zpět

Nejmenší Volvo je na cestě

Na detroitském autosalónu ukončili zástupci Volva spekulace o novém modelu třídy "Golf" když potvrdili, že příští rok na podzim přijde na trh malý hatchback C30, který bude konkurencí pro VW Golf, Audi A3, nebo BMW řady 1.
17.01.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+12

Na detroitském autosalónu ukončili zástupci Volva spekulace o novém modelu třídy "Golf" když potvrdili, že příští rok na podzim přijde na trh nový hatchback C30, který bude konkurencí pro VW Golf, Audi A3, nebo BMW řady 1.

Benjamínek švédské automobilky bude stát na platformě Ford C1, která se v současné době používá pro Ford Focus, Mazdu 3 a Volvo řady S40/V50. Oproti sourozencům z volva bude ale podvozek "cé třicítky" o něco kratší. Pohon nového modelu budou zajišťovat čtyř a pětiválcové motory.

Nejvíce otázek vyvolává vzhled sériového Volva C30. Zatím je jisté, že bude vycházet z konceptů SCC ( safety concept car ) z roku 2001 a 3CC ( na snímcích ). Vzhledem k tvrdé konkurenci je ale nepravděpodobné, že by sériový model převzal z konceptů něco víc než některé designové prvky. Model 3CC má například náročný systém otevírání dveří vzhůru a netradiční ( a v této třídě nepraktické ) uspořádání sedadel 2 + 1 s dvěma předními sedadly dále od sebe a místem pro jednoho dospělého nebo dvě děti vzadu uprostřed. Navíc, jak je patrné z fotografií, nevyužívá koncept 3CC příliš hospodárně vnitřní prostor, resp. na vnitřní prostor nezbývá kvůli zůžené zádi kabiny mnoho místa. Na druhou stranu hlavní designové motivy tohoto prototypu, jako třeba tvar zadní části vozu a tvar světel, se objevují u sériových modelů. Volvo doufá, že díky modelu C30, který bude pravděpodobně nejlevnějším vozem automobilky, dosáhne celkového prodeje okolo 600 000 automobilů ročně.

Dalším modelem, který by měl přijít do prodeje v nejbližších dvou letech, bude nástupce kabrioletu C70. Ten bude stát na stejném podvozku jako C30 a pravděpodobně bude mít namísto plátěné pevnou skládací střechu.

autor:
článek na zítřek

S jakým dieselem koupit ojetý Ford C-Max?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.