0

Nový Mercedes-Benz C

Prinášame vám prvé obrázky novej generácie Mercedesu C-Klasse, ktorý sa pravdepodobne predstaví na prelome rokov 2007/2008 ako modelový ročník 2008.
08.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Prinášame vám prvé obrázky novej generácie Mercedesu C-Klasse, ktorý sa pravdepodobne predstaví na prelome rokov 2007/2008 ako modelový ročník 2008.

Veľmi dôkladná kamufláž plní svoj účel a okrem proporcií sa o dizajne auta dá povedať pramálo. Z kuloárov sa dostala informácia, že novinka sa bude silne ponášať na budúce S-Klasse. To by bolo, dovolím si tvrdiť, dosť „nefér“ voči Maybachu, na ktorého sa bude pre zmenu podobať spomínané esko. Sedan céčka bude s určitým časovým odstupom doplnený o praktickejšie kombi a športovú verziu kupé.

TIP: Zajímají vás tajné projekty i u ostatních automobilek? Vyberte si značku - sledujeme všechny připravované projekty!

Proti veľmi silnej konkurencii chce Benz uspieť novým prístupom, ktorý by mal osloviť mladých, menej konzervatívnych kupcov. Takže tak, ako to je dnes moderné, budú vymenené konzervatívne hodnoty za liberálne – v našom slova zmysle športové. Našťastie ostane tradičné usporiadanie: pozdĺžne uložený motor pod dlhou prednou kapotou poháňajúce zadné, alebo prostredníctvom tretej generácie systému 4Matic všetky štyri kolesá. Po prvý krát bude na pohon slúžiť Benzov systém KDI EVT, ktorého princíp spočíva v elektronicky riadenom ventilovom rozvode bez vačkovej hriadele, preplňovaní a priamom vstrekovaní paliva. Tá horšia správa je, že nové C-Klasse bude s ostatnými modelovými radami zdieľať podstatne viac komponentov, než bolo doteraz zvykom.

 
 
 
 

Jak by mohla vypadat C třída bez maskování?

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
speedy, 08.03.2005 10:30
Nové Céčko bude hodně dobře vypadat - líbí se mi i současný model, který zvláště po faceliftu vypadá výborně. Tuším, že by nové C mohlo být sportovnější - rád bych styl CLS. Uvidíme. Předpokládám, že na ofciální fotky si ale budeme muset ještě chvilku počkat.
Jarek, 08.03.2005 12:08
Musím uznat, že ačkolik jsem v céčku najel už přes 250 000 Km, to auto nemá dosud výrazné problémy - dříve jsem s ním jezdil v Brně jako taxikář, takže nic moc podmínky, denně na silnici. Teď už mám služebáka, ale i tak mi pořád slouží. Takže spokojenost!
Freeone65, 10.03.2005 11:44
Je pravda že Mercedes-Benz prešiel na inú designovú líniu štýlu GST, CLS... Čo sa týka Maybachu, tak značka bola založená Wilhemom Maybachom, hlavným konštruktérom Gottlieba Daimlera. Jeho syn Karl Maybach v tom pokračoval. Maybach patrí do koncernu Daimler-Chrysler a je v úzkom spojení s Mercedesom už od samého začiatku.
Maybach ktorý dnes poznáme poháňa motor s S600 a ani technniku ktorú používa nie je z iného automobilu ako s triedy S. A práve kôli Maybachu Mercedes stiahol z výroby S600 Pullmann.
Tak čo je nefér. . .

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.