0
zpět

Nová Mazda MX-5 odhalila svou tvář!

Podoba nové generace kultovního roadsteru Mazdy MX-5 byla zveřejněna. Tento model, pyšnící se zápisem v Guinessově knize rekordů, opět zaútočí na všechny svobodomyslné zákazníky.
24.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+22

Podoba nové generace kultovního roadsteru Mazdy MX-5 byla zveřejněna. Tento model, pyšnící se zápisem v Guinessově knize rekordů, opět zaútočí na všechny svobodomyslné zákazníky.

Zatím byly k vidění pouze špionážní fotografie nové generace, které o podobě vozu příliš neprozradily. Nyní se ovšem Mazda odhalila ve své plné kráse. Z fotografií je zřejmé, že se žádné revoluční změny designu nekonají, ostatně měnit velmi úspěšné tvary by bylo nesmyslné. Přídi dominuje rozměrný nasávací otvor, světlomety s integrovanými směrovkami a velký znak výrobce. Zajímavě je řešená přední kapota se zakulaceným okrajem a prolisem ve své střední části. Výrazně vyklenuté jsou nyní blatníky, na zádi objevíme kromě originálně tvarovaných svítilen také dvě koncovky výfuku proti současné jediné.

TIP: První představení nové Mazdy MX-5

Velké změny ovšem zaznamenáme v interiéru, kde téměř nezůstal kámen na kameni. Řidič zřejmě ocení nový multifunkční volant, zapuštěné sportovní budíky nebo typickou řadící páku přirovnávanou u minulých generací spíše k joysticku. Ta vyčnívá z mohutného středového tunelu, který snad nebude omezovat pohodlí pasažérů.

Rozměry nové generace jsou malinko větší než u předchůdkyně – délka 3995 mm, šířka 1720 mm a výška 1245mm (současná 3975;1680;1225), nárůst zaznamenal také rozvor z 2265 mm na 2330 mm. Konstruktérům se podařilo rozmístit tíhu vozu v ideálním poměru 50:50 na obě nápravy.

Pohonné jednotky zastupují dva benzínové čtyřválce s objemy 1,8 l (93 kW) a 2,0 l MZR o maximálním výkonu 118 kW při 6700 ot./min a točivém momentu 188 Nm při 5000 ot./min. Obě motorizace zahrnují šestistupňovou manuální převodovku v základní výbavě, která přenáší výkon motoru na zadní kola. Původní předpovědi o nabídce vznětové jednotky pod kapotu se zatím nepotvrdily. Výroba nové Mazdy MX-5 začne ještě v tomto čtvrtletí.

Porovnání nastupující a současné generace

 
 
 
 
 
 

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2020, všechna práva vyhrazena.