0
zpět
751

Nový model pro Evropu: Saab 9-6X!

Fandíte nové moderní vlně vozů kategorie SUV? Máte rádi trochu odlišný švédský styl? Dobrá zpráva pro vás, koncem roku vyjede Saab 9-6X, první Saab typu SUV i pro Evropany!
08.06.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8

Fandíte nové moderní vlně vozů kategorie SUV? Máte rádi trochu odlišný švédský styl? Dobrá zpráva pro vás, koncem roku vyjede Saab 9-6X, první Saab typu SUV i pro Evropany!

Další spolupráce Saabu se Subaru

Saab 9-7X se prodává pouze na severoamerickém trhu
Saab nepotěšil své fandy na starém kontinentu vloni, na severoamerickém trhu totiž začal prodávat velké SUV s označením 9-7X a záhy potvrdil, že se s vývozem prvního SUV v historii značky do Evropy nepočítá. Křivdu vůči Evropanům však napraví Saab koncem letošního roku. Podle britského magazínu Autocar dostal zelenou projekt s názvem 9-6X, což je projekt dalšího vozu SUV švédské automobilky, oproti modelu 9-7X však menšímu. Chystaný vůz využije spolupráce mezi značkami Saab a Subaru, která zafungovala při vývoji kombi Saab 9-2 na základech Subaru Impreza, a bude postaven s využitím podvozkových dílu a pohonu 4x4 ze Subaru Tribeca - to bylo odhaleno letos v lednu a do prodeje se dostane koncem roku, zatím pouze na americkém trhu.

První exempláře už koncem letošního roku

Subaru Tribeca poslouží jako základ menšího SUV z produkce Saabu
Příbuznost nového Saabu 9-6X a Subaru Tribeca dokládá také společná továrna, ze které budou oba vozy vyjíždět. Jedná se o výrobní haly v Indianě v USA, kde je plánováno vyrobit 15 000 Saabů 9-6X a 30 000 Subaru Tribeca za rok. Prvních tisíc kousků nového Saabu se má v Evropě objevit už koncem letošního roku. Jeho podoba není prozatím známa, inspiraci však můžeme hledat v konceptu 9X, který se objevil v roce 2001 a jehož snímky najdete ve fotogalerii. Produkce Saabu 9-6X začne s jedním motorem pod kapotou, třílitrovým plochým šestiválcem z dílen Subaru, a s permanentním pohonem všech kol.

TIP: Nové modely Saabu - boj o přežití

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 08.06.2005 00:56
je krása, ovšem při pohledu na palubovku se mi zdá, že to kluci ze švédska trochu přehnali... :)

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Fiesta nebo Polo? Vybíráme zánovní ojetinu s litrový turbomotorem

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.