Volvo V90 Cross Country se představilo v edici Ocean Race

Bude jich jen 3000 kusů a každým zakoupeným vozem podpoříme výzkum znečištění oceánů. Podívejte se, jak vypadá vyšperkovaná novinka, kterou Volvo představilo tento týden.
05.11.2017, nové modely

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
+17
Za podobou modelu Volvo V90 Cross Country edice Volvo Ocean Race stojí designéři automobilky Volvo a skupina konstruktérů z oddělení speciálních vozidel, které sídlí v areálu společnosti Volvo Cars ve švédské Torslandě. Konstruktéři z oddělení speciálních vozidel se soustředí na vývoj zakázkových modelů a jsou také zodpovědní za modely Excellence značky Volvo a za policejní verze modelů Volvo V90 a Volvo V90 Cross Country.

Jako výchozí bod pro vytvoření modelu Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race jim posloužil stávající model s pohonem všech kol. Od ostatních sourozenců řady 90 se model V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race liší především výraznějším designem a barevnou paletou vybavení interiéru. Při pohledu zvenku zaujmou matně šedé a jasně oranžové detaily, které se poprvé objevily v roce 2014 u velmi pozitivně přijatého koncepčního vozu Volvo Concept XC Coupé a které ladí s perleťově bílým lakem CrystalWhite, se speciálními koly a s prošíváním v interiéru.

A zajímavost na závěr. Automobilka se rozhodla věnovat 100 eur utržených z prodeje každého z prvních 3 000 vyrobených vozů Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race na podporu vědeckého programu založeného při závodě Volvo Ocean Race, jehož smyslem je boj proti plastům zamořujícím oceány.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.