zpět

Suzuki Swift Sport

Suzuki si s novým Swiftem dalo na čas, ale výsledek rozhodně stojí za to. Naopak celkem brzy po jeho uvedení na trh přijde i ostrá verze Swift Sport s šestnáctistovkou pod kapotou.
20.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Suzuki si s novým Swiftem dalo na čas, ale výsledek rozhodně stojí za to. Naopak celkem brzy po jeho uvedení na trh přijde i ostrá verze Swift Sport s šestnáctistovkou pod kapotou.

Konečná verze sportovního Swiftu bude poprvé k vidění v listopadu a představí se společně s novým rallyovým Swiftem, který v juniorské WRC (JWRC) nahradí dosavadního Ignise, momentálně okupujícího průběžné první místo šampionátu. Od běžného Swiftu se Sport bude lišit spoilery, dvojicí výfuků, jiným odpružením (nižší světlou výškou) a jinak odstupňovanou pětistupňovou převodovkou. Nejrychlejší Swift bude poháněn motorem o objemu 1,6 litru s rozvodem DOHC, zatím se ale neví nic bližšího o jeho výkonech. Současná šestnáctistovka pohánějící model Liana má výkon 78 kW (105 k) a točivý moment 144 Nm. Vzhledem ke konkurenčním modelům lze u Swiftu Sport čekat výkon okolo 150 koní.. Zkušeností s laděním "jedna šestek" má Suzuki určitě dost - v JRWC je totiž objem 1,6 litru maximem. Nejrychlejší a nejlépe vybavený Swift se bude prodávat jen v třídveřovém provedení a bude konkurovat například Peugeotu 206 GTI, nebo chystanému Opelu Corsa GSI, o kterém bude některý z příštích "SPY" článků.

TIP: První jízdní dojmy: nové Suzuki Swift

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Paclan, 20.05.2005 10:56
Swift nahradi ignis v jwrc "japonské obdobě WRC " uf uf
Vojta - Tipcars.com, 20.05.2005 11:30
Omlouvám se za špatný překlad původního článku bez bližšího ověření skutečnosti. JWRC opravdu není japonskou obdobou WRC, ale juniorskou WRC, jejíž jeden závod se v listopadu jede v Japonsku, kde se Swift Sport i Swift JWRC představí.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW X3 M40i: teorie relativity

nejčtenější články

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?

Toyota Avensis - jaký diesel vybrat?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.