0
zpět

Yeti půjde do výroby!

Sériový model vycházející z mladoboleslavské studie Yeti by se měl objevit do tří let. V Brně to u příležitosti české premiéry Yetiho prozradil šéf Škodovky Detlef Wittig.
06.06.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+40

Sériový model vycházející z mladoboleslavské studie Yeti by se měl objevit do tří let. V Brně to u příležitosti české premiéry Yetiho prozradil šéf Škodovky Detlef Wittig.

Autosalon Brno 2005: aktualizovaná galerie obsahuje více než 400 fotografií!
Po Roomsteru, který se začne vyrábět příští rok, zamíří Škoda i do další automobilové kategorie s novým modelem vycházejícím z konceptu Yeti. Ten se poprvé ukázal světu letos v Ženevě a od té doby už objel několik autosalónů v Evropě. Ve čtvrtek se představil i domácímu publiku a Wittig po jeho odhalení o dosavadním účinkování Yetiho řekl: "Reakce jsou až příliš dobré na to, abychom ho nevyráběli." Čeká se ještě na posvěcení sériové výroby od vedení koncernu VW, kterému by ale nemělo stát nic v cestě. Nová strategie koncernu totiž je, nabízet co nejpestřejší paletu vozů, a podobný model zatím žádná z koncernových automobilek nevyrábí.

TIP: Potvrzeno: MPV à la Roomster bude za rok!

Yeti pravděpodobně nebude čistokrevný horal, ale spíše auto do města a lehkého terénu. Zatím není jisté, jestli se bude vyrábět i s pohonem všech kol. Yeti bude mít za úkol oslovit hlavně mladé lidi. Koncept má hodně praktických prvků, například plastovou podlahu pro snadný úklid, nebo nosič kol na víku zavazadlového prostoru.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 06.06.2005 00:43
No humbuku kolem toho nadělali docela dost. Teď jsem zvědav, jak se to bude prodávat...
Riccardo, 06.06.2005 08:53
Nějak nevidím fotky zadních sedadel. Žeby málo místa ?
anonym, 06.06.2005 11:15
Místa je tam dost
Vojta - TipCars.com, 06.06.2005 12:12
Fotky zadních sedadel chybí, ale nejde o záměr. Sériová podoba se bude od konceptu více či méně lišit, nejspíš i tím, že bude pětimístná (Yeti má vzadu jen dvě sedadla) a změnit se může i využití vnitřního prostoru. Myslím, že spekulovat o prostoru na zadních sedadlech je tři roky před uvedením na trh předčasné. Ještě k prvnímu příspěvku - tak dobře jako Fabia a Octavia se Yeti určitě prodávat nebude, počítá s výrobou asi 25 - 45 tis. aut ročně, zhruba poloviční počet než se plánuje pro Roomster.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.