Nový Volkswagen Polo

Přinášíme vám další snímky nového Volkswagenu Polo, ze kterých vyplývá tvarová příbuznost přední části s novým VW Passat. S charakteristickými kruhovými světlomety už se tak u nové generace Pola nesetkáme.
25.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+22

Přinášíme vám další snímky nového Volkswagenu Polo, ze kterých vyplývá tvarová příbuznost přední části s novým VW Passat. S charakteristickými kruhovými světlomety už se tak u nové generace Pola nesetkáme.

Volkswagen zatím neprozradil, zda nové polo představí již na ženevském autosalonu na začátku března. V oficiální zprávě uvádí jako hlavní hvězdu své expozice nový Passat, dále nový Golf Plus a závodní speciál Touareg z letošní rally Dakar, s nímž posádka Jutta Kleinschmidtová / Fabrizio Pons získala třetí místo mezi osobními vozy.

TIP: Představení nového VW Passat

Špionážní fotografie nového pola odhalují zcela novou tvář německého vozu, když přední čtveřici kulatých světlometů nahrazují skupinové svítilny svým tvarem připomínající světomety u nového VW Passat nebo připravovaného kabrioletu VW Concept C. Příbuznost s Passatem zaznamenáme také na prolisu přední kapoty ve tvaru V, který pokračuje kolem čelní masky a končí až ve spodní části nárazníku. Tuto tvarovou příbuznost najdeme i u nového VW Golf GTI nebo zmíněného kabrioletu Concept C. Na předních blatnících už neobjevíme boční blikače, které se podle nových trendů přestěhovaly do zpětných zrcátek. Záď vozu nepřináší mnoho změn oproti předchůdci, okno v pátých dveřích má nyní spodní hranu více zalomenou do V tvaru a modernizací prošla také architektura zadních svítilen s dominantním kruhovým světlem pod tvarově shodným (s předchůdcem) krycím sklem.

Nabídka motorů současné verze ne českém trhu zahrnuje tři zážehové agregáty 1,2 l (40 kW), 1,2 l (47 kW), 1,4 l (55 kW) a jednen vznětový motor 1,4 TDI (55 kW). U nové generace se pod kapotou zřejmě objeví zážehová jednotka s přímým vstřiem 1,6 FSI (66 kW).

Porovnání nastupující a současné generace VW Polo

 
 
 
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.