0
zpět

Ženevská premiéra: Nissan Zaroot

Nissan patří k proslulým výrobcům terénních vozů, v Ženevě měla na jeho stánku premiéru studie Nissan Zaroot, odhalující potenciál a směr vývoje japonské značky v segmentu automobilů SUV.
04.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12

Nissan patří k proslulým výrobcům terénních vozů, v Ženevě měla na jeho stánku premiéru studie Nissan Zaroot, odhalující potenciál a směr vývoje japonské značky v segmentu automobilů SUV.

Nissan pravidelně představuje nové koncepty, určené pro volný čas. V roce 2002 to byla Yanya, o rok později studie Evalia a před rokem Nissan Qashqai. Nová studie Zaroot zaujme futuristickým designem a pouze jedním párem bočních dveří, které se otevírají směrem nahoru a při otevření dávají Zarootu vhled létajícího automobilu. Jejich značná šířka umožňuje nastupování cestujícím na pření i zadní sedadla, chybí tedy tradiční b sloupek karoserie. Zaroot je určen do lehkého terénu, má zvýšenou světlou výšku k provozu mimo zpevněné silnice, výborných hodnot dosahují přední a zadní nájezdové úhly, kola má totiž tato studie umístěná až v rozích karoserie, což dává také předpoklad prostorného interiéru.

TIP: Příloha o ženevském autosalonu - od 1. března rozsáhlá fotogalerie

TIP: Premiéra Škody Yeti v Ženevě

Cílem konstruktérů Zarootu bylo vytvořit vozidlo s pohonem všech kol pro aktivní lidi, kteří tráví volný čas sportovními aktivitami v přírodě a potřebují převážet svá horská kola nebo snowboardy sebou. Těm přijdou vhod sklopná zadní sedadla nebo široké boční dveře, které umožňují dobrý přístup k zavazadlům. Svou výškou však nedosahují tradičně až ke spodní části vozidla, pro lepší manipulaci jsou zkráceny a zespodu ohraničeny vysokým prahem, který automaticky zajíždí pod podvozek při otevírání dveří. Název studie vznikl z anglických slovíček „root“ (původ, kořen) a „route“ (směr, cesta), naznačující odkaz a jedno z vedoucích postavení Nissanu při vývoji vozidel do terénu.

Zaroot narostl do rozměrů 4500mm x 1800mm x 1660mm (délka/šířka/výška) s rozvorem 2800 mm a má elektronicky řízený pohon na všechna kola o rozměrch 245/55 R20, o jeho pohonné jednotce se výrobce zatím nezmínil.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Lucas, 06.03.2005 10:48
Ten offroad je super letadlo a ta hosteska, mno mohli pridat jeste jednu
Riccardo, 10.03.2005 16:47
... to opravdu nechápu. Snad jen, kdyby to byla lehká spolujezdkyně a pokaždé se na mně zavrtěla, tak bych to koupil )

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.