0
zpět

Ženevská premiéra: Citroen C6!

Velmi očekávanou premiérou v Ženevě bylo první představení nové vlajkové lodi Citroenu, modelu C6. Nedávno odhalené snímky totiž vyvolaly silnou dávku emocí mezi motoristickou veřejností, neboť C6 svérázně vybočila z běžně vyšlapané designérské cesty.
03.03.2005, nové modely

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
+40
Velmi očekávanou premiérou v Ženevě bylo první představení nové vlajkové lodi Citroenu, modelu C6. Nedávno odhalené snímky totiž vyvolaly silnou dávku emocí mezi motoristickou veřejností, neboť C6 svérázně vybočila z běžně vyšlapané designérské cesty.

Model C6 je návratem Citroenu k produkci vozů pro nejvyšší třídu a návrat to je vskutku odvážný. Ztvárnění karoserie jde opět svojí cestou, stejně jako tomu bylo u předchůdce řady XM. I když se jedná o limuzínu, pozvolné klesání střechy směrem dozadu vytváří u C6 vzhled ve stylu kupé, krátký zadní převis a absence dlouhého víka kufru, jak je u limuzín zvykem, tento fakt ještě umocňují.Tip: PŘÍLOHA: AUTOSALON ŽENEVA 2005

Tip: Škoda Yeti - fotografie přímo ze Ženevy!

Přední část Citroenu C6 nese výrazné chromované šípy továrního znaku, roztahující se na obě strany ke svislým světlometům, které jsou protaženy až nad přední kola. Dlouhý rozvor náprav, protažený aerodynamický profil a rozsáhlé prosklení karoserie vytváří pocit velkého vnitřního prostoru a majestátnosti.

Další fotografie Citroenu C6 přímo ze Ženevy najdete ve fotogalerii níže

Záď vozidla je v duchu celé koncepce – objevíme na ní několik originálních řešení. Zadní okno má konkávní tvar a střešní oblouky vystupují přes jeho okraje, poté navazují na stejně vyčnívající zadní světlomety, které mají nevšední obloukovitý tvar. U vozu této kategorie je zcela neobvyklý vysunující se zadní spoiler na víku zavazadlového prostoru, jenž má za úkol zlepšení jízdních vlastností vozu ve vyšších rychlostech. Záď je navíc vyšperkována chromovanou lištou na nárazníku nebo světly hned vedle poznávací značky.Zajímavým detailem je vnitřní mřížka na zadních skupinových svítilnách, která z boku ozvláštňuje vzhled při zapnutých světlometech. Stejný prvek pak najdeme také z boku na předních světlometech.
Interiér soustředí většinu ovládacích prvků a přístrojů do mohutné středové konzole, jíž dominuje displej na vrchním konci a ukončuje ji oblouk na konci spodním.

Před řidičem najdeme úzkou štěrbinu s elektronickým otáčkoměrem a rychloměrem, vzniklo tak místo na spodním okraji čelního skla, kam promítá údaje o rychlosti head-up displej, poprvé použitý u této francouzské značky. Křivku do oblouku najdeme taky v provedení kapes ve dveřích, které dostaly posunující se víko pro přikrytí uložených věcí. Zajímavým prvkem jsou rovněž přední i zadní bezrámové dveře.

Ve výbavě vozu najdeme, kromě zmíněného systému projekce informací na čelní sklo, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (AFIL), samonatáčecí xenonové světlomety nebo aktivní podvozek s variabilním odpružením. Jako jediný z modelové řady francouzské značky má C6 elektrickou parkovací brzdu.

Vlajková loď Citroenu dosahuje na délku téměř pěti metrů, její rozměry jsou v pořadí délka, šířka, výška - 4,91 m/1,86 m/1,46 m. Do úctyhodných parametrů narostl také rozvor Citroenu – 2,9 m.


Pod kapotou nové C6 se prozatím objeví dva šestiválcové motory. Zážehový motor se zdvihovým objemem 3,0i V6 24V a výkonem 215 k (155 kW) a nový vznětový motor 2,7 HDi V6 s filtrem pevných částic a výkonem 208 k (150 kW). Oba motory jsou kombinované se šestistupňovou automatickou převodovkou.autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.