0
zpět

Nové Audi TT - první oficiální fotky a informace!

Tento týden Audi odhalilo u Brandenburské brány v Berlíně novou generaci sportovního modelu TT Coupé. Zvenčí se na první pohled příliš změn nenajde, to hlavní se odehrálo pod charakteristickou karosérií.
08.04.2006, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12

U Audi se rozhodli neměnit osvědčený recept na úspěch a nové "tétéčko" tak na první pohled vypadá jako facelift dosavadního modelu. Ale zdání klame. Karosérie je o 137 mm delší a o 78 mm širší při zachování stejné výšky, rozvor se protáhl skoro o 5 cm. Nejvíce změn se odehrálo na přídi vozu, kde najdeme agresivněji tvarovaná světla a po vzoru ostatních modelů i jednodílnou masku chladiče. Ti pozornější si můžou všimnout i absence spoileru na zádi, který dosavadní model dostal po zjištění problémů se stabilitou ve vysokých rychlostech. Novinka o něj ale tak docela nepřišla, spoiler se ze zádi vysune při dosažení rychlosti 120 km/h.

Nové TT se bude nabízet ve dvou základních verzích. S motorem 2,0 TFSI (147 kW/200 k) a pohonem předních kol bude stovku stíhat za 6,4 sekudny a dosahovat maximální rychlosti 240 km/h. Se silnějším vidlicovým šestiválcem 3,2 litru (184 kW/250 k) je spojen pohon všech kol quattro a "tétéčko" s ním zrychlí z klidu na 100 km/h za 5,7 sekundy a může uhánět rychlostí až 250 km/h. Oba motory budou k dostání buď s manuální šestistupňovou převodovkou, nebo s dvouspojkovým automatem DSG.

TIP: PRVNÍ JÍZDNÍ DOJMY: Audi Q7

Interiér také nese stopy předchůdce. Volant dostal plochý spodní konec á la Audi RS4 a praktičtěji založené řidiče potěší jak základní objem zavazadlového prostoru 290 litrů, tak možnost jeho rozšíření sklopením zadních sedadel až na 700 litů, což je hodnota v této kategorii nevídaná. Audi TT může být vybaveno například parkovacím asistentem, natáčecími světlomety nebo zajímavou novinkou - magnetickými tlumiči. V jejich kapalině jsou částice, na které působí magnetické pole, a ty dle potřeby mění vlastnost kapaliny, potažmo charakteristiku tlumičů.

Výstavní premiéru si nové TT odbyde příští týden v New Yorku. Bližší informace o cenách a uvedení na trh zatím nebyly zveřejněny. Automobilka nicméně potvrdila, že bychom se brzy měli dočkat i odvozeného roadsteru.

Srovnání dosavadní a nastupující generace Audi TT

Současný model Nový model 
 
 
 
 
 
 

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Alex, 09.04.2006 15:41
Popravdě řečeno původní model TTčka je o moc líbivější, ta přední část je katastrofa u všech nových modelů audi natož pak na tomto sporťáku. Připomíná mi to "malého japonečka" , no ale proti gustu .... Doufám že se automobilka jednou vrátí k původním tvarům prední části svých krasavic.
Audi, 07.02.2007 09:50
mě také více vyhovuje na pohled ten starší model příde mi víc povedeny

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze