Mercedes Benz třídy G

Na detroitském autosalonu v lednu 2005 byla zveřejněna poslední verze třídy M a je už téměř jasné, že nová generace oblíbené terénní G třídy přijde na veřejnost během tohoto roku.
22.02.2005, nové modely

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Na detroitském autosalonu v lednu 2005 byla zveřejněna poslední verze třídy M a je už téměř jasné, že nová generace oblíbené terénní G třídy přijde na veřejnost během tohoto roku.

Tak trochu vojensky pojaté G-éčko bylo vždycky jakousi odpovědí automobilky M-B na Land Rover Defender a vždy bylo nekompromisním terénním profesionálem s plně nezávislým podvozkem a schopností vyjet téměř kamkoliv. Přes všechny tyto kladné vlastnosti předchůdce se nová generace ubere trochu jiným směrem, když ponese více znaků vozidla na silnici. Podobně jako Range Rover bude mít samonosnou karosérii, z oblíbeného M-ka a nadcházejícího R-ka od M-B si zase převezme několik prvků "z pod kabátu."

Již nebude vyráběno v továrně Steyr-Puch v rakouském Grazu, ale bude sjíždět ze stejných linek, jako M a R, tedy z továrny v Tuscaloose. To je způsobeno do značné míry snahou M-B stát se v této kategorii, tedy kategorii opravdových terénních vozů (patří sem např. i Hummer), významným výrobcem pro Americký kontinent. Cena na amerických trzích se přitom předpokládá na hranici 100 tisíc dolarů, myšleno pro silnější verze, které budou pravděpodobně osazeny monstrózním agregátem AMG o zdvihovém objemu 6,5 litru. Menší množství těchto vozů bude na objednávku dováženo do Velké Británie, ovšem jedině s levostranným řízením a zejména jen pro ty, kteří si potrpí na exkluzivitu značky Mercedes Benz.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Profesor, 22.02.2005 11:18
Tohle už nebude to starý dobrý Géčko, který přes svůj spartánský design vyjelo všude bez poruchy. Nojo, lidi chtěj zkrátka pěkný auto s elektronikou. To je konec plnokrevným off-roadům.
lubos, 24.02.2005 11:13
Jestli to bude vypadat ve skutečnosti tak jak to je na těch fotkach,tak už bi se to nemělo ani snad jmenovat Géčko.
ondra, 08.03.2005 16:06
Zase bude hodně dobrý

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.