0
zpět

Mitsubishi Lancer EVO IX s elektromotorem!

Pouhé vyslovení názvu „Mitsubishi Lancer EVO“ způsobí menší nervové škubání po těle nejednoho motoristického fandy. Teď je tady nové EVO označené navíc zkratkou MIEV, nestyďte se a seznamte se…
25.08.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Pouhé vyslovení názvu „Mitsubishi Lancer EVO“ způsobí menší nervové škubání po těle nejednoho motoristického fandy. Teď je tady nové EVO označené navíc zkratkou MIEV, nestyďte se a seznamte se…

Kultovní Lancer Evolution vzbuzoval vždy respekt svými sportovními výkony - nabroušeným motorem, vytříbeným podvozkem a také dramatickým vzhledem. Usednout do sportovního sedadla EVA a poprvé natočit silný turbo motor, to byl sen mnoha kluků a pánů. Kdyby ovšem usedli do sedadla Lanceru EVO MIEV a chtěli poznat slastný zvuk „nadupaného“ agregátu, asi by nevěřili svým uším. Jestli by vůbec něco slyšeli, tak leda tiché bzučení elektromotorů… Zkratka MIEV totiž znamená Mitsubishi In-wheel motor Electric Vehicle, tudíž se jedná o automobil poháněný elektromotory uvnitř kol.

TIP: První informace a fotografie Mitsubishi Lancer EVO IX

S novým Lancerem na elektrický pohon se japonská automobilka chystá zúčastnit ve dnech 27.-28. srpna domácí rally v Shikoku, určené pro vozy poháněné elektřinou. MIEV vychází z poslední, deváté generace slavného EVA. Využívá lithium-iontové baterie, rozložené pod podlahou, k pohonu elektromotorů, které jsou umístěny ve všech čtyřech kolech velikosti 20 palců obutých do pneumatik 255/30 ZR20. Každý z nich poskytuje výkon 50 kW a točivý moment 518 Nm. Stejnou koncepci pohonu už automobilka představila letos na jaře u nového Coltu EV.

TIP: Mitsubishi Colt EV - elektřina budoucnosti

V Lanceru EVO MIEV tak nenajdeme žádnou převodovku, hnací hřídele nebo spalovací motor pod kapotou. Vůz je poháněn pouze zásluhou elektrické energie, která ho dokáže rozpohybovat až na maximální rychlost 180 km/h. Dojezdová vzdálenost 1590 kg těžkého vozu na jedno nabití dosahuje 250 km.

Elektromotor  
výrobceToyo Denki Seizo
výkon 50 kW
točivý moment518 Nm
otáčky 1500 ot./min
rozměryprůměr 445 mm x 134 mm
počet jednotek4

Baterie  
typLithium-ion
výrobceGS Yuasa Corporation
kapacita 95 Ah
napětí14,8 V
rozměry388 mm x 175 mm x 116 mm
počet modulů24

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Passat, 26.08.2005 08:37
Co jsi ještě lidé nevymyslí!Když jezdí EVO na elektřinu proč by třeba Ferrari nemohlo jezdit na bioplyn
anonym, 26.08.2005 13:27

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Dacia Duster TCe 130 – spotřeba ujde. A co dál?

nejčtenější články

Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

Předokolku nebo čtyřkolku? Vybíráme ojetou Octavii TDI

Honda Civic nebo Toyota Auris? Vybíráme ojetinu do 350 tis. Kč.

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.