0

Porsche šokuje! Chystá Panameru a Caymana!

Automobilka Porsche pracuje na plné obrátky. Kdysi výhradně tvůrce sportovních dvoudveřových vozů zabrousil v roce 2002 do segmentu SUV modelem Cayenne a teď si dělá zálusk na další kategorii – luxusních čtyřdveřových kupé s vozem nazvaným Panamera.
17.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8
Automobilka Porsche pracuje na plné obrátky. Kdysi výhradně tvůrce sportovních dvoudveřových vozů zabrousil v roce 2002 do segmentu SUV modelem Cayenne a teď si dělá zálusk na další kategorii – luxusních čtyřdveřových kupé s vozem nazvaným Panamera.Spekulace o další modelové řadě stuttgartské automobilky se vyrojily už dříve, nyní však dostávají domněnky reálnou podobu, když si automobilka nechala zaregistrovat dvě nová jména – Panamera a Cayman. První z nich tedy patří velkému kupé s čtyřmi dveřmi, druhé jméno ponese malé kupé odvozené od nové generace Boxsteru.


Porsche Panamera
Panamera zatím nemá konkrétnější podobu, obrázky jsou pouze simulace vytvořené na počítači, avšak poprvé se má studie s tímto názvem objevit už letos na podzim. Vůz bude dosahovat délky 4,9 metru a nabídne solidní zavazadlový prostor. Z fotografií jsou patrné netradiční proporce karoserie, naznačující zařazení Panamery mezi vozy ve stylu velkých kupé a luxusních limuzín. Výroba bude probíhat v továrně v Lipsku současně s modelem Cayenne, cílem automobilky je vyprodukovat 20 tisíc vozů ročně. Nejbližšího konkurenta pro Panameru můžeme hledat hlavně v podobě Mercedesu CLS nebo Maserati Quattroporte, se zahájením prodeje Panamery se počítá v roce 2008.


Porsche Cayman
Zaplnit mezeru mezi modely Boxster a Carrera se bude snažit nové kupé Cayman. Na obrázcích jsou také pouze počítačové studie, finální podoba se objeví na autosalonu ve Frankfurtu letos na podzim, do výroby půjde Cayman na začátku roku 2006. Nové kupé s pevnou střechou je odvozeno od kabrioletu Boxster a doprostřed modelové nabídky se dostane také cenou, která má začínat na 1,8 mil. korun. Jako první na trh přijde varianta Cayman S s šestiválcovým motorem typu boxer uloženým uprostřed a s objemem 3,4 l (217 kW).

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
joel, 17.03.2005 00:08
i kdyz cls se mi taky hodne libi, no musim se rozhodnout:)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.