zpět
628

Supersportovní Audi jde do výroby!

Šéfové koncernu Volkswagen dali souhlas k výrobě supersportu, jehož předobrazem je koncept Audi Le Mans. Ten byl představen v roce 2003 ve Frankrurtu a jeho sériová verze by se mohla začít prodávat koncem příštího roku.
10.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8

Šéfové koncernu Volkswagen dali souhlas k výrobě supersportu, jehož předobrazem je koncept Audi Le Mans. Ten byl představen v roce 2003 ve Frankrurtu a jeho sériová verze by se mohla začít prodávat koncem příštího roku.

Podobně by mohla vypadat (a částečně už vypadá) budoucí tvář všech modelů Audi.
Obchodní propadák jménem Veyron zřejmě manažery koncernu VW neodradil od pokusů vyrobit sportovního plnokrevníka. Možná k tomu přispěla i projížďka ředitele Audi Martina Winterkorna a šéfa VW Bernda Pischetsriedera v konceptu Audi Le Mans Quattro, kterému dali své požehnání pro sériovou výrobu. Zážitky z jízdy musely opravdu stát za to. Dva roky starý prototyp totiž pohání pětilitrový motor V10 o výkonu 610 koní dopovaný hned dvěmi turbodmychadly. Za zmínku stojí i pohon Quattro a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy (0 - 200 km/h za 10,8 s).

TIP: Novinky od Audi: Q5, Q7 a Coupé

Ve skutečnosti uvidíme jako rozmazanou čmouhu spíš Audi Le Mans...
Nicméně inženýři od Audi mají pro sériovou verzi na výběr z množství motorů od osmi, až po šestnáctiválec. Podle Autocaru, který záměr Audi odhalil, se šeptá o agregáru W12 s výkonem 444 koní, který je prý favoritem šéfa Audi Winterkorna. Nabízí se i nové osmiválcové "véčko" o objemu 4,2 litru (414 k) z Audi RS4. Rozhodování prý bude těžké - neměla by být ohrožena pozice Lamborghini, které je rovněž součástí koncernu VW. Finální podoba by měla mít oproti konceptu ještě o něco sportovnější vzhled a bude průkopníkem nového designu vozů Audi. O ceně se zatím (naštěstí) nic konkrétního neví, ale vzhledem k tomu, že hlavní konkurenti budou auta proslulých značek Porsche a Ferrari, dá se očekávat částka minimálně dva a půl milionu korun (přibližná cena nejlevnějšího Porsche 911). Časem bychom se mohli dočkat i otevřené verze nejsportovnějšího Audi.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 10.05.2005 13:27
ten koncept Nuvolari? to se nedostane na seriový pás? nevíte?
Dalis, 10.05.2005 15:48
Přál bych mu to, ale podle mně ho nevypustí, už je to docela dlouho, co ho představili poprvé a nějak se k tomu nemají... spíš skončí v zapomnění jak škoda Tudor

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW X3 M40i: teorie relativity

nejčtenější články

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?

Toyota Avensis - jaký diesel vybrat?