0
zpět

Mercedes R55 AMG!

Naší redakci opravdu nenapadl žádný trojcípý virus, ale ve Stuttgartu zkrátka nelení a připravují spoustu novinek, které nelze přehlížet. Tou dnešní je ostrá verze nové třídy R od dvorního ladiče Mercedesu, firmy AMG.
07.04.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Naší redakci opravdu nenapadl žádný trojcípý virus, ale ve Stuttgartu zkrátka nelení a připravují spoustu novinek, které nelze přehlížet. Tou dnešní je ostrá verze nové třídy R od dvorního ladiče Mercedesu, firmy AMG.

Zbrusu nová třída R, která by měla v luxusním balení kombinovat schopnosti a vlastnosti kategorií SUV a MPV si o nějakou tu "nabroušenou" verzi přímo říká. Všechny tři motorizace sériového "Erka" se mohou pochlubit mimo jiné stálým pohonem všech kol a sedmistupňovou automatickou převodovkou, což slibuje nějaké ty sportovní ambice. V nejsilnější sériové verzi s motorem V8 5,0 (306 k) navíc nabízí i poměrně slušnou dynamiku. Komu by to ale nestačilo, najde pomoc u AMG, které se snaží z rodinného auta udělat skutečného sportovce.

TIP: Představení třídy R

Proslýchá se, že třídu R obohatí hned dvě poladěné verze, jak je tomu například u třídy S (modely S55 AMG a S65 AMG). Jak napovídají čísla, variantu R55 bude pohánět přeplňovaný motor V8 5,5 litru s výkonem 476 koní a mohutným točivým momentem 700 Nm, který šlechtí i některé další modely AMG. Pro nenapravitelné trhače asfaltu, kterým by i to bylo málo, bude připravena ještě výkonnější verze, pravděpodobně nazvaná R63 AMG. O její sílu se bude starat motor V8 6,3 s výkonem blížícím se hranici 600 koní, který je zatím ve vývoji a bude použit i pro příští generaci třídy S.

Sériovou verzi R uvidíme za výlohami na podzim a podle Channelu 4 bychom se modelu R55 AMG mohli dočkat na jaře příštího roku. Někdy později by pak mohl být k dostání i nejostřejší Mercedes R63 AMG.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 07.04.2005 08:33
Daimler-Chrysler má problém - zisky mu berou nové modely od BMW a Japonci i Korejci jsou silnou konkurencí. Nezbývá nic jiného, než využít silného jména značky a vytáhnout do boje s novými modely. No já mu držím palce, ale bude to mít těžké!
david, 10.04.2005 11:13
600hp v "empésůvéčku"? čemu, proboha? no aspon usetrej silnicarum penize za kaceni svestek u silnice....

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Co prověřit při koupi ojeté Škody Octavia III?

nejčtenější články

Auris, nebo Golf? Kupujeme benzínovou ojetinu do 250 tis. Kč.

Ojetá Škoda Octavia III - vybíráme motor 1,6 TDI

Koupit Škodu Fabii II s benzínovým motorem 1,6i 16V?