0
zpět

Nový Fiat Doblo a Doblo Cargo

Nové modely úspěšného automobilu se řítí na trh. Představují se s novým designem i motory, Fiat Doblo Cargo navíc zahájí své vystoupení s prestižním titulem International Van of the Year 2006!
21.11.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+20

Nové modely úspěšného automobilu se řítí na trh. Představují se s novým designem i motory, Fiat Doblo Cargo navíc zahájí své vystoupení s prestižním titulem International Van of the Year 2006!

Za pět let produkce Fiatu Doblo se prodalo již 460 tisíc kusů, což činí z tohoto automobilu netradičního vzhledu velice úspěšný model značky. Velkou měrou se na zmíněném čísle podílí fakt, že Doblo je nabízeno jak v užitkové, tak i osobní verzi. Ta si pro sebe uzmula porci 150 tisíc prodaných kusů, zatímco dodávku Doblo si koupilo 310 tisíc zákazníků, čímž se stalo po Ducatu druhým nejprodávanějším lehkým užitkovým vozem koncernu. Nyní nastal čas oživení stárnoucího modelu a vlití nové krve do žil. Na scénu vstupuje nové, dle mého názoru hezčí Doblo, které se dočkalo změn jak v interiéru, tak i na karoserii, a které nabídne zákazníkovi i nové pohonné jednotky.

Fiat Doblo

Osobní verze Fiatu Doblo nabídne kompromis mezi klasickými vozy kombi a prostornými MPV. Automobil ocení zejména rodiny s dětmi, které ocení víceúčelovost vozu, který odveze v klidu a pohodlí celou rodinu i s věcmi na chalupu, ale stejně dobře se hodí i na cestu do zaměstnání. Při úpravách na novém modelu bylo dbáno zejména na praktičnost a prostornost uvnitř vozu. Obě verze mají společný nový, modernější vzhled. Celý vůz vypadá mnohem kompaktněji a nabízí celou řada oblých linií. Dominantním prvkem přídě jsou velké dvouparabolové světlomety a výrazný motiv ve tvaru písmene V, který dominuje středu masky a zasahuje od kapoty motoru až po nárazník. Hodně bylo zapracováno i na bezpečnosti vozu, který nabídne uspokojivé hodnoty jak na poli bezpečnosti aktivní díky standardnímu ABS s možností vybavení EBD, tak i co se bezpečnosti pasivní se čtveřicí airbagů týče.

Fiat Doblo Cargo

Užitková verze Fiatu Doblo se dočkala svého prvního ocenění již na říjnovém autosalonu v Amsterodamu věnovanému užitkovým vozům a nákladní technice. Fiat přesvědčil porotu o kvalitách svého vozu, čímž si vysloužil ocenění Dodávky roku 2006. Spolu s povedeným faceliftem nabídne Doblo Cargo novou řadu motorů Multijet, zvýšenou ložnou plochu a zcela novou verzi s prodlouženým rozvorem náprav, která se bude komerčně nazývat označením „MAXI“. K této novince je třeba dodat, že zvětšení o 38 centimetrů bylo dosaženo zvětšením rozvoru, nikterak prodloužením zadního převisu, což s sebou přináší lepší rozložení hmotnosti nákladu mezi obě nápravy a pochopitelně lepší jízdní vlastnosti.

Fiat Doblo Cargo je ideální dodávkou pro náročné zákazníky a může dobře posloužit jak drobným živnostníkům, tak i obchodníkům, údržbářům, servisním společnostem či kurýrům. Aby vyhověl automobil širokému spektru využití, vyniká vysokou flexibilitou konstrukčního řešení vozu tak, aby snadno vyhověl řadě nástaveb a vestaveb nabízených specializovanými firmami. V interiéru Fiat využil v tomto segmentu neobvyklého, avšak praktického umístění řadící páky na přístrojové desce. K dalším výhodám patří i snadná přístupnost prostřednictvím velkých bočních posuvných dveří.

Široká paleta pohonných jednotek

Kromě nového upraveného vzhledu a úpravám na karoserii přicházejí s novým Fiatem Doblo i nové či upravené motory. Zcela nové přeplňované diesely typu Multijet jsou nejvýkonnějšími motory v segmentu P (nový Fiat Doblo) i segmentu 1B (nový Doblo Cargo). Zatímco u modelu Doblo si zákazník může vybrat ze tří turbodieselů (1,3 16V Multijet o výkonu 85 koní či 1,9 8V Multijet o výkonu 105 respektive 120 koní), verzi Cargo je možno vybavit motory 1,3 16V Multijet o výkonu 75 koní nebo 1,9 8V Multijet o výkonu 105 koní. Agregáty 1,3 litru (85 k) a 1,9 litru (120 k) obsahují filtr pevných částic, který zachytává saze. Obě výkonnější turbodieselové jednotky (1,3 16v Multijet o výkonu 85 k a 1,9 8V Multijet o výkonu 120 k) budou později k dispozici i pro verzi Doblò Cargo. Fiat Doblo i Fiat Doblo Cargo lze na přání též vybavit benzínovým motorem 1,4 Fire 8V o výkonu 77 koní a motorem 1,6 Natural Power spalujícím benzín a metan (palivové zásoby jsou v lahvích pod podlahou a neomezují tak ložný prostor).

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.