zpět

Renault Clio 192

To co vidíte skryté pod šedou plachtou, není nic jiného, než nová generace sportovního Renaultu Clio 192. I přes temný závoj můžeme tušit, že se bude jednat o povedený kousek!
29.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

To co vidíte skryté pod šedou plachtou, není nic jiného, než nová generace sportovního Renaultu Clio 192. I přes temný závoj můžeme tušit, že se bude jednat o povedený kousek!

Přestože již bylo možno zřít prototypy standardního pětidveřového Clia minimálně kamuflovaného, myslíme si, že nové třídvéřové „supermini“ bude dosti atraktivního vzhledu. Jízdu v něm bychom si měli vychutnat již na podzim tohoto roku. Už se v redakci nemůžeme dočkat, až spadne ze stromu první žlutočervený list a s ním krátká verze klasického sedanu. I když Clio 192 ještě nebylo možno zhlédnout bez přestrojení a případná překvapení skrývající se pod celtovinovým hávem budou pravděpodobně minimální, Clio má takovou pověst, že to bude stát za to. Zvláště speciální sportovní verze, které z malého „autíčka“ činí pěkně ostrou brusku.

Renaultsport přesto pravděpodobně nebude novým Cliem nahrazovat osvědčené vítězné Clio 182. Sportovní 192 bude zřejmě osazena motorem o objemu 2.0 litru. Tenhle „prcek“ má výkon kolem 190 HP, což už je docela nátěr, pomyslíme-li na to, že pohání tak malé a lehké auto. Vůz bude mít také tvrdší odpružení, aby lépe seděl na silnici. Počítat můžeme též s ještě ostřejší pohárovou verzí.

Současná podoba sportovního Clia 182

 
 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 29.03.2005 11:22
No tak skoro 200 koni na takového prcka je i docela dost :) jestě to dát na dobrý podvozek s dobrýma brzdama a může to být docela žihadlo.
Dalis, 30.03.2005 16:30
Jo tak to bude určitě hodně živé vozítko, a podle křivek bude určitě hodně hodně povedené

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký vybrat benzínový motor pro Škodu Superb II?

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.