zpět

Suzuki Swift Sport

Suzuki si s novým Swiftem dalo na čas, ale výsledek rozhodně stojí za to. Naopak celkem brzy po jeho uvedení na trh přijde i ostrá verze Swift Sport s šestnáctistovkou pod kapotou.
20.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Suzuki si s novým Swiftem dalo na čas, ale výsledek rozhodně stojí za to. Naopak celkem brzy po jeho uvedení na trh přijde i ostrá verze Swift Sport s šestnáctistovkou pod kapotou.

Konečná verze sportovního Swiftu bude poprvé k vidění v listopadu a představí se společně s novým rallyovým Swiftem, který v juniorské WRC (JWRC) nahradí dosavadního Ignise, momentálně okupujícího průběžné první místo šampionátu. Od běžného Swiftu se Sport bude lišit spoilery, dvojicí výfuků, jiným odpružením (nižší světlou výškou) a jinak odstupňovanou pětistupňovou převodovkou. Nejrychlejší Swift bude poháněn motorem o objemu 1,6 litru s rozvodem DOHC, zatím se ale neví nic bližšího o jeho výkonech. Současná šestnáctistovka pohánějící model Liana má výkon 78 kW (105 k) a točivý moment 144 Nm. Vzhledem ke konkurenčním modelům lze u Swiftu Sport čekat výkon okolo 150 koní.. Zkušeností s laděním "jedna šestek" má Suzuki určitě dost - v JRWC je totiž objem 1,6 litru maximem. Nejrychlejší a nejlépe vybavený Swift se bude prodávat jen v třídveřovém provedení a bude konkurovat například Peugeotu 206 GTI, nebo chystanému Opelu Corsa GSI, o kterém bude některý z příštích "SPY" článků.

TIP: První jízdní dojmy: nové Suzuki Swift

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Paclan, 20.05.2005 10:56
Swift nahradi ignis v jwrc "japonské obdobě WRC " uf uf
Vojta - Tipcars.com, 20.05.2005 11:30
Omlouvám se za špatný překlad původního článku bez bližšího ověření skutečnosti. JWRC opravdu není japonskou obdobou WRC, ale juniorskou WRC, jejíž jeden závod se v listopadu jede v Japonsku, kde se Swift Sport i Swift JWRC představí.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.