Škoda Yeti – srovnání starého a nového

V průběhu našeho redakčního testu uvedla ŠKODA AUTO nový model. Nedalo nám to nepostavit je vedle sebe. Jaký se vám líbí víc?
13.01.2014, nové modely

hodnocení článku: 4.4 z 5 (88%)
hodnoceno: 5x
vaše hodnocení: -
+16

Testujeme roční vůz ze ŠKODA Plus z Autosalonu Klokočka Centrum a. s. s velice dobrou výbavou a v atraktivní kombinaci motoru 2.0 TDI 103 kW, automatické převodovky DSG a pohonu všech kol 4x4. Jako nový by stál 796.000 Kč. Po dvaceti tisících služebních kilometrech v automobilce byl k dostání za 599.000 Kč. Zatím jsme s ním ujeli přibližně čtyřicet tisíc kilometrů. V prvním díle jsme se podívali na prodejní výsledky doma i ve světě a na systém prodeje ŠKODA Plus. Ve druhém díle jsme zhodnotili výbavu Elegance a další příplatky. Ve třetím díle jsme popsali techniku a jízdní schopnosti. Když se nám do redakce dostal nový Yeti Outdoor, nedalo nám to a postavili jsme je vedle sebe.

Změna vzhledu

Světová premiéra přepracovaného modelu ŠKODA Yeti proběhla v září loňského roku na autosalonu ve Frankfurtu. Hlavní změnou je absence typických kruhových světlometů a přiblížení se k jednotnému vzhledu nových modelů. K dispozici jsou nově dvě designové linie – Yeti a Yeti Outdoor. Yeti je určen do města, má lakované prahy a celé nárazníky. Yeti Outdoor, kterého zde srovnáváme, vhodný na nezpevněné cesty, vychází více z původního modelu. Zachovány zůstaly černé prahy a nárazníky včetně ochranných prvků. Jsou samozřejmě jinak tvarované. Černých ploch na náraznících však výrazně ubylo. Také se změnily světelné podpisy použitím LED technologie vpředu i vzadu (na přání). Který yeti se vám líbí víc, můžete posoudit ve fotogalerii a svoje názory napsat do komentářů.

Odlišnosti uvnitř

V porovnání s „naším starým“ modelem (ve fotogalerii s tmavým interiérem) došlo k jediné, na první pohled viditelné změně, a to ve tvaru volantu. Nový yeti (ve fotogalerii se světlým interiérem) má nyní navíc možnost být vybaven jako první model ŠKODA parkovací kamerou. Zkoušeli jsme i novou generaci parkovacího asistenta. Dokáže nejen zajet do podélných i příčných mezer, ale z podélných i automaticky vyjet. Trochu nás rozmazlilo premiérové bezklíčové odemykání, startování a zamykání. Modernizace s sebou přinesla také nové možnosti kombinace motorů a převodovek, nové laky, potahové látky, dekorační prvky v interiéru a nové designy kol. Další novinkou je použití mezinápravové spojky Haldex páté generace.

Co zůstává

Ať zvolíte starý či nový model yetiho, hlavním prvkem výbavy interiéru i nadále zůstává systém zadních sedadel VarioFlex. Všechna tři sedadla lze jednotlivě sklápět nebo dokonce vyjmout z vozu. Můžete je posouvat vpřed a měnit úhel sklonu opěráku. To se hodí, když potřebujete zvětšit zavazadlový prostor z minimálních 405 až na maximálních 510 litrů. Pokud potřebujete převézt něco dlouhého, můžete sklopit vpřed opěradlo sedadla spolujezdce. Když se všechny tři zadní sedačky vyjmou, naroste objem pro náklad na 1 760 litrů. V zavazadlovém prostoru jsou umístěna upevňovací oka a sklopné háčky na zavěšení tašek. Uspořádání prostoru vzadu a pohodlný přístup díky velkým pátým dveřím dělají z yetiho šampióna v univerzálnosti mezi kompaktními SUV.

Specifikace testovaného Yeti Outdoor

Motor 2.0 TDI/81 kW spřažený s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou. Pohon kol 4x4. Maximální rychlost 174 km/h, zrychlení z 0-100 za 12,2 s, udávaná spotřeba město 7,4 l/100 km, mimo město 4,9 l/100 km, reálná spotřeba v týdenním testu 7,1 l/100 km. Výbavová verze Elegance Outdoor a příplatky - vybrané položky: modrá Lava metalíza, kola 17“ Annapurna, čalounění kůže/alcantara, bixenony a zadní svítilny s LED technologií, automatická dvouzónová klimatizace, tempomat, navigace Columbus s DVD, s CD měničem a Sound systém s digitálním ekvalizérem, vyhřívaná sedadla, elektrické sedadlo řidiče, panoramatická otevírací střecha, parkovací asistent, parkovací kamera, bezklíčový systém KESSY. Nejnižší cena Yeti Outdoor: 464.900 Kč, cena testovaného modelu včetně příplatkových výbav: 812.400 Kč.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Koupit MB třídy G s nájezdem přes 300 tisíc km?

nejčtenější články

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?

Koupit VW Sharan II v benzínu?

Škoda Yeti 1,8 TSI 4x4 - zkušenosti po 135 000 kilometrech

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.