zpět

Nissan Micra C+C

Přinášíme aktuální fotografie maskované Micry coupe-cabriolet, zachycené při testování v běžném provozu. Do prodeje se má totiž dostat už v září tohoto roku a tak přípravy vrcholí.
16.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+8

Přinášíme aktuální fotografie maskované Micry coupe-cabriolet, zachycené při testování v běžném provozu. Do prodeje se má totiž dostat už v září tohoto roku a tak přípravy vrcholí.

Poprvé jsme ji mohli spatřit jako koncept na pařížském autosalonu 2002, kde se ukázala v novém designu od studia v Paddingtonu v Londýně. C+C bude následovat řadu konkurentů, jakými jsou Vauxhall Tigra, Peugeot 206CC a nadcházející Mitsubishi Colt Cabriolet, když bude mít podobně sklápěcí kovovou střechu. Do konkurenčního boje ale také vyrazí kupříkladu proti Fordu StreetKa, Daihatsu Copen anebo MINI kabrioletu.

Německý výrobce karosérii Karmann vyvinul Micře skládací střechu a také založil svoji vlastní výrobní jednotu v továrně Nissanu v anglickém Sunderlandu, kde se také vyrábí hatchback Micra. C+C bude stavěno jako 2+2 místné, nedá se však očekávat mnoho prostoru pro dva cestující vzadu. Na obrázcích, které srovnávají konvenční Micru s coupé-cabrioletem, si můžete všimnout jak byla střecha seseknutá téměř o deset centrimetrů.

C+C dostane nový jednašestkový motor o výkonu 110 koní. Tento motor bude nabízen od konce letošního léta a je součástí kompletně nové rodiny benzinových motorů, kteé vyvíjel Nissan v Japonsku. Tyto motory budou také nasazovány do příští generace Clia a jeho derivátů. V nabídce Micry bude také 1.4l motor s 80 k a přestože se zatím neplánují žádné vznětové agregáty, Nissan dobře ví, že 1.5dCi od Renaultu by Micře také pasoval. Možná se vznětového motoru v Micře dočkáme později, pokud se to bude zdát odpovědným osobám finančně výhodné. Jelikož už Peugeot oznámil svůj plán na vznětový motor do 206 CC, Nissan bude jistě pozorně sledovat, jak se poptávka po tomto agregátu v kabrioletech bude dále vyvíjet.

autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Fiat Stilo - s jakým benzínem jej koupit?

nejčtenější články

VW Passat B6 - na který diesel si dát pozor?

S jakým benzínovým motorem koupit Jaguar X-Type?

Dilema za 300 tis. Kč: BMW 530d nebo Audi A6 3.0 TDI?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.