První informace: Mitsubishi Lancer Evo IX!

Evoluce je nezadržitelná, a tak se letos dočkáme už deváté inkarnace nabroušeného Lanceru. Bude zatím tou nejsilnější a zároveň poslední, která vychází ze současného modelu Lancer. Kompletně nové Evo s jubilejním číslem deset přijde v roce 2007.
27.01.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8

Evoluce je nezadržitelná, a tak se letos dočkáme už deváté inkarnace nabroušeného Lanceru. Bude zatím tou nejsilnější a zároveň poslední, která vychází ze současného modelu Lancer. Kompletně nové Evo s jubilejním číslem deset přijde v roce 2007.

Přestože změny nejsou nijak zásadní, designéři se snažili, aby Evo IX vypadalo stále dostatečně ostře. Především vedle Subaru Imprezy WRX Sti, největšího a v podstatě jediného rivala, který projde v roce 2006 výrazným faceliftem.

Evo IX má změněnou přední masku a nárazník s integrovanými oválnými mlhovkami. Nicméně většina z nás uvidí na silnicích z Eva IX hlavně záď. Tu rámuje taktéž nový nárazník s černou spodní částí. Největší změny se ale odehrály v útrobách Lanceru.

Motor je sice stejný čtyřválcový přeplňovaný dvoulitr jako u dnešního modelu, ale dostal navíc proměnné časování ventilů a s ním asi dvacet koní navíc v každé verzi. Nejsilnější verze bude mít označení FQ-340 (340 k). Evo VIII vyšlo dokonce v silnější limitované edici FQ-400, ta ale neměla veliký ohlas - ze sta vyrobených kusů se prodalo jen 66. Devátá generace Lanceru Evo bude, stejně jako ty předešlé, využívat pohonu všech kol.

TIP: Jak bude vypadat nové Subaru Impreza v roce 2006?

Zbrusu nová, desátá řada sportovního sedanu od Mitsubishi by měla mít výraznější design a pohonnou jednotku, která bude v základním naladění dosahovat úctyhodného výkonu 320 k a točivého momentu 431 Nm.

Sami porovnejte, jak decentní změny odlišují připravovaný a stávající model.

Mitsubishi Lancer Evo IX
Mitsubishi Lancer Evo VIII

autor:
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.