zpět
408

Ženevská premiéra: Alfa Romeo Brera

Koncept Brera byl vystaven již na minulém Ženevském autosalonu před dvěma roky. Tehdy o něm jeho tvůrce Giugiaro řekl, že je to poupě, které rozkvete. Jak řekl tak se stalo a letos vůz slavil svoji premiéru.
04.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Koncept Brera byl vystaven již na minulém Ženevském autosalonu před dvěma roky. Tehdy o něm jeho tvůrce Giugiaro řekl, že je to poupě, které rozkvete. Jak řekl tak se stalo a letos vůz slavil svoji premiéru.

Sportovní duch a elegance kombinované s osobitým stylingem. Harmonické formy podpořené vynikající mechanikou. To vše dohromady představuje nové kupé, u něhož by asi málokdo postrádal potěšení z jízdy.

Podobně jako u 159 jsou tvůrci tohoto vozu Giorgetto Giugiaro spolu se stylistickým centrem Alfa Romeo. Kupé je velmi kompaktní, jeho vnější rozměry jsou (dxšxv) 4413x1830x1372 mm, a je postavené na rozvoru 2525 mm. Styling vozu je pro Alfu zcela typický a těžko jej lze zaměnit s jinou značkou. Ostatně nejlépe to dokazují připojené obrázky. Charakteristické prvky jako je přední maska nebo kola z lehké slitiny, mimochodem standartně dodávané pro celou řadu, image značky dále zesilují.

Interier vozu je zcela podřízen pohodlí a dokonalému pocitu řidiče. Sedadla poskytují všestrannou podporu a kontakt s okolím umocňuje prosklená střecha. Také zadní sedadla jsou pojata jako rovnocenná a poskytují podobné pohodlí. Jejich sklopením lze zvětšit objem prostoru pro zavazadla ze standartních 236 na 546 litrů.

Nedílnou součástí alfy jsou designu odpovídající motory, což jsou v případě Brery výkonné zážehové JTS 2,2L nebo 3,2L s výkony 185 nebo 260 k. Nabídka obsahuje rovněž turbodiesel 2,4 JTD s výkonem 200 k. Agregát doplňují šestistupňové převodovky (mechanická nebo automat).

Podvozek odpovídá pojetí vozu a tvoří jej přední náprava s dvojicemi rozvidlených ramen a zadní náprava s víceprvkovým závěsem Multilink. K mání je pro některé verze rovněž provedení Q4. Mechanické části doplňují sofistikované systémy: VDC pro dynamickou kontrolu vozidla, kalibrovaný samozřejmě pro sportovní jízdu, MSR, který zabraňuje blokování kol při odřazování a brzdění motorem a ASR, zabraňující prokluzu kol při akceleraci.

Máte-li momentálně volné prostředky, nechte je ještě nějakou chvíli v kasičce, protože na trh se kupé dostane až ke konci roku, a to ještě nikoli ve všech verzích.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký vybrat benzínový motor pro Škodu Superb II?

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.