0
zpět

Porsche Panamera: nové fotografie!

V červenci potvrdila automobilka Porsche vývoj nového modelu, sportovní limuzíny s názvem Panamera, a už tu máme její možnou podobu a několik nových informací.
19.08.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

V červenci potvrdila automobilka Porsche vývoj nového modelu, sportovní limuzíny s názvem Panamera, a už tu máme její možnou podobu a několik nových informací.

O smělých plánech automobilky Porsche už jsme vás několikrát informovali, nová čtyřdveřová limuzína sportovního charakteru začala „hlodat“ do podvědomí veřejnosti v březnu letošního roku, kdy jsme zveřejnili její první počítačovou retuš a informace o možném vývoji. Definitivní „korunka“ pak byla pomyslně „nasazena“ závěrem letošního července, kdy výrobce definitivně potvrdil chystanou výrobu páté modelové řady – pro segment sportovních limuzín s podobou kupé, kde se letos velmi dobře ujal Mercedes-Benz CLS (Nejprodávanější luxusní vůz v ČR). Porsche tedy „brousí“ do dalšího segmentu, když s modelem Cayenne nedávno vtrhlo do kategorie SUV a k tomu ještě chystá nové kupé Cayman, jenž se začne prodávat už v listopadu letošního roku.

TIP: Porsche Panamera dostala zelenou!

TIP: Porsche Cayman - první oficiální fotografie!

Porsche prozatím ukázalo pouze jednoduchou skicu Panamery, německý magazín Auto-motor-sport přinesl nové retuše vytvořené s pomocí počítačové techniky. Na Panameru si však ještě „nějaký ten pátek“ počkáme, její vstup na světové trhy je plánován až na rok 2009. Jako správné „Porsche“ nabídne nová limuzína „pořádné“ motory pod kapotou. Půjde o osmiválce V8 4,5 l o výkonu 250 kW (340 k;420 Nm) nebo 331 kW (450 k;620 Nm) v přeplňované verzi, které nyní pohánějí SUV Cayenne. Bonbónkem, zanechávajícím majitelům nekonečně sladký pocit, pak bude osazení motorem V10 z Carrery GT, který produkuje max. výkon 612 k (450 kw) při 8000 ot./min…

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jak často měnit motorový olej?

nejčtenější články

Auris, nebo Golf? Kupujeme benzínovou ojetinu do 250 tis. Kč.

Ojetá Škoda Octavia III - vybíráme motor 1,6 TDI

Který motor pro ojeté Hyundai Santa Fe III?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.