0
zpět
662

Nový supersport na obzoru!

Chystá se výroba nového supersportovního vozu! Bude postaven s využitím komponent z kultovního Subaru Impreza a pod jeho zrozením najdeme známou britskou firmu Prodrive, která Imprezy připravuje pro MS Rally.
17.05.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Chystá se výroba nového supersportovního vozu! Bude postaven s využitím komponent z kultovního Subaru Impreza a pod jeho zrozením najdeme známou britskou firmu Prodrive, která Imprezy připravuje pro MS Rally.

Soupeř pro Ferrari a Lamborghini?

První skicy nového kupé zveřejnil britský magazín Autocar
Informaci o chystané premiéře nového sportovního vozu přinesl britský magazín Autocar. Podle něj půjde o sportovní dvousedadlový vůz, který však nebude o mnoho větší než současný Ford Fiesta. O zrození nového supersportu usiluje společnost Prodrive, která připravuje vozy Subaru Impreza pro MS Rally a vzhledem k úspěšné spolupráci s japonským výrobcem chce v konstrukci vozu využít právě komponenty z Imprezy. Tou hlavní komponentou bude samozřejmě motor, přeplňovaný dvoulitr vyladěný na výkon přes 300 koní. Lehkému vozu s hmotností kolem 1000 kg a pohonem všech kol udělí výbornou dynamiku především ve zrychlení, kde si chce troufnout na Ferrari F430 nebo Lamborghini Gallardo. Maximální rychlost se pak vyšplhá ke 260 km/h a o patřičné zastavení se postarají brzdy z Imprezy, z níž bude rovněž převzato řízení nebo zmíněný pohon 4x4.

První exemplář už koncem roku..

Z profilu je jasně patrná malá délka vozu
Odvážný projekt má pracovní název P2 a jeho duchovním otcem je David Richards, prezident Prodrivu, který zároveň vlastní televizní práva na MS Rally a ještě nedávno vedl tým Formule 1 - B.A.R. Kromě nasazování vozů Subaru Impreza připravuje letos společnost Prodrive rovněž vozy Aston Martin DBR9 do seriálu FIA GT a jedním z továrním jezdců je i Tomáš Enge, který s tímto vozem absolvuje letošní čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Projekt nového vozu je starý tři měsíce, dokončen má však být už koncem letošního roku. Prodrive na něm chce demonstrovat svoji rychlost a flexibilitu, stejně jako pokrokové systémy vymyšlené v jeho dílnách. Jedná se o systém potlačující prodlevu v nástupu turba u přeplňovaných motorů (tzv. turboefekt) nebo sofistikovaný stabilizační systém.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Tohle je mi nějak povědomé., 17.05.2005 08:48
Viděl jsem návrh nějakých českých nebo slovenských kluků, ale už si nevzpomínám, kde to na netu bylo. Měli to nakreslené jenom tužkou, ale bylo to velice podobné. A taky říkali, že to postaví na podvozku subaru. Že by to prodali britům ? Neví o tom někdo něco ?
Michal, TipCars, 17.05.2005 10:20
Tak o tom nic nevím, ale zkusím se podívat a něco zjistit, díky za tip..
Vymča, 17.05.2005 10:20
jak Ford Puma :) jen má trošku větší kola :))
yeti, 17.05.2005 13:10
Předek Ford Cougar, profil TT. Povedené.
MaClaud, 17.05.2005 14:22
take jsem videl navrh nakych kluku ale byl to Opel Calibra.....
vse o cem tady mluvite je proti ni slaby odvar (co se karoserie tyce)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Dacia Duster TCe 130 – spotřeba ujde. A co dál?

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.