zpět
477

Nové Suzuki Swift

Automobily čím dál víc charakterizují či reprezentují své majitele, pro spoustu řidičů už dávno přestala být hlavním či dokonce jediným kritériem jejich cena. Nový Suzuki Swift, který se objeví na českém trhu v květnu, tak může být docela zajímavým hráčem na trhu.
29.03.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+19

Automobily čím dál víc charakterizují či reprezentují své majitele, pro spoustu řidičů už dávno přestala být hlavním či dokonce jediným kritériem jejich cena. Nový Suzuki Swift, který se objeví na českém trhu v květnu, tak může být docela zajímavým hráčem na trhu.


"Snažili jsme se vyjít vstříc zejména těm, kteří mají rádi auta s dynamickým vzhledem za přijatelnou cenu," tvrdil v polovině února novinářům šéf Suzuki France Yutaka Higashikubo. "A protože nový vůz Swift zaujme většinu lidí i svým designem, jsme přesvědčeni o jeho obchodním úspěchu." Názor na design vzápětí většina novinářů potvrdila. Swift působí na první pohled zajímavým dojmem a když do něho usednete, máte pocit, že je kolem vás dostatek místa a interiér působí elegantně a sympaticky. Žádné laciné plasty, volant padnoucí do ruky a vynikající výhled. A když se s autem pustíte na točitých silničkách francouzské riviéry - jak novináři poté udělali - zjistíte, že auto má i velmi slušné jízdní vlastnosti.
"Novinka nabízí výběr ze tří motorů," zdůraznil šéfkonstruktér a člen představenstva Suzuki Eiji Mochizuki. "Benzínové čtyřválce o obsahu 1,3 a 1,5 litru mají výkony 68 a 75 kW, diesel 1,3 litru pak 51 kW. V závislosti na motoru lze vybírat i ze tří převodovek - pětistupňového manuálu, sekvenční pětistupňové převodovky a čtyřstupňového automatu."
Všechny tři motory umožnily bez výjimky na horských silničkách autu dlouhému pouhých 3695 milimetrů rychlé předjíždění, pružné zrychlení i pohodovou komfortní jízdu pro ty, kteří neradi spěchají. Dokonce bylo slyšet i názor, že nový swift jízdními vlastnostmi a vzhledem tak trochu připomíná populární Mini. "Takovému srovnání se rozhodně nebráníme, důležité však v takovém případě je vzít v potaz i cenu," komentoval s úsměvem první dojmy novinářů generální ředitel Suzuki Motor Czech Václav Lula. "Pětidvéřová varianta swiftu, kterou uvedeme na trh v České republice v květnu, by měla stát pouze kolem 250 000 korun."
Na otázku, kdo by měl být typickým zájemcem o novinku, Václav Lula odpověděl bez rozmyšlení: "Půjde o mladou rodinu s jedním nebo dvěma malými dětmi. Druhou variantou je pak řekněme lékařka, která se chce trochu odlišovat od svých kolegyň." Ve srovnání s hojně prodávanou Škodou Fabií bude nový swift podle generálního ředitele zajímat právě ty, kteří budou chtít poněkud vybočit z modelu české rodiny, před jejímž domem stojí škodovka. A to i přesto, že swift má obsah kufru pouhých 213 litrů. Pravdou ovšem je, že při sklopených sedadlech to může být až 562 litrů.
Třídvéřová varianta swiftu má na tuzemský trh přijít na podzim a později pak kabriolet, případně varianta GT.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vymča, 29.03.2005 11:05
malé auto pro ženské. Spíš se těším na to GT :) kamarád měl nějakou starší verzi, co měla kolem 130 koní a docela to jelo. A těmhle lehkým autíčkům stačí relativně málo výkonu.
korytko, 05.04.2005 09:35
Máš recht, to je slabý odvar pořádného auta.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.