zpět

Nová Mazda MX-5 odhalila svou tvář!

Podoba nové generace kultovního roadsteru Mazdy MX-5 byla zveřejněna. Tento model, pyšnící se zápisem v Guinessově knize rekordů, opět zaútočí na všechny svobodomyslné zákazníky.
24.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+22

Podoba nové generace kultovního roadsteru Mazdy MX-5 byla zveřejněna. Tento model, pyšnící se zápisem v Guinessově knize rekordů, opět zaútočí na všechny svobodomyslné zákazníky.

Zatím byly k vidění pouze špionážní fotografie nové generace, které o podobě vozu příliš neprozradily. Nyní se ovšem Mazda odhalila ve své plné kráse. Z fotografií je zřejmé, že se žádné revoluční změny designu nekonají, ostatně měnit velmi úspěšné tvary by bylo nesmyslné. Přídi dominuje rozměrný nasávací otvor, světlomety s integrovanými směrovkami a velký znak výrobce. Zajímavě je řešená přední kapota se zakulaceným okrajem a prolisem ve své střední části. Výrazně vyklenuté jsou nyní blatníky, na zádi objevíme kromě originálně tvarovaných svítilen také dvě koncovky výfuku proti současné jediné.

TIP: První představení nové Mazdy MX-5

Velké změny ovšem zaznamenáme v interiéru, kde téměř nezůstal kámen na kameni. Řidič zřejmě ocení nový multifunkční volant, zapuštěné sportovní budíky nebo typickou řadící páku přirovnávanou u minulých generací spíše k joysticku. Ta vyčnívá z mohutného středového tunelu, který snad nebude omezovat pohodlí pasažérů.

Rozměry nové generace jsou malinko větší než u předchůdkyně – délka 3995 mm, šířka 1720 mm a výška 1245mm (současná 3975;1680;1225), nárůst zaznamenal také rozvor z 2265 mm na 2330 mm. Konstruktérům se podařilo rozmístit tíhu vozu v ideálním poměru 50:50 na obě nápravy.

Pohonné jednotky zastupují dva benzínové čtyřválce s objemy 1,8 l (93 kW) a 2,0 l MZR o maximálním výkonu 118 kW při 6700 ot./min a točivém momentu 188 Nm při 5000 ot./min. Obě motorizace zahrnují šestistupňovou manuální převodovku v základní výbavě, která přenáší výkon motoru na zadní kola. Původní předpovědi o nabídce vznětové jednotky pod kapotu se zatím nepotvrdily. Výroba nové Mazdy MX-5 začne ještě v tomto čtvrtletí.

Porovnání nastupující a současné generace

 
 
 
 
 
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký vybrat benzínový motor pro Škodu Superb II?

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.