zpět

Rolls-Royce: Chystáme nový model!

Šokujícím modelem Phantom svěsila čelist mnoha automobilovým fanouškům automobilka Rolls-Royce v roce 2003. A nebylo to možná naposled. Do výroby půjde další model britského aristokrata, označovaný jako „baby Rolls“.
18.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Šokujícím modelem Phantom svěsila čelist mnoha automobilovým fanouškům automobilka Rolls-Royce v roce 2003. A nebylo to možná naposled. Do výroby půjde další model britského aristokrata, označovaný jako „baby Rolls“.

Rolls - Royce Phantom
Konzervativní ostrovní značku Rolls–Royce převzala v roce 1998 automobilka BMW a ihned se pustila do přímočarého ozdravení skomírající britské „pýchy“. Vystavěla novou továrnu v Goodwoodu na jihu Anglie a pustila se do přípravy nového modelu, který při svém odhalení v roce 2003 způsobil tradicionalistům a britským šlechticům téměř zástavu srdce. BMW „ušilo“ novému Rollsu tak odvážný kabát, že si našlo ihned mnoho odpůrců a škarohlídů, kteří mu předpovídali značně trpkou a možná i krátkou budoucnost. Jenže, už za rok od začátku výroby oslavili zaměstnanci továrny (kde se Phantom vyrábí ručně) pětistý vyrobený kus, zájem o Phantom neustále rostl, a tak si u BMW mohli mnout ruce.

TIP: Na vlastní oči: Rolls-Royce Phantom

Kabriolet na podvozku Phantomu vyjede na trh v roce 2007
Na webových stránkách britského magazínu Autoexpress se ovšem objevila informace o dalším připravovaném Rollsu, menším bratříčkovi Phantomu, což potvrdil redaktorům Autoexpressu jeden z vrchních představitelů značky. Jeho cena by se měla vyšplhat ke 170 000 liber (7,5 mil. Kč), když Phantom dostanete v současnosti v Anglii za 250 000 liber (11 mil. Kč). Nabídka ostrovního výrobce se tak postupně rozrůstá, v loňském roce bylo oznámeno rozhodnutí o sériové výrobě kabrioletu, který vychází ze studie 100 EX a sdílí podvozek i motor 6,75 l V12 z Phantomu. Zároveň připustil představitel britské značky vývoj vodíkového pohonu pro automobily Rolls–Royce.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Riccardo, 18.05.2005 09:38
No vzhledem k tomu, že si ho kupují hlavně arabští šejkové, a tam má nafta cenu nižší než voda, tak to podle mně nemá smysl ...
baz, 18.05.2005 11:20
Phantom uz na me sviti prilisnou modernou..
Dalis, 18.05.2005 13:56
Taky si myslím... starší modely se mně líbily mnohem víc... ale třeba v reálu vypadá líp, uvidíme - možná

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Koupit ojetý Fiat Dobló 1,6 MultiJet?

nejčtenější články

Jaký vybrat dieselový motor pro Volvo V70?

Koupit Lancii Thesis s motorem 2,4 Multijet?

Jaký je motor 1,4 TDI ve Škodě Fabia III?