, má variabilní interiér a nerezne. Navíc jako nový lámal prodejní rekordy. Bohužel se Touranu nevyhnuly výrobní nedostatky, fatální poruchy, ani selhávající technika.
hodnocení: 3.1 b. (15x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (97 477) | komentářů (56) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy E (W211)

17.února 2012
Mercedes-Benz nikdy nenechal nic náhodě a vše před uvedením do provozu náležitě otestoval. V případě řady E bylo technických inovací tolik, že automobilka musela po uvedení na trh řešit řadu nedostatků, které odhalil až tvrdý provoz.
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (49 525) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru

29.července 2011
Přestože se model Espace prodává od roku 1984, je na trhu teprve jeho čtvrtá generace, na kterou se dnes zaměříme. Espace je přesvědčivým velkoprostorovým vozem, který však trápí nepovedený diesel a řada problémů zejména s elektrickou výstrojí.
hodnocení: 3.3 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (45 444) | komentářů (42) otevřít článek...

Mazda 6 - první generace

1.července 2011
Když se poprvé objevila, všichni byli jejím vzhledem doslova okouzleni. Radost panovala i při první jízdě. Čas však ukázal vady na kráse, přesto ji někdo miluje a někdo zatracuje.
hodnocení: 4.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (79 202) | komentářů (42) otevřít článek...
 
/ 4 (169)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford C-Max