zpět

Renault Clio 192

To co vidíte skryté pod šedou plachtou, není nic jiného, než nová generace sportovního Renaultu Clio 192. I přes temný závoj můžeme tušit, že se bude jednat o povedený kousek!
29.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

To co vidíte skryté pod šedou plachtou, není nic jiného, než nová generace sportovního Renaultu Clio 192. I přes temný závoj můžeme tušit, že se bude jednat o povedený kousek!

Přestože již bylo možno zřít prototypy standardního pětidveřového Clia minimálně kamuflovaného, myslíme si, že nové třídvéřové „supermini“ bude dosti atraktivního vzhledu. Jízdu v něm bychom si měli vychutnat již na podzim tohoto roku. Už se v redakci nemůžeme dočkat, až spadne ze stromu první žlutočervený list a s ním krátká verze klasického sedanu. I když Clio 192 ještě nebylo možno zhlédnout bez přestrojení a případná překvapení skrývající se pod celtovinovým hávem budou pravděpodobně minimální, Clio má takovou pověst, že to bude stát za to. Zvláště speciální sportovní verze, které z malého „autíčka“ činí pěkně ostrou brusku.

Renaultsport přesto pravděpodobně nebude novým Cliem nahrazovat osvědčené vítězné Clio 182. Sportovní 192 bude zřejmě osazena motorem o objemu 2.0 litru. Tenhle „prcek“ má výkon kolem 190 HP, což už je docela nátěr, pomyslíme-li na to, že pohání tak malé a lehké auto. Vůz bude mít také tvrdší odpružení, aby lépe seděl na silnici. Počítat můžeme též s ještě ostřejší pohárovou verzí.

Současná podoba sportovního Clia 182

 
 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 29.03.2005 11:22
No tak skoro 200 koni na takového prcka je i docela dost :) jestě to dát na dobrý podvozek s dobrýma brzdama a může to být docela žihadlo.
Dalis, 30.03.2005 16:30
Jo tak to bude určitě hodně živé vozítko, a podle křivek bude určitě hodně hodně povedené

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

BMW X3 M40i: teorie relativity

nejčtenější články

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?

Toyota Avensis - jaký diesel vybrat?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.