zpět

Nové BMW 7 - oficiální fotografie!

Ve snaze proměnit vlajkovou loď mnichovské značky z ošklivého kačátka zpět v elegantní labuť, kterou bývala, přepracoval kontroverzní šéf designu BMW Chris Bangle její vzhled. Model pro letošní rok se oficiálně představí v březnu na ženevském autosalónu.
27.01.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+30

Ve snaze proměnit vlajkovou loď mnichovské značky z ošklivého kačátka zpět v elegantní labuť, kterou bývala, přepracoval kontroverzní šéf designu BMW Chris Bangle její vzhled. Model pro letošní rok se oficiálně představí v březnu na ženevském autosalónu.

Poměrně radikální design dosavadní řady 7 je u nového modelu umírněnější. Je to sice otázka individuálního vkusu, ale řekl bych, že se změna povedla a nová "sedma" vypadá o něco lépe. Každopádně teď lépe zapadá do třídy luxusních limuzín. Doladění vzhledu, připomínající pořad "Vypadáš skvěle", se nejvíce dotklo přední a zadní části vozu. Vpředu se změnila kapota, typický ledvinový gril chladiče, tvar světel a spoiler pod nárazníkem. Zadní část dostala také nová světla a spoiler, navíc přibyla chromová ozdobná lišta.

TIP: Na jaké další novinky od BMW se můžeme těšit?

Konstruktéři zase vylepšili podvozek a odpružení. Na výběr budou celkem tři nastavení podvozku - standardní, luxusní s názvem Adaptive Drive, které bude kombinovat systém Dynamic Drive s EDC-C (systém plynulé proměny nastavení tlumičů) a třetí, sportovní nastavení odpružení spolupracující se systémem Dynamic Drive. Nový je i systém palubního počítače iDrive, který by měl být přehlednější.

Do výbavy přibyly následující položky: xenonová přední světla jako standard u všech provedení, stejně jako bílé kryty ukazatelů směru, CD měnič bude přehrávat i MP3 a v autě bude k dispozici telematický asistenční systém a přístup na internet.

Co se týče pohonných jednotek, kromě nejsilnější V12 6,0 s výkonem 327 kW v modelu 760i, jich bude v nabídce celá řada nových. Benzínové motory V8 budou nyní v modelech označených jako 750i (4,8 l, 270 kW) a 740i (4,0 l, 225 kW), které nahradí současné 745i a 735i. Model 740d bude nahrazen verzí 745d s úplně novým naftovým osmiválcem a řadový šestiválec v modelu 730d projde omlazovací kůrou. Taktéž řadový šestiválec, ale benzínový a zcela nový, se bude nabízet ve verzi s označením 730i. Bude mít klikovou skříň ze slitiny magnézia a hliníku, převzatou z modelu 630i. Ve všech verzích bude jako standard šestistupňová automatická převodovka se systémem Steptronic.

autor:
článek na zítřek

Toyota RAV4 XA3 - jistota, bezpečí, spolehlivost

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.