Range Rover: Změna vzhledu a 400 koní výkonu!

Vlajková loď automobilky Land Rover, luxusní král silnic s terénními vlastnostmi – Range Rover, prodělal evoluční modernizaci pro letošní sezónu, k níž patří i nový motor pod kapotou o výkonu téměř 400 koní!
07.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+20

Vlajková loď automobilky Land Rover, luxusní král silnic s terénními vlastnostmi – Range Rover, prodělal evoluční modernizaci pro letošní sezónu, k níž patří i nový motor pod kapotou o výkonu téměř 400 koní!

Poprvé se tato modernizovaná verze představila veřejnosti na lednovém autosalonu v Detroitu. Modelový rok 2006 získal novou mřížku, nové nárazníky a světlomety vpředu i vzadu. Změn doznaly i charakteristické boční výdechy motoru. K dispozici jsou nové 18" a 19" palcové ráfky z lehkých slitin, model Supercharged (přeplňovaný agregát) dostává i mřížku chladiče s diamantovým vzorem či 20" palcové ráfky. Celkové omlazení designu Range Roveru není nijak výrazné, vozu však tyto kosmetické změny prospěly.

Revoluce se odehrála pod kapotou. Vidlicový osmiválec 4,4 l o výkonu 210 kW nahradil zdokonalený nepřeplňovaný agregát s výkonem 225 kW (306 k). Land Rover nově vybavil noblesní automobil mechanicky přeplňovaným osmiválcem 4,2 l s výkonem 291 kW (396 k) a nejvyšším kroutícím momentem 560 Nm. Přeplňovaný motor V8 dosahuje o 38 % většího výkonu a o čtvrtinu většího kroutícího momentu, než nepřeplňovaný osmiválec. Vůz s ním zrychluje z 0 na 100 km/h o pětinu rychleji než s verzí bez turba. Další agregát v nabídce, šestiválcový turbodiesel, zůstal beze změn. Pro přenos síly od motoru ke kolům poslouží nová šestirychlostní automatická převodovka ZF s možností manuálního řazení.

Posádka vozu může využít některé nové prvky a systémy zvyšující její pohodlí nebo bezpečnost. Pouze konečky prstů potřebuje řidič na svém velitelském místě k ovládání dotykové obrazovky a jen hlas stačí k obsluze klíčových funkcí pro navigaci, poslech a telefonování. Displej zobrazuje v reálném čase důležité systémy vozidla, polohu a prokluz jednotlivých kol při jízdě na silnici i v terénu. Kontrolní systém sleduje tlak v pneumatikách, kamera hlídá prostor za vozem při couvání, adaptivní světlomety vrhají paprsky světla na silnici podle směru a rychlosti jízdy.

K novému Range Roveru se připojuje rovněž nedávno představený, sportovněji založený, Range Rover Sport, který poprvé rozšířil modelovou nabídku Land Roveru na pět modelů. V tuzemsku se nový Range Rover objeví na přelomu května a června 2005.

Range Rover z roku 2002
Modernizovaný Range Rover

autor:
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.