0

Na vlastní oči: Mercedes ML 63 AMG!

Jediný kousek monstra s názvem ML 63 AMG stál v hale Mercedesu na čestném místě, kolem sebe spoustu místa a na první pohled budil respekt nesrovnatelně větší než na fotkách.
20.09.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
+14

Jediný kousek monstra s názvem ML 63 AMG stál v hale Mercedesu na čestném místě, kolem sebe spoustu místa a na první pohled budil respekt nesrovnatelně větší než na fotkách.

Mercedes ve Frankfurtu představil světu krom jiného i vrcholnou verzi nové genace třídy M s názvem ML 63 AMG. První dvě písmena prozrazují velikost SUV, dvojčíslí uprostřed naznačuje objem vidlicového osmiválce a poslední tři písmena - zaklínadlo sportuchtivých fanoušků Mercedesu - prozrazují, v jaké dílně se tenhle otesánek zrodil.

TIP: První jízdní dojmy: nový Mercedes M

Pozměněné nárazníky, zlověstně potemnělá zadní světla a okna a čtveřice mohutných koncovek výfuků s logem AMG, kterými proženete průměrný český plat rychleji, než dostanete nový. To jsou hlavní znaky monstrózního "emelka", které mi okamžitě padly do oka. Po otevření dveří mě uvítal chromový štítek na prahu, samozřejmě opět s vyraženým logem dvorního úpravce Mercedesů. Písmena AMG mě pak neopustila ani při pohledu na budíky. Teploměr na palubní desce hlásající venkovní teplotu 30,5 °C mě ujistil, že to, co mě dostává do varu rozhodně není až přehnaně luxusní interiér.

TIP: Na vlastní oči: nová Honda Civic

Na novém ML 63 AMG je ale nejzajímavější motor, který se v "průhledné" výstavní verzi předváděl hnen vedle svého hostitele. Vidlicový osmiválec má objem 6,2 litru a momentálně je nejsilnějším atmosférickým osmiválcem na světě. Jeho výkon je 375 kW (510 k) při 6800 ot./min. a ještě úctyhodnějších hodnot dosahuje točivý moment. Při 2000 ot./min. je to téměř 500 Nm, ve 3000 ot./min je k dispozici už 560 Nm a maximum má hodnotu 630 Nm při 5200 ot./min. Takovou sílu musí pochopitelně krotit zesílené brzdy. Na silnici ji pak přenáší sedmistupňová automatická převodovka 7G-Tronic v poměru 60% na zadní nápravu a 40% na přední. Zrychlení kolosu z 0 na 100 km/h proběhne za 5 sekund a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

TIP: Na vlastní oči: Opel Antara GTC

Mercedes ML 63 AMG je bezesporu unikátní kousek (nebo spíš pořádný kus) s obdivuhodnou technikou, ale zvlášť na letošním frankfurtském autosalónu, který byl i přehlídkou alternativních způsobů pohonu a snahou o co nejnižší spotřebu paliv, působil trochu jako vymírající dinosaurus.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 20.09.2005 13:45
Pěkné - něco pro ruské mafiány...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze