zpět

Sportovnější Gallardo? Limitovaná edice SE!

Lamborghini dodalo menšímu ze svých dvou klenotů ještě více lesku. Gallardo SE má atraktivnější vzhled, dokáže jet o něco rychleji a po sešlápnutí plynu vystřelí na stokilometrovou rychlost za rovné 4 sekundy.
21.07.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Lamborghini dodalo menšímu ze svých dvou klenotů ještě více lesku. Gallardo SE má atraktivnější vzhled, dokáže jet o něco rychleji a po sešlápnutí plynu vystřelí na stokilometrovou rychlost za rovné 4 sekundy.

Limitovanou edici Gallardo SE (Special Edition) poznáte především podle dvoubarevné kombinace lakování. Tedy pokud budete mít to štěstí si toto Lamborghini prohlédnout. Gallardo SE totiž bude vyrobeno v sérii pouze 250 kusů. Po jakých barvách se tedy koukat? Je jich šest: dva odstíny šedé, bílá, oranžová, zelená a pro konzervativní zájemce samozřejmě tradiční žlutá. S těmito barvami bude kontrastovat černá, použitá na zpětných zrcátkách, předním a zadním spoileru a kapotě motoru. Dalším výrazným odlišovacím prvkem jsou nové lité ráfky Callisto obuté do speciálních pneumatik Pirelli P Zero Corsa. Detailem dovádějícím vzhled k dokonalosti jsou brzdové třmeny, které se podle ctěné libosti zákazníka dodávají v šedé, nebo žluté barvě.

TIP: Lamborghini Concept S: konkurent pro Ferrari F430 Spider

Sportovnější vzhled dostal také interiér, který je taktéž dvoubarevný a koresponduje s barvou karoserie. Popisovat, kde všude najdete logo s útočícím býkem a jakou barvu má lemování koberečků, zavání fetišismem a není to ta nejdůležitější věc, která dělá Lamborghini Lamborghinim.

Tím, co asi všechny na supersportech zajímá nejvíc, jsou výkony a rychlost. Výkon pětilitrového vidlicového desetiválce sice zůstal nezměněn, tedy 367 kW (500 k) v 7800 ot./min. a 510 Nm při 4500 ot./min., ale úpravami na převodovce, především zkrácením prvních pěti rychlostních stupňů u šestistupňové převodovky, dosáhli konstruktéři lepší hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h. Gallardo SE zrychlí z klidu na stovku za rovné 4 sekundy (běžná verze za 4,2 s) a dokáže pod sebou hnát asfalt rychlostí až 315 km/h (běžná verze 309 km/h). Kromě toho Lamborghini slibuje i přímější a přesnější řízení.

TIP: Lamborghini plánuje návrat Espady

V základní výbavě Speciální Edice lze najít například stálý pohon všech kol, systémy ESP, ASR, ABS a ABD, klimatizaci, čtveřici airbagů, kameru pro snadnější couvání a hlavně sportovnější podvozek a volant. Na přání pak můžete dostat automatickou šestistupňovou převodovku e.gear, navigační systém, nebo slušivou plachtu, pod kterou nebude Gallardo na očích všem sousedům.

Gallardo SE se začne prodávat v září a pro ty, kteří už se chystají do fronty, aby na ně jedno z 250-ti aut zbylo, je tu ještě jedna nepříjemnost, která by jim mohla zkazit plány. Gallardo SE stojí 141 500 Euro (cca 4 386 500 Kč) bez daní.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?