0
zpět
553

Novinky od Audi: Q5, Q7 a Coupé!

Audi doháňa: modelmi Q5 a Q7 by mali byť vyplnené medzery v segmente SUV a temperamentným coupé zapadajúcim medzi modelové rady A4 a A6 chce Audi ukázať, že ani v tomto segmente nemieni hrať „druhé husle“.
14.04.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+7

Audi doháňa: modelmi Q5 a Q7 by mali byť vyplnené medzery v segmente SUV a temperamentným coupé zapadajúcim medzi modelové rady A4 a A6 chce Audi ukázať, že ani v tomto segmente nemieni hrať „druhé husle“.

Q7

Po dvoch rokoch od predstavenia štúdie Pikes Peak na Detroit Auto Show v januári 2003 oslávi model Q7 svoju premiéru na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. Rozdiel oproti štúdii je viditeľný najmä na zadnej časti vozidla kde sa nachádzajú vertikálne uložené svietidlá oproti pôvodne horizontálnym. Q7 je necelých 5 metrov dlhé, takmer 2 metre široké a 1,72 metra vysoké SUV, ktorého odbyt by mal z viac ako 50 percentami zaručovať severoamerický trh.

Ako sme už písali na našich stránkach, do predaja by sa malo toto až sedem miestne vozidlo dostať v apríli budúceho roku a to najprv s osemvalcovým dieselovým a benzínovým motorom, ktoré budú neskôr nasledovať šesť-, desať- a dvanásťvalcové agregáty ako aj verzia s hybridným pohonom. Vo výbave bude zahrnuté vzduchové odpruženie a pohon všetkých kolies Quattro, avšak bez uzávierky diferenciálu a redukčnej prevodovky. Ceny by mali začínať na hranici 50 000 Euro.

Q5

Približne v polovici roka 2008, kedy sa počíta s nasadením hybridného benzínového motoru pre Q7, uvedie Audi na trh model Q5, kompakt s pohonom všetkých kolies. Vznikne na novej platforme modelov A4 a A6. Jeho priamym konkurentom bude BMW X3 a taktiež na rok 2008 ohlásený Mercedes MLK. Tak ako v prípade Q7 ani do modelu Audi Q5 sa nepočíta s nasadením uzávierky diferenciálu a redukčnej prevodovky. Na začiatok budú v ponuke silnejšie verzie s motormi 3.0 V6 TDI a 3.6 V6 FSI. Neskôr by mali byť k dispozícií štvorvalcové benzínové aj naftové pohonné jednotky s objemom od dvoch litrov. Počíta sa aj so športovo odladenou verziou, do ktorej sa budú montovať naftové aj benzínové osemvalce o objemu 4,2 litra.

Coupé ako prvé Audi s LED svetlometmi

Na rovnakej platforme ako Q5 bude stáť aj nové Coupé, ktoré Audi prinesie na trh v roku 2007 ako predchodcu novej limuzíny A4. Audi Coupé pôvodne vychádza zo štúdie Nuvolari, bude mať bezrámové okná a ponúkne štyri plnohodnotné sedadlá. Ako prvý sériovo vyrábaný automobil by mal mať LED svetlomety. Ponuka motorov by mala siahať od 2.0 TDI až po V6 3,6, neskôr pribudne aj osemvalec. Po prvý raz by sme tento model mohli obdivovať na Ženevskom autosalóne v roku 2006.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Toyota C-HR 1,8 Hybrid - ekologicky a teď i levně

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Koupit Škodu octavii 1,6 TDI GreenLine?

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.